Instagram Aktiflik Kapatma – 2023 – (4 Yöntem)

Instagram aktiflik kapatma 2023 veya instagram aktifliği kapatma işlemleri günümüzde çok fazla kullanılan özellikler haline geldiler. Instagram uygulamasında bir çok kullanıcı zaman geçtikçe instagram aktiflik kapatma özelliğini daha çok kullanmaya başladı. Bu durum kullanıcılar için belirli avantajlar sağlasa da, bazı durumlar içinde dezavantaj sağlayabiliyor.

instagram aktiflik kapatma
instagram aktiflik kapatma

İnstagram da varsayılan ayar olarak aktif olduğunuz da , aktif olduğunuzu sizi takip edenlere gösteriyor, aynı zamanda da en son ne zaman aktif olduğunuzu da bildiriyor. Eğer aktif olduğunuzu başkalarının görmesinden ya da en son ne zaman aktif olduğunuzun bilinmesini istemiyorsanız makalemiz sizler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Peki instagram aktiflik kapatma nasıl yapılır? Şimdi sizlere adım adım instagram da aktifliği kapatma işlemi nasıl yapılır? Detaylı bir şekilde instagram aktifliği kapatma işlemleri nasıl yapılır? anlatalım.

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?⚪️

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? işlemine başlamadan önce bu işlemi hangi cihazda yapmak istediğiniz çok önemlidir. Her cihazda instagram aktifliği kapatma farklı yöntemler içermektedir. Sizler için tüm cihazlarda adım adım Instagram da aktiflik nasıl kapatılır? işlemini nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Sizlere 4 farklı cihazda instagram aktifliğinizi nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. Yöntemlerin başlıkları şu şekildedir;

 • Android Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi
 • IOS Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi
 • Bilgisayar Instagram aktiflik kapatma
 • Mobil internet tarayıcı Instagram aktiflik kapatma

Android Instagram Aktifliği Kapatma Yöntemi 🟡

Instagram aktiflik kapatma Android yönteminde sizlere Android işletim sistemi kullanılan telefonlarda instagram aktiflik kapatma ve instagram aktiflik açma yöntemlerini göstereceğiz. Android işletim sistemine sahip telefonlarda instagram aktifliğini kapatmak istiyorsanız sırasıyla aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır;

 • İlk olarak Android cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
 • Ardından profil sayfanızı açın.
 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde üç çizgi bulunmakta, üç çizgi butonuna tıklayın.
 • Ardından ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Ayarlar panelinde “Gizlilik” sayfasını göreceksiniz. Gizlilik sayfasını açın.
 • Gizlilik sayfasında yer alan Hareket durumu seçeneğini pasif hale getirin.
android instagram çevrimiçi kapatma yöntemi
android instagram çevrimiçi kapatma yöntemi

Bu işlemleri sırasıyla tamamladığınız da Instagram hesabınızda aktifliği kapatmış olacaksınız ve böylece artık kimse sizin çevrimiçi olduğunuzu göremeyecektir ayrıca eğer Instagram da aktifliği kapatma işleminden vazgeçerseniz ve yeniden Instagram aktifliği açmak isterseniz pasif hale getirdiğiniz ayarı açmanız yeterli olacaktır.

Instagram aktiflik kapatma samsungcihazlar için geçerli olan yöntemde Android Instagram çevrimiçi kapatma yöntemidir çünkü samsung cihazlarda Android işletim sistemine sahiptir.

Samsung telefonlarda instagram aktifliği kapatmak için kullanacağınız yöntem android son görülme kapatma yöntemidir.

iPhone Instagram Aktiflik Kapatma Yöntemi 2023🟢

Instagram aktiflik kapatma iPhone başlığımızda da sizlere IOS işletim sistemi kullanılan cihazlarda nasıl instagram aktifliği kapacağınızı ve nasıl instagram aktifliğini açacağınızı göstereceğiz. IOS cihazlarda Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamalısınız. Bu sayede IOS cihazlarınızda Instagram da aktiflik kapatma işlemini tamamlamış olacaksınız.

 • IOS cihazınızda Instagram mobil uygulamasını açın.
 • Instagram uygulamasında profil sayfanıza geçiş yapın.
 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç çizgi kısmına tıklayın.
 • Ardından “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 • Ayarlar bölümünde yer alan “Gizlilik” sayfasını açın.
 • Gizlilik sayfasındaki “Hareket Durumu” özelliğini kapatın.
instagram da aktiflik kapatma
instagram da aktiflik kapatma

Hareket durumu özelliğini kapattığınızda artık Instagram hesabınızda aktifliğinizi kapatmış olacaksınız ayrıca yeniden açmak isterseniz de hareket durumu özelliğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. IOS cihazlarına özel olarak gizlilik sayfasında “Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster” özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliği aktif ederek sohbet ettiğiniz kişilere karşı aktif olarak gözükebilirsiniz.

Bilgisayar Son Görülme Kapatma 2023🔵

Bilgisayarlarda internet tarayıcıları üzerinden Instagram’a erişim olsa da bilgisayar üzerinden Instagram kullanımında, mobil cihazlar kadar geniş bir yetkimiz bulunmuyor. Bir çok mobil cihazda yer alan Instagram özelliğini Bilgisayar üzerinden internet tarayıcısından girerek kullanamıyoruz, yakın zamana kadar bilgisayardan Instagram sohbet özelliği bile bulunmuyordu.

Bilgisayar Instagram aktiflik kapatma yöntemimiz de adım adım sizlere detaylarıyla nasıl Instagram aktiflik kapatma işlemi yapacağınızı göstereceğiz;

 • İlk olarak Instagram bağlantısından web sitesine gidin.
 • Ardından Instagram web sitesine kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan profil resminize tıklayın.
 • Ardından “Ayarlar” sayfasını açın.
 • Ayarlar sayfasında yer alan “Gizlilik ve Güvenlik” sayfasını açın.
 • Gizlilik ve güvenlik sayfasında yer alan “Hareket durumunu göster” seçeneğini kapatın.
instagram da aktiflik nasıl kapatılır
instagram da aktiflik nasıl kapatılır

Bilgisayar Instagram aktiflik kapatma yöntemimizde ki adımları takip ederek bilgisayarınız üzerinden Instagram hesabınızda aktifliği kapatıyor olacaksınız. Instagram aktiflik açmak içinde aynı ayarı aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Mobil İnternet Tarayıcısı Çevrimiçi Kapatma 2023🟠

Mobil cihazından Instagram uygulaması yerine internet tarayıcısından çevrimiçi kapatma işlemi yapmak istiyorsanız da bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Mobil internet tarayıcısı Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi şu şekildedir;

 • İlk olarak Instagram bağlantısından web sitesine gidin.
 • Instagram sitesine hesabınızla giriş yapın.
 • Ardından profil sayfanıza geçiş yapın.
 • Profil sayfanızın sol üst köşesinde yer alan dişli çark butonuna tıklayın. Bu buton size Ayarlar bölümünü açacaktır.
 • Ayarlar bölümünde yer alan “Gizlilik ve Güvenlik” sayfasını açın.
 • Gizlilik ve güvenlik sayfasında yer alan “Hareket durumunu göster” özelliğini kapatın.
instagram aktifliği kapatma huawei
instagram aktifliği kapatma huawei

Yukarıdaki adımları uyguladığınız da da mobil cihaz üzerinden İnternet tarayıcısı kullanarak Instagram aktifliğinizi kapatmış olacaksınız, yine aynı şekilde hareket durumunu göster özelliğini aktif hale getirerek Instagram aktifliğinizi yeniden açabilirsiniz.

Huawei instagram aktifliği kapatma işlemi için mobil internet tarayıcısı instagram aktiflik kapatma işlemini kullanabilirsiniz.

Instagram Aktifliği Kapatma Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2023✔️

Instagram aktifliği kapatma hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Instagram bildiğiniz üzere dünya da en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Instagram kullanan bir çok kişi ne zaman aktif olduklarını başkalarının öğrenmesini istemiyorlar ve haklı olarak ta bu özelliği kapatmak istiyorlar. Instagram aktiflik kapatma yöntemlerimiz sayesinde bu özelliği sizler çok rahat kapatabildiniz ancak bu özelliği kapatmanın size getirdiği bazı durumlar da var.

Instagram aktifliğini kapattığınız için kimse artık sizin ne zaman aktif olduğunu göremeyecek ancak sizde başkalarının ne zaman aktif olduğunu göremeyeceksiniz. Başkalarının ne zaman aktif olduğunu öğrenebilmek için aktifliği yeniden açmanız gerekecektir.

Instagram Son Görülme Kişiye Özel Kapatma❌

instagram son görülme kişiye özel kapatma
instagram son görülme kişiye özel kapatma

Instagram son görülme kişiye özel kapatma özelliği ne yazık ki Instagram tarafından hala sunulmuş bir özellik değildir. Instagram aktifliğinizi kapatmak istediğinizde ya herkese kapatmanız gerekiyor, ya da herkese açmanız gerekiyor, bunun dışında şuan için instagram son görülme kişiye özel kapatma yöntemi bulunmamaktadır.

Instagram Aktiflik Açma🔑

instagram aktiflik açma
instagram aktiflik açma

Instagram aktiflik açma yöntemi, instagram aktifliği kapatma yöntemini bildikten sonra gerçekten çok basit bir işlemdir. Hangi cihaz kullanıyor olursanız olun makalemizde yer alan Instagram aktiflik kapatma yöntemlerinin aynı adımlarını takip ederek Instagram aktifliğinizi açabilirsiniz, tek yapmanız gereken kapattığınız “Hareket durumunu göster” özelliğini tekrar aktif hale getirmek olacaktır.

Sizler için tüm ayrıntılarıyla “Instagram Aktiflik Kapatma Nasıl Yapılır?” ve “Instagram Aktiflik Açma” sorularını cevaplamış olduk, eğer anlatımlarımızda zorlandıysanız yada istediğiniz şekilde instagram aktifliği kapatma işlemini tamamlayamadıysanız aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz;

YouTube video

Diğer yazılarımız;

Instagram Aktifliği Kapatma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular  

Instagram’da aktiflik nasıl kapatılır?

Instagram’da aktiflik kapatmak için ilk önce instagram uygulamasını açın, ardından hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil kısmına tıklayın. Profil sayfanızın sağ köşesinde yer alan üç çizgi kısmına tıklayın. Gizlilik ayarları kısmından hareket durumu seçeneğini seçin. Son olarak ta hareket durumunu göster seçeneğini pasif hale getirmeniz yeterlidir.

Instagram’da Kimlerin Aktif Olduğunu Göremiyorum?

Instagram’da eğer kimlerin aktif olduğunu göremiyorsanız kendi hesabınızın aktifliğini kapatmışsınız demektir, eğer kendi hesabınızın aktifliğini kapatırsanız başka hesapların aktiflik durumlarını da öğrenemezsiniz. Instagram da kimlerin aktif olduğunu görmek için Instagram>Ayarlar>Gizlilik>Hareket Durumu adımlarını takip edebilirsiniz.

Instagram aktiflik kapatma makalemize benzer içerikleri incelemek içinde Teknoloji bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

4.7/5 - (13 votes)

“Instagram Aktiflik Kapatma – 2023 – (4 Yöntem)” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org