Bilgisayar

Bilgisayarlar hayatımızda artık ayrılmaz bir parça haline gelmiş durumda ancak Bilgisayar dediğimiz cihaz yazılım ile birleşmesiyle çok kapsamlı ve çok farklı bir pozisyona dönüşmüş durumda.

Günümüz zamanında Bilgisayar hakkında birşey bilmek için o konu hakkında resmi bir eğitim almak  şart değil. Colaker Net Blog Sitesi gibi sitelerden her zaman bu konularda yeni bilgiler öğrenebilir ve Bilgisayar konusuna hakim olabilirsiniz.

bilgisayarim-cok-yavas

Bilgisayarım Çok Yavaş Sorununun Çözümü | Kesin Çözüm

Bilgisayarım Çok Yavaşladı  Kullandığımız bilgisayarın özellikleri ne olursa olsun ilk satın aldığımız zaman ki performansı zamanla kaybettiğini farketmişsinizdir. Bilgisayarların zamanla yavaşlaması ve ağırlaşması bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Bilgisayar çok yavaş sorunu günümüzde hala çok popüler olan bir sorun çünkü hala bilgisayarlarda bu sorunlar devam etmekte.Bilgisayarların yavaşlaması “Bilgisayar çok yavaş açılıyor” , “Bilgisayar çok yavaş çalışıyor” sorunları oluşturmaktadır. Bilgisayarım çok yavaş çalışıyor neden? sorusuna… 

Bilgisayarınızın-Anakartını-İsmini-Ve-Modeli-Öğrenme

Bilgisayarınızın Anakartını İsmini Ve Modeli Öğrenme

Bilgisayarınızın Anakartını İsmini Ve Modeli Öğrenme. Anakart Modeli Öğrenme. Bilgisayarın en önemli parçalarından biri olan Anakartınız hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bu yazıyı okumanız yeterli olacaktır. Anakart Nedir Anakartlar Bilgisayarlardaki Tüm parçaların yuvası yani evidir. Her Anakart her Bilgisayar parçasını desteklemez bu yüzden Bilgisayar Toplama işi de mesela derin ve ayrıntılı bir konudur. Anakartlar’ın parçalar için desteklediği özellikler vardır bu özelliklere uyan en iyi… 

Fan-Hızını-Ayarlamak

Fan Hızı Ayarlama Programsız (%100 Kesin Sonuç)

Fan Hızı Ayarlama. Bildiğiniz üzere Donanımsal olarak Bilgisayarlarımız da ısınmayı önleme amaçlı Fanlar bulunmaktadır. Bilgisayarlarımızda ki Fanların sayısı, boyutları ve Performansı bile Bilgisayarımızın Performansına direk etki etmekte.

Bu yazımızda sizlere Bilgisayarın Fan Hızını Ayarlama konusunu Programsız olarak nasıl çözeceğinizden bahsedeceğim.