Casper Driver İndirme 2023 – Videolu Anlatım

Casper driver indir yada Casper driver indirme diğer isimleriyle de Casper sürücü indir yada Casper sürücü indirme. Aslında arama yaptığınız kelime hangisi olursa olsun aradığınız cevap aynıdır. Türkçe de normalde sürücü olarak geçtiği için sürücü olarak arama yapmış olabilirsiniz yada driver olarak aklınızda kaldığı için driver olarak arama yapmış olabilirsiniz.

Önemli olan hepinizin aradığı sorunun çözümünün bu yazıda olmasıdır. Casper bir bilgisayara sahipseniz “Casper driver indirme” sorununun çözümünde zorlanmış olabilirsiniz bu da gayet normal bir durumdur. Yazımızı atlamadan sabırla okursanız sorundan çok rahat bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Casper Sürücü İndirme Rehberi🟣

Casper sürücü indirme. Hayatımız boyunca ailemizi geçindirmek ve daha rahat bir hayat yaşamak için hepimiz çok farklı işlerde, çok farklı alanlarda çalıştık ve çalışıyoruz. İnsanoğlu olarak hiçbirimiz her alana hakim olmak zorunda değiliz yada her konuda istesek de bilgili olmamız çok zor diyebiliriz.

Günümüzde teknoloji hayatımıza o kadar çok işlemiş durumda ki, istesek de teknolojiden uzak kalamıyoruz ve bu hayat içerisinde herkes teknolojik cihazların kullanımı konusunda bilgili olmaya zorlanıyor.

Büyük ihtimalle bir bilgisayarınız var ve bilgisayarınıza Casper driver nasıl kurulur? yada Casper driver indirme tarzı bir cümle ile Google’da arama yaparak sayfamıza ulaştınız. Her kullanıcı bilgisayarlar için driverlar’ın yani sürücülerin yüklü olması gerektiğini bilemeyebilir ve bu da çok normal bir durumdur.

casper sürücü indirme
casper sürücü indirme

Casper driver indirme yazımızı atlamadan adım adım okuyarak Casper marka bilgisayarınızın driver yani sürücü sorununu çok rahat çözmüş olacaksınız. Şimdi sizleri daha fazla sıkmadan sorunu çözmeye  başlayalım. Adım adım şimdi sizlerle beraber Casper driver indirme ve sürücü arama yöntemini en basit şekilde çözeceğiz.

Göstereceğimiz yöntemler masaüstü sürücüsü veya dizüstü (laptop) sürücüsü olarak ayrılmamaktadır. Buradaki adımları hangi cihazda yaparsanız yapın sorununuz çözülecektir. (Laptop ve Masaüstü cihazlar kastedilmektedir.)

1)Casper Driver İndirme İşlemi için Orijinal Destek Sayfasını Bulmak🔴

Casper driver indirme veya Casper sürücü indirme işlemi için ilk yapmanız gereken adım Casper’ın resmi sitesine gitmek ve resmi sitesi üzerinden driver indirme sayfasını bulmaktır.

Casper’ın driver indirme sayfasını bulmak için de Google’a “Casper driver indir” , “Casper driver indirme” , “Casper sürücü indirme” , Casper sürücü indir” gibi kelimeler yazarak çok rahat ulaşabilirsiniz. Casper web sitesinin orijinal adresi de şu şekilde gözükmektedir;

casper driver indir
casper driver indir

Resmi sayfasına ulaştıktan sonra artık 2. adımımız olan “Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme” adımına geçebilirsiniz.

2)Casper Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme🟠

casper nirvana nb 15.6 driver windows 7
casper nirvana nb 15.6 driver windows 7

İlk adımdan sonra çoğu kullanıcı zaten resmi sayfasını öğrendi, neden bu yazıyı okumaya devam edeyim ki? diyerek büyük bir hata yapabilir. Sonuç olarak dönüp dolaşıp yine yazımıza gelecekler çünkü seri numarası diye işimiz bu kadar kolay olsaydı, ne biz bu konu hakkında yazı yazmaya vakit ayırırdık, ne de kullanıcılar olarak sizler bu yazıyı okumakla uğraşırdınız değil mi?

Hangi marka bilgisayar kullanıyor olursanız olun, bilgisayarınıza orijinal driver yada diğer ismiyle sürücü yüklemek için bilgisayarınıza ait seri numarayı bilmeniz gerekmektedir. Seri numaraları her bilgisayara özgü rakamlardan oluşan bir numara dizinidir.

Bilgisayar seri numaraları ile alakalı çok fazla detaya girmek istemiyoruz. Sizler için zaten zamanında “Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme” adlı bir makale hazırlamıştık. Bağlantıya tıklayıp seri numaranızı öğrenin ve ardından yazımıza geri gelin çünkü daha 3.adımımız mevcut.

Bilgisayarınızın yaşı hiç önemli değil. Her bilgisayarın kendi “seri numarası” kendi sisteminde kayıtlı olarak bulunmaktadır. Eğer bağlantıda ki makalemizi okumadan devam etmeyi düşünürseniz işlemleri problemsiz bir şekilde tamamlayamazsınız. 

Artık seri numaranızı öğrendiğinizi varsayarak devam etmek istiyoruz. Şimdi bağlantıda ki makalemizi okuyup seri numaranızı öğrendiğinize göre artık işin daha kolay kısımları kaldı. Casper yazılım ve sürücü arama kısmı.

3)Casper Driver Yazılım ve Sürücü Arama🟡

casper driver indirme
casper driver indirme

Şimdi Casper yazılım ve sürücü arama adımını uygulayalım. Web sitesine girdiğinizde karşınıza yukarıda ki resimdeki gibi bir arama kısmı çıkmaktadır. Bu kısımda aslında iki farklı hakkınız bulunmaktadır. İsterseniz bilgisayarınızın kategori ve serisini seçerek Casper sürücü indirme işlemini tamamlayabilir, isterseniz de en sağda yer alan cihaz seri numarasını girerek indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Size ilk adımda seri numaranızı öğrenmelisiniz dememizin en büyük sebebi kategori ve seri kısımlar ile karşınıza çıkan bilgisayarların genel bilgisayar olmasından kaynaklıdır yani bu bölümleri kullanarak indirmeye çalışacağız sürücüler bilgisayarınızla uyumlu olamayabilir.

Resimde de gördüğünüz gibi en sağ kısımda yer alan arama butonu kısmına seri numaranızı girin ve arama butonuna tıklayın. Ardından karşınıza bilgisayarınıza ait tüm sürücüler çıkacaktır.

Casper yazılım ve sürücü arama adımı da bu şekilde bitmiş oldu şimdi  son adımımız olan  Casper driver bulma adımına geçelim.

4)Casper Driver Bulma🟢

casper driver bulma
casper driver bulma

Casper sürücüleri bulma  işlemi için yapmanız gereken tek şey yukarıda ki resimde gözüktüğü gibi “İndir” tuşuna tıklamanız olacaktır. Bu sayede bilgisayarınızın sürücülerine firma tarafından sizler için sunulmuş orijinal ve güncel versiyonlarına sahip olmuş olacaksınız.

Makalenin başında da söylediğimiz gibi kolay ve sakin adımlarla işlemlerimizi ilerleterek sorunsuz bir işlem gerçekleştiriyoruz. Tüm Casper Sürücüleri karşınıza çıktı ancak biz sizin yerinizde olsak ilk olarak Casper Wi-fi Driver İndir kısmından sürücüyü indirip, ilk internet driver yüklemesini gerçekleştirirdik.

İndirme kısımlarında “Kablosuz Ağ Sürücüsü” olarak geçmektedir. İlk olarak bu sürücüyü kurarsanız internetinize bağlanabilirsiniz ardından karışık bir şekilde istediğiniz driver kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

NOT: Casper W76S ve  Casper nirvana c500 driver sürücüleri gibi Casper markasına ait tüm modellerin sürücülerini bu yöntem ile indirebilirsiniz.

Sorun yaşayanlarınız belli bir adımda takılı kalanlarınız varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Casper sürücüleri ile alakalı probleminiz bu şekilde son bulmuştur diye umut ediyorum ancak hala sorun yaşıyorsanız da uygulamalı olarak Casper driver indirme konusunu anlattığımız aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz;

YouTube video

Eğer hala bilgisayarınızın seri numarasını girdiğiniz halde Casper sürücüler karşınıza çıkmıyorsa  artık tek yapabileceğiniz yöntem otomatik driver programları kullanmak olacaktır. Driver güncelleme programları bağlantısından makalemizi inceleyebilirsiniz.

Casper Driver İndirme ile Alakalı Sık Sorulan Sorular📚

Casper Nirvana NB 15.6 Driver Windows 7 Nasıl İndirilir?🏷

Casper bilgisayarlarda driver indirme işlemi için makalemizde yer alan yöntemleri uygulamanız yeterli olacaktır.📀

Casper a15hc Driver Nasıl İndirilir?🏷

Casper a15hc driverı da diğe tüm Casper modellerde olduğu gibi makalemizdeki yöntemler kullanılarak indirilebilmektedir.📀

Casper driver indirme adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Bilgisayar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

“Casper Driver İndirme 2023 – Videolu Anlatım” üzerine 39 yorum

 1. Merhaba ben dediklerinizi aynen yaptım casper’ın sitesine giriyorum serial numaramı yazıyorum ama sonuç bulunamadı diyor serial numarımıda cmd ‘Den buldum sizin yaptığınız gibi ama olmadı sorun nedir biliyormusunuz ?

  Cevapla
  • Casper’ın Web Sitesinde ki teknik problemden kaynaklı bir durum bu yeniden seri numarayı aradığınızda düzelecektir

   Cevapla
 2. şuan seri numaramı girdim oldu karşıma bir sürücü çıktı ama indirme butonu yok nasıl indireceğim ben bunu ?

  Cevapla
  • Merhabalar Emrullah bey öncelikle bana karşınıza çıkan driver listesi kısmının resmini atabilir misiniz?

   Cevapla
    • Merhaba,

     Güvenlik gereği seri numaranızı sildim. Bilgisayarınızın seri numarasını asla herhangi bir yerde paylaşmayın, özel bir numaradır. Ayrıca seri numaranızı kontrol ettiğimde sistemde kayıt bulunamadı hatası çıkıyor. Bu da çok eski bir Casper bilgisayar kullandığınızı gösteriyor. Bu durumu casper yetkili servisi arayarak söyleyebilirsiniz, yardımcı olacaklardır. Driverlara ulaşamadığınızı iletebilirsiniz.

     Cevapla
 3. Pardon sürücü bulunamadı yazısı çıkıyor sadece laptop’umun bilgilerini gösteriyor anlamıyorum neden sürücü
  çıkmıyor

  Cevapla
  • Serial numaranızı yazdıktan sonra sürücü bulunamadı yazısı çıkıyorsa aramayı yeniden yeniden yapın genelde Casper’ın Sitesinde 2-3 kere arama yapılınca Driverlar gözükmekte ancak hala sorun yaşıyorsanız Serial Numaranızı yazarsanız bende inceleyebilirim

   Cevapla
 4. Yazdım çıkmıyor
  Seri numarasınıda yazdım. Modelinide ama çıkmıyor. Yardımcı olabilirmisiniz. 1 aydır uğraşıyorum kafayı yiyeceğim.

  Cevapla
  • bahsettiğimiz sitede gösterdiğimiz kısımda sadece seri numarasını yazmalısınız casperın sitesinde sorunlar olduğu için seri numarayı yazdıktan sonra arama kısmına 2-3 kez basıp deneyin yine bir sonuç alamazsanız seri numaranızı paylaşırsanız ben yardımcı olabilirim.

   Cevapla
 5. Hocam şimdi seri numarasını buldum.
  Sürücüyü indirdim.Sürücüyü kurarken mavi ekran yedim. Sorun donanımsal mı ?

  Cevapla
  • mavi ekran bilgisayarın çökmesi anlamına gelmektedir. Mavi ekran hatasının birçok sebebi olabilir ancak yaptıklarından yola çıkarak ta bu sebebi öğrenebilirsin eğer yeni driverları kurarken bir çökme yaşadıysan yanlış driver kurulumu yada driver yazılımı çakışması buna sebebiyet verebilir. böyle bir durumda yapmanızı tavsiye ettiğim yollar;
   1.adım öncelikle bilgisayarının gerçek serial numarasını siteye girerek kendi driverlarınızı indirmelisiniz.
   eğer orijinal driverları kurarken de çökmeler devam ediyorsa bilgisayarınıza 2. adım olarak kurduğunuz driver’ın bir önceki sürümünü(eski sürüm) yüklemeniz olacaktır.

   Cevapla
 6. Ha bu arada Hocam ben seri noyu casperın sitesine yazdığımda ürün kodu laptopun altındaki yazan ürün koduyla aynı değil o mu sorun çıkarmıştır ?

  Cevapla
  • kendi bilgisayarının seri kodunu girmelisin oraya onun da nasıl bulunduğunu “bilgisayar seri numarası öğrenme” adlı yazıma bakarak yapabilirsin.

   Cevapla
 7. Hocam kusura bakmayın kendi kafasızlığım sizi de yordum. Cmd ile seri no bulduğumda
  Başındaki MB yi de yazdığım için çıkmıyormuş. Şuan iniyor ürün kodu falan hepsi eşleşiyor. Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için. Umarım hatasız yüklenir.
  İyi günler.

  Cevapla
 8. casper CPD model 1,5 gb lık eski… ama demişsiniz ki eski bile olsa sürücülerini size sağlaması gerekir.. casper dan bahsediyoruz. daha 2 yıl olmadan desteğini kesen bi servis.. aklı olan bir kez daha düşünsün derim ucuz etin yahnisi…. iyi birşey yapmaya calısmıssınız ama ne yazık ki faydası yok konu casper olunca…

  Cevapla
  • Yorumunuz için çok teşekkürler. Seri numaranızı kontrol ettim ve Casper Resmi destek sitesinden bir yanıt alamadım. Seri numarası herkesin görmemesi gereken bir numara olduğu içinde kontrol ettikten sonra yorumunuzdan seri numaranızı sildim.Ben insanlara yardımcı olmak için bu web sitesini kurdum ve insanlara yardım ettiğimi gördükçe mutlu oluyorum. Driver yükleme yapmanız gerekiyor ve driverları bulamıyorsanız bu yorumuma cevap verin ve gerçek mail adresinizi yazarak cevap verin size yardımcı olabilirim.

   Cevapla
 9. Bendede aynı işlemleri yaptım ancak sadece bilgisayarımın bilgileri yan yana gözüküyor altında SÜRÜCÜLER var ama Liste çıkmıyor yenilediğimdede İşletim sistemi-Model çıkıyor 1 saniyeliğine sonra kayboluyor nedenini öğrenebilir miyim ?

  Cevapla
  • Casper resmi İnternet sitesinden kaynaklı bir sorun.Birkaç kez yeniden arama yapın bazen düzeliyor.

   Cevapla
   • Hocam İlk başta 10 kere felan yeniledim bir şey değişmedi laptopu kapattım tekrar açtım 5dk sonra şimdide yine bir 15 – 20 kere yeniledim hem sayfayı hem aramayı aynı sonuç.

    Cevapla
    • Aynı yorumu üç kez yazmışsın 🙂 Casper’ın resmi İnternet sitesinde sıkıntı var demek ki düzeltilene kadar erişemezsin maalesef ancak driver yüklemen gerekiyorsa bana bilgisayarının marka ve modelini ayrıntılı bir şekilde yazarsan yardımcı olurum sana.

     Cevapla
     • Casper Nirvana NB CNC-A15HE modeli bilgisayarım, atheros ar8131 pci-e gigabit ethernet controller-Atheros AR9285 Wireless Network Adapter sürücüleri yüzünden athrx.sys hatası alıyorum laptopumda. Eğer indirebileceğim güvenli bir yer bulursan çok müteşekkir kalırım.

     • Yakın bir zamanda sizler için driver sorununuzu komple ortadan kaldıracak bir program tanıtacağım ve lisansını da ücretsiz olarak sizlere vereceğim. Takipte Kalın!

 10. Merhabalar, casper nirvana c500 bilgisayarım için sürücüleri bulamıyorum sizin söylediğiniz gibi denedim fakat bir sonuç alamadım yardımcı olabilir misiniz.

  Cevapla
 11. Eski bilgisayarım Casper’dı. Olsa kullanırdım ama sadece bunu yazmak için yorum yapıyorum. İşimi görüyor çünkü eski bilgisayarı satmadım. 😀

  Cevapla
 12. casper nirvana c500 modeli için webcam driverı malesef disbiritöründe de yok.Nerden nasıl temin edebilirim acaba kameram malesef çalışmıyor

  Cevapla
 13. Merhaba. Casper Nirvana (model kısmında sadece bu yazıyor -,-) bilgisayarımda 2 gündür Ethernet kablosu bağlı değil uyarısı almam sonucu internete bağlanamıyorum. YouTube’da birçok video izledim ve o değişiklikleri yapmama rağmen sorun çözülmedi. En sonunda driver güncelleme sorunu olduğunu öğrendim. Dediğiniz basamakları uygulayarak seri noyu öğrendim. Ancak casperin sitesinde bulunamadı dediği için (10 kez denedim) Casper müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğimde de bu seri numarayı söyledim ancak seri no 00 ile başlar dediler. Hatta bilgisayarımın altındaki barkodlu etikette de aynı seri no yazıyor. Servise gönderin dediler ama vermek istemiyorum. 2 kez sistem geri yükleme yapmayı denedim geri yükleme başarısız diye uyarı veriyor. Bir öneriniz var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
  • Merhabalar,
   Seri numaranızda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum özellikle hem makalemizde yer alan yöntem ile etikette geçen seri numaraları eşleşiyorsa sorun teorik olarak Casper servisinin sistemlerinden kaynaklı olabilir. Casper’ın resmi sitesi bilgisayarınızın modem driverını sizlere sunmuyorsa ve yetkili servise göndermek istemiyorsanız size tavsiyem https://www.colaker.net/programlar/en-iyi-driver-guncelleme-programi/ makalemde yer alan driver güncelleme programlarından herhangi birini indirerek sadece internet driverınızı bilgisayarınıza yüklemeyi deneyin diğer driverlar’ı yüklemeyin. Herhangi bir sorun oluşmaması açısından da yedek alımı yapın.

   Cevapla
 14. merhaba benim bilgisayarım Casper Nirvana CD.HBI3770D Core i7 3770 sanırım bu ama bu olmayabilir çünkü 2010da alınmıştı galiba windows 8 daha yokken. Hepsiburadada o modelle aynı diye gördüğüm için yazdım modelini tam olarak bilmiyorum.sizin yolunuzla seri numarasını buldum ve bu çıktı MBSR000629882. yalnız Casper’ın sitesinde hiçbir driver bulamıyorum. Daha önce eski kameramın driverı eksik diye driverhub yüklemiştim. Ondan sonra kameram çalıştı ama mevcut driverlar wireless ve bluetooth gibi yok oldu bilgisayarımda. Şu an kabloluyla bağlı internet. Wireless driverı olmadığı için hiçbir wifi’ı görmüyor bulmuyor da zaten.Çok uzun zamandır çözümünü arıyordum ama bulamadım, vazgeçmiştim ama bugün buraya denk geldim ve belki çözümünü bulurum diye size yazmaya karar verdim yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
  • Merhaba;
   Seri numaranızı aradığınızda driverlarınıza ulaşamıyorsanız Casper teknik servisi arayarak sorununuzu belirtmenizi tavsiye ederim yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Büyük ihtimal eski bir bilgisayar olduğu için ulaşılamıyordur.

   Cevapla
 15. merhaba iyi günler,
  benim bilgisayarım eski bir bilgisayar 2010’da alınmıştı sanırım daha windows 8 yokken emin değilim ama. Arattığımda en benzer bunu buldum bu mu bilmiyorum ama Casper Nirvana CD.HBI3770D Core i7 3770 3.4GHz 8GB model olarak, sizin yolunuzla seri numarasını arattım ve bu çıktı MBSR000629882 ama hiçbir şey bulamadım Casper’ın sitesinde sanırım eski olduğu için. online eğitim yüzünden kamera şart olduğu için eski kameramın da driverı güncel değildi bu yüzden onu ararken driverhub indirmiştim. Kameram çalıştı ama wireless ve bluetooth gibi driverlar silindi ve bir senedir kabloluyla bağlı internet. çok aradım wireless driverı ama bulamayıp vazgeçmiştim bugün tekrar deneyip burayı buldum acaba yardım edebilir misiniz?

  Cevapla
  • Merhaba;
   Seri numaranızı aradığınızda driverlarınıza ulaşamıyorsanız Casper teknik servisi arayarak sorununuzu belirtmenizi tavsiye ederim yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Büyük ihtimal eski bir bilgisayar olduğu için ulaşılamıyordur.

   Cevapla

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org