En İyi Driver Güncelleme Programı

9 dakika 14 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En iyi driver güncelleme programı seçimi çok zor bir konudur çünkü piyasada alternatif bir çok driver güncelleme programı bulunmaktadır. Sizler için piyasanın en iyi 10 ücretsiz driver güncelleme programını seçerek detaylı bir liste hazırladık.

Driver güncelleme programları, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için çok fazla ihtiyaç duyulan programlardan bir tanesidir çünkü bilgisayarınızda ki donanımları manuel olarak yada driver güncelleme programı ile driver sürümlerini düzenli olarak güncellemezseniz bilgisayarınızda uyumsuzluk sorunu, performans sorunu gibi bir çok sorunla karşılaşabiliyorsunuz.

driver güncelleme programı
driver güncelleme programı

Driver güncelleme programı sahibi olmak bu noktada çok büyük bir önem kazanıyor çünkü driver güncelleme programı istediğiniz zaman tüm güncellenmesi gereken driver sürümlerini sizlere tek bir liste olarak gösteriyor ve güncelleme işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştiriyor.

Düzenli olarak tüm donanımların driver güncellemelerini kontrol etmek çok zor olabiliyor özellikle de çok fazla donanıma sahip cihazlarda takip edilmesi zor bir durum alabiliyor o yüzden piyasada güven kazanmış ve kullanıcılar arasında çok fazla beğenilen driver güncelleme programları hakkında sizlere en iyi 10 ücretsiz driver güncelleme programı listesi  hazırlamak istedim.

En İyi Driver Güncelleme Programı Ücretsiz Liste🟢

en iyi driver güncelleme programı
en iyi driver güncelleme programı

Bilgisayarınızda performans kaybına sebebiyet vermeyecek ve istediğiniz zaman tüm driver sürücülerini indirebilmeniz için driver güncelleme programı sahibi olmanız gerekmektedir ancak driver güncelleme programları genelde ücretli olduğu için herkes belirtilen fiyatları ödeyemiyor o yüzden bu yazımda sizlere en iyi 10 ücretsiz driver güncelleme programını anlatacağım.

Not: Listemizde ki sıralama en iyi ücretsiz driver güncelleme programı sıralaması değildir tamamen karışık olarak hazırlanmıştır istediğiniz programı kullanabilirsiniz.

1-Driver Booster🟡

ucretsiz-driver-guncelleme-programi
ücretsiz driver güncelleme programı

Driver Booster programını ilk anlatmak istedim çünkü pro sürümünü uzun yıllardır kendi bilgisayarımda kullanmaktayım. Hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunan bir driver güncelleme programıdır. IOBIT şirketinin ürünü olduğu için bir çok kullanıcı bu programa ön yargılı yaklaşmakta çünkü IOBIT firmasının bazı ürünlerinden kullanıcılar memnun değiller ancak Driver Booster programı driver güncelleme konusunda çok başarılı bir programdır.

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi ana ekranda bir “Tara” butonu bulunmakta tarama işlemini gerçekleştirdikten sonra güncel olmayan driver sürücülerini size gösteriyor ve tek bir tıkla güncelleme yapmanızı sağlıyor. Türkçe driver güncelleme programı arıyorsanız da en iyi seçeneklerden bir tanesi Driver Booster programıdır.

Not: Listemizde ki programları zamanında pro sürümlerini korsan kullanıp programlardan şikayetçi olan insanlar olduğunu farkettim. Şunu iyi bilmelisiniz ki korsan kullanılan hiçbir programdan zaten memnun kalamazsınız. Orijinal programla korsan program aynı program değildir!

Driver Booster programını bilgisayarınıza yüklediğiniz zaman kapatmadığınız sürece arka planda çalışmaktadır ve arka planda toplamda sadece 10.6 MB boyutunda bir RAM kullanmaktadır.  Aşağıda ki resimden de kontrol edebilirsiniz. Bu performans sonucu ile de hiçbir bilgisayarın yavaşlamayacağı ve performans düşüşü yaşamayacağını anlayabiliyoruz.

windows-10-driver-guncelleme-programi
windows-10-driver-guncelleme-programi

2-Wise Driver Care🟠

surucu-guncelleme-programi
sürücü güncelleme programı

Wise Driver Care programı ücretsiz olarak sunulan Türkçe dil desteğini destekleyen alternatif bir ücretsiz driver güncelleme programıdır.  Bilgisayarınızda güncellenmesi gereken sürücüleri, eski kalıntısı kalmış driver dosyalarını ve yüklenmemiş driver sürücülerini göstermektedir ayrıca Driver Booster programında da olduğu gibi donanım bilgisi ve ek araçlar da sunmaktadır.

Wise Driver Care programını yükledikten sonra kapatmazsanız arka planda çalışmaktadır ve benim bilgisayarımda gözüken verilere göre toplamda 4.2 MB boyutunda bir RAM kullanmaktadır.

3- Ashampoo Driver Updater 🔴

bilgisayar güncelleme programı
bilgisayar güncelleme programı

Ashampoo Driver Updater programı en iyi ücretsiz driver güncelleme programı listesinde en ciddi rakiplerden bir tanesidir. Özellikle başarısı, sunduğu özellikler ve popülerliği onu listede ki en ciddi rakiplerden bir tanesi yapıyor. Türkçe arayüzü olması ve ücretsiz olması da olumlu özelliklerden birkaçı diyebiliriz.

En iyi ücretsiz driver güncelleme programı listemizde Ashampoo Driver Updater hem ücretli hem ücretsiz sürümü olup ücretsiz bir şekilde sürücü güncellemesi yapan nadir programlardan bir tanesidir. Pro sürümünde tek bir güncelle butonu ile tüm sürücüleri güncelleyebiliyorsunuz, ücretsiz sürümünde ise tüm sürücüler için sırasıyla güncelle butonuna basmanız gerekiyor bunun dışında ciddi bir fark göremedim. Bu programda yüklendikten sonra arka planda çalışmaktadır ve toplam 111.2 MB boyutunda RAM kullanmaktadır.

Ayrıca tamamen ücretsiz orijinal Microsoft Office programlarını nasıl ücretsiz kullanacağınızı öğrenmek için Ofis programları adlı makalemizi kesinlikle okumalısınız.

4-AVG Driver Updater🔘

windows için driver güncelleme programı
windows için driver güncelleme programı

AVG Driver Updater programı normalde ücretli olarak satılan bir driver güncelleme programıdır ancak ücretsiz olarak deneme şansınız bulunmaktadır. Bende denemek için programı indirdim ve bilgisayarıma kurdum yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi ne yazık ki tüm sürücülerimin güncel olduğunu söyledi ancak bilgisayarımda güncel olmayan sürücüler bulunmaktadır. Resim, ingilizce olsa da ayarlar kısmından Türkçe dil seçeneğini seçerek Türkçe kullanabiliyorsunuz. Programı kapattıktan sonra arka planda çalışmaya devam ediyor ve toplamda 13.3 MB boyutunda RAM kullanmaktadır.

5-Driver Reviver🟤

driver update programı
driver update programı

Driver Reviver programı Türkçe dil seçeneğine sahip alternatif ücretsiz driver güncelleme programıdır. Hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Anasayfa tasarımı yukarıda ki resimde ki gibidir. Tasarımsal açıdan biraz eski bir görünüme sahip bir driver güncelleme programıdır.

Eğer programı tamamen kapatmazsanız ve arka planda çalışmaya devam ederse belirli aralıklarla size ücretli versiyona geçmeniz gerektiğine dair bildirim göndermektedir. Ücretli versiyonda otomatik driver güncelleme gibi  bana göre çok fazla ihtiyaç duymayacağınız özellikler sunulmaktadır. Arka planda çalışırken 3.7 MB boyutunda RAM kullanmaktadır.

6-Snappy Driver⚪️

otomatik driver programı
otomatik driver programı

Snappy Driver programı Türkçe dil seçeneğine sahip tamamen ücretsiz bir driver güncelleme programıdır. Ücretli versiyonu bulunmamaktadır ve tüm özelliklerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Anasayfa tasarımı yukarıda ki resimdeki gibidir. Snappy Driver programını kapattığınız zaman arka planda çalışmaya devam etmiyor ve böylece herhangi bir RAM kullanmıyor. Alternatif ücretsiz driver güncelleme programı arayanlar için güzel bir alternatif.

Not: Eğer yeni bilgisayar aldıysanız yada bilgisayarınıza format attıktan sonrası gibi ilk kez driver yüklemesi yapacaksanız size tavsiyem bu tür programlar kullanmak yerine kullandığınız bilgisayarın resmi İnternet sitesinden en son sürüme sahip orijinal sürücüleri indirmeniz olacaktır. 

Casper Driver İndirme yazımda Casper marka bilgisayarlar için driver indirme işlemini nasıl yapılacağını anlatsam da tüm markalarda yöntem olarak aynı adımlar uygulandığı için kesinlikle Casper driver indirme makalemi okumalısınız.

7-Driver Magician⚫️

ücretsiz otomatik driver yükleme programı
ücretsiz otomatik driver yükleme programı

Driver Magician programı Türkçe arayüze sahip  Windows 10 driver güncelleme programıdır. Programın arayüz tasarımı bana göre hiç kullanışlı değil ve çok eski bir görünüme sahip.  Programı ücretsiz olarak indirseniz de indirme işleminden sonra 15 günlük ücretsiz kullanma hakkı vermektedir ardından ücretli sürümü almanız gerekiyor. Driver Magician programını tamamen kapatmazsanız bilgisayarınızın arka planında toplamda 5.4 MB RAM kullanmaktadır.

8-Driver Genius Professional🟣

pc güncelleme programı
pc güncelleme programı

Driver Genius Professional alternatif Windows 10 driver güncelleme programlarından bir tanesidir. Sadece ingilizce dil seçeneği mevcuttur ve hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Tasarım bakımından çok yeni bir tarza sahip bir tasarımı bulunmamaktadır. Programı tamamen kapatmadığınızda arka planda çalışmaktadır ve 41 MB RAM kullanmaktadır.

9-Advanced Driver Updater🔵

driver güncelleme programı ücretsiz
driver güncelleme programı ücretsiz

Advanced Driver Updater programını diğer driver güncelleme programlarıyla karşılaştırdığımızda bana göre biraz daha geride kalmış bir driver güncelleme programı. Ücretsiz driver güncelleme programı diyemiyorum çünkü ücretsiz indirme şansı sunsa da programı yükler yüklemez sizden lisans anahtarı istemektedir.

Bir çok dil seçeneği bulunsa da Türkçe dil seçeneği sunulmamaktadır ayrıca tarama işlemlerinde tüm sürücüleri tespit etme konusunda başarısız oldu diyebilirim.

10-Driver Pack Solution🟢

driverpack solution
driverpack solution

Driver Pack Solution programı dünyada çok popüler olan bir güncelleme programıdır , driver güncelleme programıdır demiyorum çünkü aynı zamanda Windows 10 bilgisayarınızda ki programları da güncellemeye yarayan ve yeni programlar indirmenizi sağlayan da bir programdır.

Anadil olarak Rusça dilinde yüklenmektedir ancak Türkçe dil seçeneği programda mevcuttur. Şu konuda uyarmam gerekiyor program Türkçe arayüze sahip olsa da indirdiği bazı programlar tamamen Rusça olabiliyor. Eskiden kendi bilgisayarımda kullandığım bir programdı ancak bilgisayarıma farketmeden sürekli bir şeyler indirmeye çalıştığını farkedince programı silmiştim.

Kendi anlaşmalı oldukları bir kaç şirketin programlarını otomatik olarak indirme listesine ekliyor eğer siz farketmeyip direk önerilen listeyi indir derseniz bir çok gereksiz yükleme ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz o yüzden kullanırken dikkatli olmakta fayda var.

En iyi ücretsiz driver güncelleme programı adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Listemize ücretsiz driver güncelleme programları arasında en iddialı gördüğümüz tüm programları eklemiş bulunmaktayım. Yorumlar kısmından düşüncelerini ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Driver Güncelleme Programı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular📝

En iyi driver güncelleme programı hangisi?🔮

En iyi driver güncelleme programı Driver Booster programıdır.🔑

Hangi driver güncelleme programı daha iyi?💿

En iyi driver güncelleme programı listemizde inceleyebileceğiniz bir çok farklı driver güncelleme programı bulunmaktadır.🔑

Tüm driverları nasıl güncellerim?📀

Tüm driverlarınızı driver güncelleme programı kullanarak güncelleyebilirsiniz.🔑

Wikipedia bağlantısından driver güncelleme programları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Programlar bağlantısından da benzer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

“En İyi Driver Güncelleme Programı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü