Google Arka Planı Değiştirme Nasıl Yapılır?

8 dakika 3 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Google arka planı değiştirme işlemleri site görüntüsünün değişimiyle alakalı  uygulamalardır. Google Klasik Sites ve Yeni Sites şeklinde arka plan değişiklikleri yapmaktadır.

Google arka planı değiştirme yöntemlerinden hangisini dilerseniz uygulayarak daha farklı bir görüntü elde edersiniz. Yeni bir arka plan kullanımı site kullanımınızdan daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır. Yapmak istediğiniz değişikliklere göre aşamalı olarak işlemler sürebilir. Google güncellemelerini de dikkate alarak site arka planı değiştirme işlemlerini yapmalısınız.

Yeni Google Sites’e Dönüştürme🟢

telefonda google arka planı değiştirme
telefonda google arka planı değiştirme

Klasik Sites Formundaki sitelerinizi Google arka plan çözümlerine başvurarak Yeni Sites olarak dönüştürebilirsiniz. Sites kullanımını iş veya okul bağlantılı olmayan kişisel hesapla kullanıyorsanız bu işlemi yapmanız gerekecektir. Aksi durumda ayrıca bir zaman çizelgesi bilgilendirmesi almanız gerekecektir.

1)Klasik Sites Siteleri Ne Zamana Kadar Görüntüleniyor?🟡

Klasik Sites siteleri 1 Eylül 2021’den itibaren görüntülenememektedir. Kişisel hesapla Google Sites kullananlar için bu durum geçerlidir. Belirtilen tarihten önce olan siteler yeni Google Sites olmalıdır.

2)Yeni Google Sites Geçişi Uygulamaları🟠

Klasik Sites Yöneticisi’ni takip ederek Yeni Google Sites geçişini yapabilirsiniz. Öncelikle web sitelerinizi yayınlanmamış taslaklar formuna dönüştürmeniz en önemli kısımdır. Bu şekilde taslak haline getirmediğinizde Google arka planı değiştirme işlemi de olmamaktadır.

 • Temel mantık, sitelerinizin Google üzerinde görünür hallerinin eski formda kalmaması olacaktır. Fakat bir nedenle ziyaretçilerin kullanıma açık şekilde kalmasını istediğinizde taslak sürümlerini yayınlamak etkili olacaktır.
 • Yayınladığınız site içeriklerinin depolanması için sitelerinizi indirebilirsiniz.  Bunu yaparken ihtiyacınız olmayan web sitelerini silebilirsiniz.
 • Siteler 5 bin sayfadan fazlaysa taslakla değişim olmamaktadır.

Hiçbir işlem yapmadığınızda otomatik olarak klasik Sites siteleri silinmektedir. Google Drive üzerinde kaydetme işlemi yapılmaktadır.

3)Google Tema Değişimi & Site Görünümü Değiştirme🔴

 Sitenizin görünümünü değiştirme işlemlerini yapmak için dilediğiniz an uygulama şansınız vardır. Öncelikle doğru Google tema seçiminizi yaptığınızdan emin olmalısınız.

windows 10 google arka plan değiştirme
windows 10 google arka plan değiştirme

Hazırlanmış temayı seçmek için basit birkaç adımı yapmanız yeterli olacaktır. Öncelikle yeni Google Sites üzerinde bir site açın ve sağ kısımdaki tema bölümüne gelin. Buradan seçim yaparak dilediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. Önceden hazırlanmış bir tema seçerek avantajlı görselleri değerlendirebilirsiniz.

4)Özel Tema Oluşturma⚪️

Sitenizde özel bir tema oluşturarak sitenizin farklı bölümlerinde daha ayrıcalıklı görüntü elde edebilirsiniz. Özel temalarda metin ve arka plan renklerinde yeni stiller kullanabilirsiniz. Metin stillerine göre ayarlama yapılabilir.

 • Özel tema oluşturarak marka resimleri, site simgelerinde değişiklik olabilir. Ayarlar kısmında gezinme bölümünden menü üst kısmını yana taşıyabilirsiniz.
 • Yeni Google Sites’te bir siteyi açtığınızda sağ bölümdeki tema bölümünü tıklayın.
 • Sağ tema kısmında özel bölüme gelerek tema oluştur bölümünü seçin. Bunu yapınca tema ismi için bir kelime belirlemeniz gerekecektir. İleri diyerek devam edin.
 • Bir logo vs. eklemesini özel tema oluşturma işleminde yapabilirsiniz.
 • Google temalar için renk özelleştirme bölümünü özel temada da yapabilirsiniz. Bu sayede sitenizin çeşitli alanlarında sitelerin renkleri de seçilebilir.
 • Özel temada yazı tipi için tema oluştur bölümünden işlem gerekmektedir.

Sitenizde özel temada değişiklik yapma işlemi için sağ kısımda temalar paneli bölümünden “Özel, Diğer Düzenle” bölümüne gelmeniz gerekir.

5)Site Stilini Değiştirme Aşamaları🟤

google arka plan rengi değiştirme
google arka plan rengi değiştirme

Site stilini değiştirme aşamaları kendinize has bir site için en önemli kısımlardan biridir. Burada önemli olan bir ipucu menü konumunu değiştirmek için çok sayıda sayfanızın olması gerektiğidir.

Chrome temalar site stil değiştirme işlemlerinde yazı değiştirmek için hazır tema aşamaları şunlardır:

 • Sağ bölümdeki temalara tıklayarak yazı stili bölümüne gelin.
 • Özel tema yoksa yazı stili alanındaki seçimi yaparak sağ üstte bulunan yayınla kısmına tıklayın.
 • Özel tema varsa, sağ bölümde temalar kısmında Özel+Diğer+Düzenle aşamalarını kaydedin. 

Metin yazı tipi seçimi yaparak ardından dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz değişiklikler ardından sağ üst kısımdan yayınla demeniz gerekecektir.

6)Sitede Sadece Bir Bölümün Görünümünü Değiştirme⚫️

Sitede sadece bir bölümün görünümünü değiştirme için sayfa üzerindeki dilediğiniz alana gelerek arka plan kısmına tıklamalısınız. Palet görüntülü arka plan resminde bir stil seçebilirsiniz. Fotoğraf eklemek isteyenler dilediği fotoğrafı da ekleyebilir.

 • Sitede menüyü yerini değiştirmek için öncelikle çok sayıda sayfanızın olması gerekir. Bir sayfa olduğunda menü değişikliği olmamaktadır. Menü değişikliği için sağ üst bölümden Ayarlar+ Gezinme+ Mod kısımlarında devam etmeniz gerekmektedir.
 • Özel temalarda sitede menü rengini değiştirme işleminde sağ kısımdaki Temalar+ Özel+ Diğer +Düzenle sıralamasını takip edebilirsiniz.
 • Hangi temayı istiyorsanız gezinme kısmına tıklayarak devam edin. Arka Plan+ menü renk seçimi+ Üstte Şeffaf tıklamasıyla devam edin. Yayınla diyerek yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydedersiniz.

Sitede menü rengini değiştirme için arka plan benzeri bir uygulama yapılmaktadır. Menü renginde hazır tema kullananlar sağ alttaki Ayarlar+ Gezinme + Renk bölümlerine gelin. Bu alandan siyah, beyaz veya şeffaf olanı seçebilirsiniz. Ardından yayınla diyerek devam edilebilir.

Klasik Google Sites üzerinden Tasarım ve Tema Değişimi🟣

Klasik Google Sites üzerinden tasarım değişimi yapılabilmektedir. Hesabınız okul veya iş sitesi bağlantılı olduğunda tema değişimi için belirli adımları takip edebilirsiniz.

1)Tasarım &Google Tema Değişimi🔵

Klasik Google Sites üzerindeki bir siteyi açın ve Diğer+ Siteyi Yönet kısmını tıklayın. Bu bölüm sağ üst bölümde yer almaktadır. Sol kısımda Temalar+ Renkler+ Yazı Tipleri kısımlarına tıklayın. Genişlet simgesine tıklayarak yeni tema seçme aşamasına geçin. Kaydet diyerek yeni temayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

2)Klasik Google Sites Düzeni Değiştirme🟢

Klasik Google Sites düzeni değiştirme uygulamaları için aşağıdaki sıralamayı takip edebilirsiniz:

Chrome tema düzen değişiminde sağ üst bölümdeki Diğer+Düzenle+ üstteki menü+öğe seçimi aşamalarını yapınız. Sağ üst kısımdan kapat bölümüne tıklayarak işlemi tamamlayınız.

3)Arka Plan  & Yazı Tipi Değiştirme🟡

Klasik Google Sites kullanıcıları için arka planı yazı tipini değiştirme işlemlerinde öncelikle bir siteyi açınız. Ardından Diğer+Siteyi Yönet+ solda Temalar+Renkler+Yazı Tipleri bölümlerinden birini tıklayın. Hangi kısmı değiştirmek istiyorsanız o bölümdeki seçimlerinizi tamamlayarak işlemleri kaydedin.

4)Yazı Tipi Stili Rengi & Boyutu Değiştirme🟠

Yazı tipi stili, rengini, boyutunu değiştirme işlemleri için açmış olduğunuz sitede Diğer+ Siteyi Yönet+ soldaki kısımda tema, renk, yazı tipi bölümü ve Arka Plan+Metin bölümünü tıklamanız gerekmektedir. Arka planlar harici yazı tipinde değişiklikleri tamamlayarak kaydet demelisiniz.

Hesaplarda Google Arka Plan Değiştirme Yetkisi🔴

İş ve okul hesaplarında işlem yetkisi olan kişilerin ortak karar gibi kriterlere önem vermesi gerekmektedir. Google arka planı değiştirme  işlemleri site veya sitelerin yöneticileri tarafından yapılabilir.

Google Arka Planı Değiştirme ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🟢

Google arka planı nasıl değiştirilir?💬

Google arka plan değiştirme yöntemleri kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Makalemizi okuyarak istediğiniz cihaz üzerinden chrome arka plan değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.🟩

Google tema nasıl değiştirilir?💬

Google tema değiştirme işlemi için makalemizi okumanız yeterli olacaktır.🟩

Google arka plan nasıl siyah yapılır?💬

Google arka planınızı siyah yapmak için, arka plan değişikliği yapmanız gerekmektedir.🟩

Google arka planı değiştirme adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Google arama geçmişi silme makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Alt kısımdan da yorum yaparak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Wikipedia bağlantısından google hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü