Smurf Ne Demek? Oyunlarda Smurf Ne Demek? 2023

Smurf ne demek? Oyunlarda smurf ne demek? tüm detaylarıyla sizlere bu makalemizde anlatacağız. Smurf kelimesi bir çok farklı anlamda kullanılan bir kelime ve e-spor sektörünün büyümesi ile beraberde Smurf kelimesine yüklenen anlam sayısı daha da arttı diyebiliriz.

Biz sizlere bu makalemizde Smurf kelimesinin ne anlamlarda kullanıldığını tek tek açıklayacak ve neden o anlamlarda kullanıldığını da sizlere tarihçesi ile beraber detaylı bir şekilde anlatacağız. Şimdi sırasıyla sizlere Smurf ne demek?, oyunlarda Smurf ne demek?, Smurf kelimesinin tarihçesi ve Smurf kasmak ne demek? konularını anlatacağız.

Smurf Ne Demek? Smurf Nedir?🟢

Smurf kelimesinin asıl anlamı aslında “şirin” demektir. Bir çoğunuzun bu cevabı okuyunca şaşırdığına eminim ancak tarihçe konumuzda da Smurf ile alakalı bilgiler verdikçe konuyu çok daha iyi anlayacaksınız. Smurf kelimesinin kökeni yani ata kelimesi “Schtroumpf” kelimesidir. Schtroumpf kelimesinden Smurf kelimesine dönüşerek şirin anlamında kullanılmaya başlanmıştır.

smurf ne demek ingilizcede
smurf ne demek ingilizcede

Günümüzde ise neredeyse hiç kimse Smurf kelimesini şirin için kullanmıyor hatta e-spor sektörünün popülerleşmesi ile beraber e-spor sektöründe Smurf kelimesi çok farklı bir anlamda kullanılarak şuan günümüzde en çok kullanılan Smurf kelimesini oluşturdu diyebiliriz.

Smurf Kelimesinin Tarihçesi🟠

Smurf kelimesi ilk olarak birçoğumuzun bildiği şirinler çizgi romanının yaratıcısı Pierré Culliford tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Belçikalı şirinler yaratıcısı olan Pierre arkadaşından tuz isteyeceği sırada dili sürçer ve arkadaşına “Schtroumpf” kelimesini söyler.

smurf hesap ne demek
smurf hesap ne demek

Schtroumpf kelimesi şirinler yaratıcısının çok dikkatini çeker ve şirinler çizgi romanında kullandığı karakterler olan “Şirin Baba” ve “Şirine” ingilizce olarakta (PapaSmurf ve Smurfette) “Schtroumpf” kelimesinden türettiği isimler vermiş olur. Günümüzde de Şirinler kelimesi İngilizce de “Smurfs” Şirin kelimesi de “Smurf” olarak geçmektedir ancak dediğimiz gibi çok fazla kullanılan bir terim değildir.

Oyunlarda Smurf Ne Demek?🟡

Şimdi de sizlere oyunlarda Smurf ne demek? konusunu anlatalım. Smurf ne demek? konumuzda da kısaca anlattığımız gibi günümüzde Smurf kelimesi en çok artık e-spor sektöründe kullanılan bir kelime haline gelmiştir ve genelde de multiplayer oyunlar yani çok oyunculu oyunlarda kullanılan bir kelimedir.

oyunlarda smurf ne demek
oyunlarda smurf ne demek

Multiplayer oyunlarda oyuncuların ne kadar iyi oynadığına bakılarak bir rank verilir ve multiplayer oyunlarda bir çok farklı ranklar bulunur Her oyuncu kendi seviyesine göre rank alarak oyunlarda kendi seviyesine eşit rakiplerle oynayabilmesi için aynı ranktaki oyuncularla beraber oynar.

Smurf oyuncular ise aslında çok daha iyi oyuncular olmasına rağmen sahte hesap, yan hesap veya arkadaşlarının hesaplarını kullanarak daha az yetenekli oyuncularla oynayan kişilere denilmektedir. Smurf oyuncuların kullandıkları hesaplara ise Smurf hesapları denilmektedir ayrıca aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz;

YouTube video

CS:GO Smurf Ne Demek?

CS:GO oyunu yani Counter Strike: Global Offensive oyununda normalden daha düşük ranklarda rakiplerle maçlar yapan kişilere CS:GO Smurf denilmektedir, kastıkları hesaplara da CS:GO Smurf hesapları denilmektedir.

Valorant Smurf Ne Demek?

Valorant oyunu da diğer multiplayer oyunlar gibi ranklı bir oyundur, oyun size yeteneklerinize göre bir rank verir ve Valorant oyununda bir maç yapmak istediğiniz zaman sizin rankınıza denk rakiplerle oynamanızı sağlar. Valorant Smurf kişiler ise Valorant oyununda mevcut yeteneklerinden daha düşük ranklarda maçlar oynarlar, amaçları oyun oynadıkları hesapların ranklarını yükseltmektir.

LoL Smurf Ne Demek?

LoL Smurf kelimesi de diğer oyunlarda olduğu gibi LoL oyununda daha düşük ranklarda maçlar yaparak kendisi kadar yetenekli olmayan rakiplerini yenerek hızlı bir şekilde rank kasan kişilerdir.

Genelde Smurf oyuncular ya ücret karşılığı birilerinin hesaplarının ranklarını yükseltmek için ya da uzun bir süre oyunu oynamadığında rankı sıfırlandığı için düşük ranklarda maçlar oynamaktadır.

Smurf Kasmak Ne Demek?🔵

En son konu olarakta e-spor sektöründe sıkça kullanılan Smurf kasmak ne demek? bundan bahsedeceğiz. E-spor sektörü için Smurf kelimesinin anlamını önceki başlığımızda öğrenmiş oldunuz, Smurf kasmak terimi ise kendinden daha düşük yetenekteki oyuncularla oynayarak Smurf hesabının rankını yükseltme işlemine denilmektedir, bu işleme “Smurf kasmak” denir.

lol smurf ne demek
lol smurf ne demek

Multiplayer olarak ranklı sistemi bulunan hiçbir oyunda aslında Smurf hesap kullanmak yasaktır ve tespiti halinde banlanırlar ancak yine de Smurf olan kişiler veya hesaplar oyunlarda denk gelebilmektedir.

Sitemizde yer alan diğer bazı içeriklerimiz;

Smurf Ne Demek ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Smurf Açılımı Nedir?

Smurf kelimesi bir kısaltma değildir, o yüzden de bir açılımı bulunmamaktadır. İddia edilinenin aksine Smurf kelimesi açılım olarak “Socialist Men Under Red Flag” yani Kızıl Bayrak Altındaki Sosyalist Adamlar anlamına gelmemektedir. Sadece bir iddia’dan ibarettir. Smurf kelimesinin anlamlarına ve tarihçesini makalemizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Smurf ne demek? ile alakalı benzer içerikleri incelemek için Teknoloji bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (13 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com vozol