Instagram Önerilenlerde Çıkmak İstemiyorum

Instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum şeklinde bir çok kullanıcı bir gün düşünebilir çünkü instagram algoritması gereği insanların diğer insanlarla etkileşim kurması için herkesi herkese haber vermeden önerebiliyor. Bizde bu yazımızda sizlere instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum sorununun çözümünü göstereceğiz.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum konusu “instagram da önerilenleri silme” , “iphone instagram önerileri kapatma” , “birinin önerilerinden çıkmak” , “birinin önerilerinden çıkmak istemiyorum” konularını da içermektedir. Şimdi de detaylı bir şekilde sizlere instagram önerilenler kısmından nasıl çıkacağınızı gösterelim.

Instagram da Önerilenleri Silme🟢

instagram önerilerde çıkmak istemiyorum
instagram önerilerde çıkmak istemiyorum

Instagram da önerilenleri silme işlemi instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum sorunu için uygulanabilecek ilk yöntemdir. Şimdi sizlere detaylı bir şekilde instagram da önerilenleri silme işlemini gösterelim.

  • İlk olarak web üzerinden instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından profilinize tıklayın.
  • Profilinizde yer alan “Profil Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfanın en altına inin ve “Benzer Hesap Önerileri” seçeneğinin yanında yer alan tik işaretini kaldırın.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda instagram sizin hesabınızı artık önerilenler kısmına eklemeyecektir.

IPhone Instagram Önerileri Kapatma🟡

iphone instagram önerileri kapatma
iphone instagram önerileri kapatma

IPhone instagram önerileri kapatma yöntemi de az önce gösterdiğimiz yöntem ile çok benzerdir. Şimdi sizlere Iphone cihazınız ile instagram önerilerini nasıl kapatabilirsiniz detaylı bir şekilde gösterelim.

  • İlk olarak internet tarayıcısı üzerinden instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından profil sayfanıza geçiş yapın.
  • Profilinizin sağ üst kısmında yer alan “Profil Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfayı en aşağı indirin ve “Benzer Hesap Önerileri” seçeneğinin yanında yer alan tik işaretini kaldırın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda artık sizin hesabınız hiç kimseye önerilmeyecektir.

Mobil uygulama üzerinden aynı özelliğe ulaşamayabilirsiniz, o yüzden internet tarayıcısı üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Birinin Önerilerinden Çıkmak🟠

Birinin önerilerinden çıkmak konusunun da instagram kullanıcıları tarafından çok sık arandığını fark ettik ancak instagram algoritması gereği kişiye özel olarak önerilerden çıkma durumu söz konusu değildir.

birinin önerilerinden çıkmak
birinin önerilerinden çıkmak

Eğer birinin önerilerinden çıkmak istiyorsanız ya yukarıdaki gösterdiğimiz yöntemle komple önerilenlerden çıkacaksınız yada önerilerinde çıkmak istemediğiniz kişiyi instagram üzerinden engelleyeceksiniz, bu iki yöntem ile ancak birinin önerilerinden çıkabilirsiniz.

Birinin Önerilerinden Çıkmak İstemiyorum🔵

Birinin önerilerinden çıkmak istemiyorum veya birinin önerilerinde çıkmak istiyorum. Bazı kullanıcılarda özel olarak bazı kişilerin önerilerinde çıkmak istiyorlar, şimdi de sizlere birinin önerilerinde nasıl çıkabilirsiniz bu konutu anlatalım.

Öncelikle baştan belirtmek istiyoruz ki direkt olarak instagram da bununla alakalı bir özellik bulunmuyor ancak instagram algoritmasını kullanarak bir kişinin önerilerinde çıkma şansınızı arttırabilirsiniz.

Instagram önerilenler kısmında kişilere gösterirken kişinin rehber kaydını, ortak takip ettiği kişileri, beğendiğiniz, yorum yaptığınız, kaydettiğiniz ortak gönderileri, ortak takip eden kişileri, ilgi alanlarını inceler ve buna göre kişiye önerilerde bulunur. Eğer önerilerinde bulunmak istediğiniz kişinin rehber kaydında yer alırsanız, çok fazla ortak sayıda arkadaşınız varsa ve ilgi alanlarınızda ortak ise o kişinin önerilerinde çıkma olasılığınız çok yüksek olacaktır.

Sitemizde yer alan benzer içerikler;

Instagram Önerilenlerde Çıkmak İstemiyorum ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Instagram Öneriler Kısmı Neye Göre Çıkıyor?

Instagram öneriler kısmı takip ettiğiniz kişiler, beğendiğiniz paylaşımlar, kaydettiğiniz ve yorum yaptığınız gönderiler, ortak bağlantılı kişiler ve hesabınızla etkileşim kuran kişilere göre öneriler kısmı çıkmaktadır.

Instagram önerilenlerde çıkmak istemiyorum adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Mobil kategorimizi de ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org