Uygulamaların İnternetini Kapatma

3 dakika 13 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Uygulamaların internetini kapatma konusu kişisel gizliliğe olan bilinç arttıkça daha fazla popüler hala gelmeye başladı. Kullanıcılar artık bir uygulama indirirken istediği izinleri sorgulamaya ve hatta uygulamayı indirmekten vazgeçmeye başladılar diyebiliriz.

uygulamanın internet erişimini kesmek
uygulamanın internet erişimini kesmek

Uygulamaya Wifi kapatma özelliği, özellikle önceden indirilmiş ve silinmiş veya halihazırda telefonda yüklü olan bir uygulama için önceden verilen internet erişim izninin nasıl kapatılacağına yönelik sunulan özelliklere denilmektedir. IOS platformu uygulama mağazası konusunda daha katı kurallar sergilediği için, genelde bu izin sorunu Android cihazlarda yaşanmaktadır.

Uygulamaların İnternetini Kapatma Yöntemleri🟢

Uygulamaların internetini kapatma yöntemlerine geçmeden önce bilmeniz gereken çok önemli bir bilgi bulunmaktadır. Kullanıcıların özellikle internette;

  • Samsung uygulamaların internet erişimlerini kapatma
  • Xiaomi uygulama interneti kapatma
  • Samsung uygulama interneti kapatma
  • İphone uygulama interneti kapatma

şeklinde aramalar yaptığını fark ettik ancak uygulamaların internetini kapatma yöntemleri için önemli olan telefon markası değil, telefonda yüklü olan işletim sistemidir. Yani telefonunuzda Android mi? yoksa IOS işletim sistemi mi yüklü? bunu bilmeniz gerekmektedir. IOS işletim sistemi sadece İphone cihazlarda bulunmaktadır, o yüzden İphone haricinde ki telefonlarda Android işletim sisteminin yüklü olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

Sizlere bu makalemizde uygulamaların internet erişimini kesmek için 2 farklı yöntem göstereceğiz. Bu yöntemlerde;

  • Android uygulamaların internetini kapatma
  • IOS uygulamaların internetini kapatma

şeklindedir.

Uyarı: Yöntemleri uygulamaya başlamadan önce 3.taraf uygulamaların kullanımının güvenli olmadığını ve uygulamaların internet erişimini kesmek için telefonlarınıza bilmediğiniz, tanımadığınız yeni uygulamalar yüklemek çok tehlikeli bir durumdur. O yüzden telefonunuza bu gibi durumlar için asla bilmediğiniz, güvenmediğiniz uygulamalar yüklememelisiniz!

1)Android Uygulamaların İnternetini Kapatma🟡

android uygulamaların internetini kapatma
android uygulamaların internetini kapatma

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Android uygulama internet erişimi konusu sadece üç adımdan oluşmaktadır. İlk olarak Android telefonunuzda Ayarlar sekmesine tıklayın. (Xiaomi, Samsung telefonlarda Android telefonlardır.) Ardından Uygulamalar bölümüne tıklayın ve internet erişimini kesmek istediğiniz uygulama veya uygulamaları seçin. Son olarak ta 3.adımda yer alan izinler bölümünden uygulamanın internete erişim yetkisi bulunuyor ise erişimi kapatın.

Yöntemlere geçmeden önce uyarmış olsak ta, tekrar uyarmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Eğer Android cihazınızda bahsettiğimiz şekilde ayarlar bulunmuyor ise telefonunuza bilmediğiniz, güvenmediğiniz uygulamaları sakın yüklemeyin!

2)IOS Uygulamaların İnternetini Kapatma🟠

IOS uygulamalarda internet erişimini kesmek için öncelikle telefonunuzdan Ayarlar sekmesine tıklayın. Ardından da “Hücresel” seçeneğini seçin. Hücresel sayfasında IOS telefonunuzda internetinizi kullanan tüm cihazları göreceksiniz.

ıos uygulamaların internetini kapatma
ıos uygulamaların internetini kapatma

Hücresel kısmına tıkladığınızda yukarıdaki resimdeki gibi telefonunuzda internetinize erişim yetkisi olan tüm uygulamalar karşınıza çıkacaktır. İsterseniz tüm uygulamaların internet erişimini kesmek için hepsinin erişimini kapatabilir, isterseniz de belirli uygulamaların internet erişimini kesmek için kullanabilirsiniz. Bu şekilde IOS uygulamalarda internet erişimi kesmek çok kolay diyebiliriz.

Uygulamaların İnternetini Kapatma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🟤

Telefonlarda uygulamaların internet erişimi nasıl engellenir?⚫️

Telefonlarda uygulamaların internet erişimini kısıtlama özelliği bulunmaktadır. Bu sayede istediğiniz uygulamanın internet erişimini kısıtlayarak, internetinizi kullanmasını engelleyebilirsiniz.☑️

Uygulamayı internete kapatma adlı makalemiz dışında Mobil bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri de inceleyebilir, Wikipedia bağlantısından da internet hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü