Instagram Hesap Kısıtlama

instagram-hesap-kisitlama
2 dakika 17 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

 Instagramda çoğu kullanıcı’nın hala bilmediği bir özellikten bu yazımızda sizlere bahsetmek istiyorum. Bu Özelliğin İsmi İse Instagram Hesap Kısıtlama.

Instagram’ın Kullanıcı Sayısı hem Dünya genelinde hem de Türkiye Genelinde çok yüksek seviyelerde. Böyle bir Kullanma oranına gelinen bir noktada Sosyal Medya Uygulamaları’ nı Bilinçli kullanmayı öğrenmek çok önemli bir konuma gelmiş durumda.

 Hesap Kısıtlama Nedir

Bu Özellik instagram da yapmış olduğunuz paylaşımlarda ki Yorumları yönetmenizi sağlayan bir özellik aslında. Sizi Takip eden kişilerin yaptığınız bir paylaşıma istemediğiniz bir yorum yapması yada bir Sosyal Medya Fenomeni iseniz Takipçilerden gelen bir Spam Saldırısı tarzındaki gibi kötü istenmeyen yorumları engellemenizi bu sayede de Paylaşımlarınız da ki Yorumları istediğiniz gibi yönetme hakkına tamamen sahip olmuş olacaksınız.

NOT: Instagram da ki bir paylaşımınıza yapılan bir yorumu engellediğiniz de yorumu yapan kişi yorumu engellediğinizi anlamayacak ve kendisin de yaptığı yorum gözükecek ama kendisi dışında hiç kimse göremeyecek 

Instagram Hesap Kısıtlama Nasıl Yapılır

Restrict adı verilen Hesap kısıtlama Özelliği Instagram da nasıl kullanılır , nasıl yapabilirsiniz şimdi de bunun cevabını verelim ;

Bu özelliği kullanmak çok basit bir yöntem aslında . Yapmanız gereken ilk önce  istemediğiniz yorumun üzerine gelip yorumu sola kaydırmanız yeterli olacaktır karşınıza Restrict dediğimiz Kısıtlama Özelliği gelecektir.

Instagram bu özellliği Siber Zorbalığı engellemek amacıyla geçtiğimiz Temmuz ayındaki bir güncelleme ile yayınlamıştır. Yeni bir güncelleme olmamasına rağmen hala böyle bir özellikten çoğu kullanıcı’ nın bilgisi olmadığını öğrendiğimden dolayı bu yazıyı yazmak istedim.

Bir Yoruma sahip Hesabı kısıtladığınız dan sonra eğer bu kısıtlamayı tekrardan herkese açık hale getirmek, tamamen silmek yada yok saymak için onaylama olanağına sahip olacak.

Kısıtladığını bir Hesap eğer sizin herhangi bir paylaşımınıza yorum yaptığında Instagram size bildirim göstermemekte yorumu da kimseye göstermemekte.

Bu özelliğin Instagram kullanıcıları için çok önemli bir özellik olduğunu düşünüyorum. Bilinç Sosyal Hesap Kullanımlarını arttırmak amacıyla yayınlanan özellikleri her Kullanıcı’ nın öğrenmesi gerektiğini düşünen biriyim.

İnstagram Hesap Kısıtlama adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapıp görüşlerinizi belirtmeyi lütfen esirgemeyin.

“Instagram Hesap Kısıtlama” hakkında 4 yorum

  1. Kesinlikle yararlı bir yazı olmuş, ayrıca söylediklerinizi uyguladım ve gerçekten işe yaradı. Instagram hesap kısıtlama hakkındaki her şeyi eksiksiz bir şekilde yazmışsınız, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.