Instagram Hesap Kısıtlama

8 dakika 17 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Instagram hesap kısıtlama özelliği Instagram kullanıcıları için sunulan işlevsel bir özelliktir ancak çoğu Instagram kullanıcısının bu özellikten ne yazık ki haberi bulunmuyor ancak makalemizde sayesinde Instagram hesap kısıtlama özelliğini tam kapsamlı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Instagram kullanıcılarına sunduğu yeni özellikler sayesinde gün geçtikçe daha popüler hala gelmeye devam ediyor, globalde neredeyse tüm dünyanın kullandığı bir uygulama olan Instagram’da kullanıcılara yönelik sunulan Instagram profil kısıtlama gibi özelliklerin günümüz şartlarında bilinmesinin bir gereklilik olduğunu düşünmekteyiz.

Instagram Hesap Kısıtlama Nedir?🟢

instagram hesap kısıtlama nedir
instagram hesap kısıtlama nedir

Instagram hesap kısıtlama özelliği instagram da yapmış olduğunuz paylaşımlarda ki yorumları yönetmenizi sağlayan bir özelliktir.. Sizi takip eden kişilerin yaptığınız bir paylaşıma, istemediğiniz bir yorum yapması yada bir sosyal medya fenomeni iseniz takipçilerden gelen bir spam saldırısı tarzındaki gibi kötü, istenmeyen yorumları engellemenizi, bu sayede de paylaşımlarınız da ki yorumları istediğiniz gibi yönetme hakkına tamamen sahip olmuş olacaksınız.

Yorumları istediğiniz gibi yönteme hakkınız olduğunu bilmek ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek sosyal medyayı bilinçli kullanma açısından önemli bir adım olduğunu düşünüyorum, net bir şekilde instagram hesap kısıtlama nedir? sorusunu da cevapladığımıza göre, artık

Instagram da ki bir paylaşımınıza yapılan bir yorumu engellediğiniz de, yorumu yapan kişi yorumu engellediğinizi anlamayacak ve kendisin de yaptığı yorum gözükecek ama kendisi dışında hiç kimse göremeyecektir.

Instagram Hesap Kısıtlama Ne İşe Yarar?🟡

Instagram profil kısıtlama özelliği sadece paylaşımlarınıza yapılan yorumları yönetmenizi sağlamıyor, asıl kullanıcılara sunulma sebebi yorumlar olsa da instagram profil kısıtlama özelliğini kullanabileceğiniz başka kısımlarda bulunmaktadır.

Instagram profil kısıtlama özelliği ile yapabilecekleriniz şu şekildedir;

 • Kısıtladığınız profiller paylaşımlarınıza yorum yapamaz.
 • Kısıtladığınız profilleri eğer takip ediyorsanız, paylaşımları da akışınıza düşmeyecektir.
 • Kısıtladığınız profil size mesaj göndermeye çalışırsa da ana mesaj kutunuza iletiler düşmeyecektir.

Yukarıdaki özelliklerin hepsini instagram profil kısıtlama özelliği sayesinde ulaşabiliyoruz ve hepsi de kişisel güvenlik açısından çok önemli özelliklerdir.

Instagram Hesap Kısıtlama Kaç Gün Sürer?🟠

instagramda birini kısıtlamak
instagramda birini kısıtlamak

Instagram uygulamanızda belirli kişilerin hesabını kısıtladığınızda, yukarıda ki konuda bahsettiğimiz kısıtlamaları rahatlıkla kullanabiliyor olacaksınız ancak çoğu kullanıcı instagram hesap kısıtlama kaç gün sürer? şeklinde sorular yöneltiyor bizlere, bu soruya net bir şekilde cevabımız siz profil kısıtlama özelliğini kapatana kadar diyeceğiz.

Instagram uygulaması sizden habersiz olarak belirli bir gün sonra kısıtlama yaptığınız profillerin kısıtlamalarını kaldırmıyor, bu seçenek sadece size ait bir durumdur. Siz kısıtlamayı kaldırmadığınız sürece kısıtladığınız profiller kısıtlı kalmaya devam edecektir.

Instagram Hesap Kısıtlama Nasıl Yapılır?🔵

Instagram hesap kısıtlama hakkında genel olarak bilgileri verdik, şimdi de sizlere instagram hesap kısıtlama nasıl yapılır? gösterelim. Hesap kısıtlamanın İngilizce ismi Restrict şeklindedir, eğer İngilizce arayüz kullanıyorsanız bunu bilmeniz önemli olacaktır.

Instagram profil kısıtlama özelliğini kullanmak çok basit bir yöntemdir. Instagram hesap kısıtlama işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

 • Instagram uygulamanıza giriş yapın.
 • Kendi profil sayfanıza girin.
 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Açılan arayüzden ayarlar menüsünü seçin.
 • Ayarlar menüsü içerisinde yer alan gizlilik seçeneğine tıklayın.
 • Gizlilik seçeneğinde yer alan “kısıtlı hesaplar” bölümüne tıklayın.
 • Kısıtlı hesaplar bölümünde, instagram da takip ettiğiniz tüm profiller çıkacaktır, kısıtlamak istediğiniz hesapları seçmeniz yeterlidir.

Yukarıdaki adımları uygulayarak çok rahat bir şekilde instagram da hesap kısıtlama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Böylece sizi rahatsız eden veya herhangi bir şekilde etkileşim kurmak istemediğiniz hesapları kendinizden uzaklaştırmış olacaksınız.

Instagram bu özellliği siber zorbalığı engellemek amacıyla bir güncelleme ile yayınladılar, Bu özellikl instagram da yeni bir özellik olmamasına rağmen hala böyle bir özellikten çoğu kullanıcının bilgisi olmadığını öğrendiğimden dolayı bu makaleyi sizlerle paylaşmak istedim.

Kısıtladığınız hesaplar sizden bahsettiğinde, size mesaj gönderdiğinde size bildirim gelmeyecektir.

Instagram Hesap Kısıtlama Kaldırma🟣

instagram hesap kısıtlama kaldırma
instagram hesap kısıtlama kaldırma

Şimdi de sizlere Instagram hesap kısıtlama kaldırma işlemini anlatalım, eğer zamanında instagram da kısıtladığınız bir hesabın kısıtını kaldırmak istiyorsanız öncelikle bundan bu kararınızdan emin olduğunuzun farkına varmanızı tavsiye ederiz çünkü hesap kısıtlama işlemi genelde rahatsız eden hesaplar için kullanılan bir özelliktir, yine de hesap kısıtlama kaldırma işlemini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır;

 • Instagram uygulamanıza giriş yapın.
 • Profil sayfanıza tıklayın.
 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Ayarlar menüsüne tıklayın.
 • Gizlilik seçeneğine tıklayın.
 • Gizlilik seçeneğinde yer alan “Kısıtlı hesaplar” bölümüne tıklayın.
 • Kısıtlama kaldırmak istediğiniz hesabı seçin ve kısıtlamayı kaldırın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda kısıtlama kaldırmak istediğiniz bir hesapta çok rahat bir şekilde kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

Instagram Kısıtlama Hakkında Merak Edilenler⚪️

Instagram hesap kısıtlama bazı merak edilen konular bulunmaktadır. Bu konulara örnek vermek gerekirse; instagram kısıtlama nasıl anlaşılır?, instagram kısıtlama nedenleri nelerdir? gibi soruları da sizler için cevaplayalım.

Instagram Kısıtlama Nasıl Anlaşılır?🟩

Instagram’da bir kişinin sizi kısıtladığından şüpheleniyorsanız ve kısıtlamanın olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, yapabileceğiniz belirli yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki instagram hesap kısıtlamasını anlamak kolay bir işlem değildir çünkü sizde her şey normal gözükürken kısıtlayan kişide sizin hiçbir aktiviteniz gözükmeyecektir.

Instagram hesap kısıtlama nasıl anlaşılır? sorusu için bazı yöntemler şu şekildedir;

 • Zorba mısınız?
 • İnsanlara karşı saygısızca mı davranıyorsunuz?
 • İnsanları rahatsız mı ediyorsunuz?

Yukarıdaki maddelerden herhangi birisi sizde var ise kısıtlanmanız kaçınılmazdır diyebiliriz. Birisi sizi instagram da kısıtlamış ise sizden uzak durmak istiyor demektir ve bizim bu yazımızda gerçekten kısıtlanıp, kısıtlanmadığınızı nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağımızı düşündüyseniz büyük yanılıyorsunuz ama elbette belirttiğimiz kriterlerden yola çıkarak ta öğrenmeniz büyük olasılık diyebiliriz.

Instagram Kısıtlama Nedenleri 🟨

Instagram’da belirli kullanıcılar tarafından kısıtlanmışsanız, karşı tarafı rahatsız edecek belirli durumlar gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Instagram kısıtlama nedeni olarak aslında tek neden karşı tarafın sizi kısıtlamak istemesi diyebiliriz.

Instagram hesabı kısıtlama özelliği Instagram kullanıcıları için çok önemli bir özellik olduğunu düşünüyorum. Bilinçli sosyal hesap kullanımlarını arttırmak amacıyla yayınlanan özellikleri her kullanıcının öğrenmesi gerektiğini düşünen biriyim ayrıca yine bilinçli sosyal medya hesap kullanımı ile alakalı bir özellik olan Instagram aktiflik kapatma özelliği ile alakalı da sitemizde bir makale yer almaktadır. Instagram aktiflik kapatma bağlantısından da aktiflik kapatma yöntemini öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesap Kısıtlama ile Alakalı Sık Sorulan Sorular📢

Instagram hesabı kısıtlı ne demek?📜

Instagram profillerinde bazı bölgeler için erişim engeli eklenebiliyor, Instagram hesabı kısıtlı uyarısı alıyorsanız, girmeye çalıştığınız profil için ülkenizden erişim yasağı var anlamına gelmektedir.✔️

Instagram birini kısıtlayınca ne olur?📜

Instagramda birini kısıtlarsanız sizin ne zaman çevrimiçi olduğunuzu, ne zaman mesajları okuyup, okumadığınızı göremez ancak bu durum sizin içinde geçerli olacaktır. Kısıtlama koyduğunuz kişinin ne zaman çevrimiçi olduğunu ve mesajlarınızı okuyup, okumadığını göremezsiniz.✔️

Instagram’da kısıtlı olduğumu nasıl anlarım?📜

Instagramda size kısıtlama koyduğundan şüphelendiğiniz birisi var ise, kendisini takipten çıkartabilirsiniz çünkü ilişkiler her zaman güven üzerine kurulmaktadır, şüphe olan yerde sevgi de olmaz, dostlukta.✔️

İnstagram Hesap Kısıtlama adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorum yapıp görüşlerinizi belirtmeyi lütfen esirgemeyin. Wikipedia bağlantısından Instagram hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, Teknoloji bağlantısından da benzer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

“Instagram Hesap Kısıtlama” üzerine 4 yorum

 1. Kesinlikle yararlı bir yazı olmuş, ayrıca söylediklerinizi uyguladım ve gerçekten işe yaradı. Instagram hesap kısıtlama hakkındaki her şeyi eksiksiz bir şekilde yazmışsınız, teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü