Instagram Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır? 2023

Instagram önerilen gönderiler kapatma. Instagram akışınızda görünen önerilen gönderilerin sayısından bunaldığınızı mı hissediyorsunuz? Eğer öyleyse, zaman tünelinizde görünenlerin kontrolünü ele almanın zamanı gelmiş demektir. Neyse ki, Instagram’ın önerdiği gönderileri kapatmak yalnızca birkaç adım gerektiren basit bir işlemdir.

Instagram önerilen gönderiler, hali hazırda takip ettiğiniz hesaplar temel alınarak ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize göre uyarlanır. Gönderileri sağlık ve zindelik, fotoğrafçılık, video ve animasyon, müzik ve ses prodüksiyonu, sanat ve tasarım ve daha bir çok konuya göre sıralayabilirsiniz.

Fakat önerilen gönderileri görmek istemiyorsanız önerilen gönderileri kapatmak için uygulayabileceğiniz birkaç adım vardır. Gidio.NET içerik platformu ile oluşturduğumuz bu içeriğimiz Instagram önerilen gönderiler kapatma işlemine göz atacağız.

Instagram Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır?

Bir süredir Instagram’da geziniyorsanız, size önerilen gönderilerin her zaman alakalı olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Neyse ki, bu öneriler can sıkıcı veya müdahaleci olmaya başladıysa, bunları devre dışı bırakmak mümkündür.

  • İlk adım profil sayfanızı açmak ve ekranın sağ üst köşesindeki “Ayarlar” simgesine tıklamaktır.
  • Ayarlar’a girdikten sonra, “Sizin için Öneriler” etiketli bir seçenek görene kadar aşağı kaydırın ve ona dokunun.
  • Daha sonra Önerilen Gönderileri kapatmak için bir seçenek görmelisiniz. Bu seçenek kapatıldığında, Instagram’ın ilginç bulabileceğinizi düşündüğü hesaplardan önerilen gönderiler artık size gösterilmeyecektir.

Ve bu Instagram Önerilen Gönderiler özelliğini kapatmak için tek yapmanız gereken. Bu özelliği devre dışı bıraktıktan sonra, can sıkıcı öneriler deneyiminizi kesintiye uğratmadan haber akışınızda gezinmeye devam edebilirsiniz.

Instagram Önerilen Gönderiler Nedir?

Instagram Önerilen Gönderiler, sosyal medya platformu tarafından kullanıcılara ilgileneceklerini düşündükleri içerikleri göstermek için tasarlanmış bir özelliktir. Takip etmediğiniz ancak etkinliğinize bağlı olarak beğenebileceğiniz hesaplardan en iyi gönderileri seçmek için bir algoritma kullanır. Bu, daha önce etkileşimde bulunduğunuz konular veya gönderilerle ilgili hesapları içerebilir.

Bu gönderiler genellikle, takip ettiğiniz kişi ve sayfalardan gelen en son güncellemeleri gözden geçirmeyi bitirdikten sonra akışınızın en üstünde görünür. Bunları belirli hashtag’leri veya konuları ararken de bulabilirsiniz.

Instagram Önerilen Gönderiler Neye Göre Çıkıyor?

Instagram, önerilen gönderilerinizde nelerin görüneceğini belirlerken, kimi takip ettiğiniz, belirli hesaplarla ne sıklıkta etkileşimde bulunduğunuz ve hatta coğrafi konumunuz dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bakar. Instagram’da paylaşılan her yeni gönderiyle birlikte, bir algoritma, kullanıcılarla alaka düzeyini belirlemek için onunla ilişkili verileri değerlendirir.

Örneğin, bir kişi çok sayıda seyahat hesabını takip ediyor ve fotoğraflarını sık sık beğeniyor veya yorum yapıyorsa, seyahat ve tatil yerleriyle ilgili daha fazla öneri görebilir. Benzer şekilde, bir kişi kendisine yakın birçok yerel işletmeyle ve yaşadığı şehirdeki diğer işletmelerle etkileşime giriyorsaşehirleriyle ilgili daha fazla gönderi görebilirler.

Aynı zamanda Instagram, belirli gönderileri ne sıklıkta görüntülediğinize ve bunlarla ne sıklıkta etkileşimde bulunduğunuza da dikkat eder. Belirli bir gönderi türünü sık sık beğeniyorsanız veya sık sık yorum yapıyorsanız, Instagram’ın gelecekte benzer içerikler önerme olasılığı daha yüksek olacaktır. Instagram, kullanıcıların platformuyla mümkün olduğunca çok etkileşime girmesini istediği için bu mantıklıdır.

Bir dahaki sefere akışınızda neden belirli gönderilerin göründüğünü merak ettiğinizde, bunun perde arkasında çalışan karmaşık algoritmalar sayesinde olduğunu unutmayın!

Instagram’ın algoritması, dikkate alınan her yeni veriyle birlikte önerilen gönderilerinizde nelerin görüneceğini sürekli olarak optimize ediyor. Bu nedenle, kitleniz için içerik oluştururken ve düzenlerken bu bilgileri göz önünde bulundurun.

Sitemizde yer alan benzer içeriklerimiz;

Instagram Önerilen Gönderiler Kapatma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Instagram Önerilen Gönderiler Neye Göre Çıkıyor?

Instagram algoritmasına göre önerilen gönderiler beğenileriniz, takip ettiğiniz kişiler, ilgi alanlarınız, kaydettiğiniz içerikler ve yorum yaptığınız içeriklere göre çıkmaktadır.

Instagram önerilen gönderiler kapatma adlı makalemize benzer içeriklerimizi Teknoloji kategorimizden inceleyebilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org