En İyi Online Eğitim Siteleri 2023 (Türkçe)

En iyi online eğitim siteleri. Eskiden bilgiye ulaşmak çok zor bir şeydi, çalışmak isteyenin bir şeyler öğrenmesi için çok çabalaması gerekiyordu ancak günümüzde bir bilgiye ulaşmak o kadar kolay oldu ki biz bu bilgilere kolay erişimimiz olduğunu bildiğimiz için önem vermemeye başladık.

en iyi online eğitim siteleri
en iyi online egitim siteleri

Bu yazımızda sizlere en iyi online eğitim siteleri liste halinde sıralayarak öğrenmeye çabalayan herkese yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bahsedeceğimiz sitelerin bir kısmı ücretsiz sertifika vermekte iken bir kısmı hem ücretli hem ücretsiz eğitim vermektedir.

En İyi Online Eğitim Siteleri

1)Udemy🟡

ücretsiz online eğitim siteleri
ücretsiz online eğitim siteleri

Udemy platformunu bir çok farklı yerde görmüş olabilirsiniz, reklam ağını güçlü tutan bir sertifikalı online eğitim sitesidir ancak çoğu kişinin bilmediği bir şey var. Udemy sadece ücretli online eğitim sunan bir site değildir.

Eğer öğrenmek istediğiniz alanda ücretsiz eğitim bulmuşsanız, siteye üye olarak eğitimi ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Ücretsiz online eğitim arayanlar için en iyi seçeneklerden bir tanesi kesinlikle Udemy diyebiliriz.

Udemy globalde çok popüler ve başarılı olan bir online eğitim sitesi olmasının yanı sıra Türkiye’de de çok popüler ve başarılı olmayı başarmış bir online eğitim sitesidir. Bu sayede isterseniz ilgi alanınıza dayalı Türkçe dil desteğine sahip bir çok eğitim bulabilir, isterseniz de bir çok farklı dilde eğitimleri “TL” fiyatlandırması ile sahip olabilirsiniz.

Udemy’nin ücretsiz eğitimlerinde artık kursu bitirseniz de e-sertifika vermemektedir ayrıca eğitmenlere anlık olarak soru soramamaktasınız ancak yine de çok iyi eğitimlerin bulunduğu bir platformdur.

Bu arada aktif olarak Udemy de Üst Düzey Eğitmen olarak görev yapmaktayım. Şuan için Wordpress Site Hızlandırma Eğitimim bulunmaktadır. Eğer Wordpress tabanlı bir web sitesine sahipseniz yada sadece öğrenmek istiyorsanız kesinlikle kursumu incelemenizi tavsiye ederim.

Wordpress Site Hızlandırma” bağlantısına tıklayarak eğitimimizi inceleyebilir ve isterseniz satın alabilirsiniz ayrıca eğitimlerime ait indirimleri takip etmek istiyorsanız “Projelerim” sayfamızı düzenli olarak kesinlikle takip edebilirsiniz.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretli / Ücretsiz

2)Bilgeiş🔴

türkçe online eğitim siteleri
türkçe online eğitim siteleri

Bilgeiş , ODTÜ tarafından kurulan bir Türkçe dil destekli ücretsiz online eğitim sitesidir. Tamamen Türkçe dil desteği bulunan Bilgeiş platformu ücretsiz online eğitim veren siteler arasında en popülerlerinden bir tanesi diyebiliriz.

Ücretsiz online eğitim veren bir site olmasına rağmen eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlarsanız sertifika almanızda mümkündür. Bilgeiş’in amacı insanlara evinde oturduğu yerden bir şeyler öğreterek onlara yeni bir iş dalı açmaya çalışmak diyebiliriz.

Siteye üye olduktan sonra istediğiniz videoları izleyip ufak bir sınav oluyorsunuz. Ayrıca bir de ödev yapma olayı da var. Ardından tüm aşamaları tamamladığınızda sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Bilgeiş platformunda ücretsiz olarak sunulan bir çok Türkçe eğitimler bulunmaktadır.

Türkçe online eğitim siteleri arasında popüler sitelerden bir tanesidir.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

3)Khan Akademi🟢

türkiye'nin en iyi eğitim siteleri
türkiye’nin en iyi eğitim siteleri

Khan Akademi tamamen ücretsiz Türkçe ve yabancı dil destekli online eğitimler sunan bir eğitim platformudur. Hem dünyada hem de ülkemizde çok fazla ilgi gören Khan Akademi özellikle tamamen ücretsiz kullanılabilmesi sayesinde çok fazla talep görmektedir.

Diğer eğitim platformlarından farklı olarak okullarda gördüğümüz temel dersler üzerine eğitimleri de bulunan khan akademi bu özelliği ile bir çok öğrencinin ilgisini çekmeyi başarmış durumdadır.

en iyi online ders siteleri
en iyi online ders siteleri

Khan akademi ile eğitim alabileceğiniz örnek bazı eğitimler;

  • İlkokul Matematik, Fen, Sosyal Bilimler Ve Sanat
  • Ortaokul Matematik, Fen, Sosyal Bilimler Ve Sanat
  • Lise Matematik, Fen, Sosyal Bilimler Ve Sanat

dersleri şeklindedir.

Yukarıda örneğini verdiğimiz derslerin bir çoğu Türkçe seslendirmeye sahip eğitimlerdir. Bu sayede Türkçe bir ders eğitimi arıyorsanız Khan Akademi’yi inceleyebilirsiniz.

Liseler için online eğitim siteleri , Ortaokul en iyi online eğitim siteleri arayan kullanıcılar Khan Academy sitesini inceleyebilirler.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

4)İstanbul İşletme Enstitüsü⚫️

online eğitim platformları
online eğitim platformları

İstanbul İşletme Enstitüsü’nün kurduğu Türkçe kaynaklı bir online eğitim sitesi bulunmaktadır. Günümüz ihtiyaçlarına yönelik düzenli olarak eğitimleri güncellemektedirler. İstanbul İşletme Enstitüsü’nin tüm eğitimleri sertifikalı eğitim programlarına dahildir.

İstanbul İşletme Enstitüsü’ne ait eğitimlerin bir kısmı ücretli iken bir kısmı ücretsizdir. İstediğiniz eğitime katılarak öğrenebilir ve sınavından başarılı olarak sertifika sahibi olabilirsiniz ancak ücretsiz olarak aldığınız sertifika e-sertifika oluyor. Evinize kargo ile sertifika almak isterseniz ayrı olacak ücret istiyorlar.

Diğer online eğitim sitelerinden farklı olarak eğitimleri canlı izleme şansınız da bulunmaktadır. İsterseniz video olarak takip edebilir, isterseniz de canlı olarak derslere katılıp öğretmene sorular sorabilirsiniz, yani eğitime kayıt olduktan sonra dersleri dinleme tarihleri var ve o tarihler arasında dersleri canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

Türkçe online eğitim siteleri arayan kullanıcılar ve ücretsiz online eğitim siteleri arayan kullanıcılar siteyi inceleyebilirler.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

5)Google Dijital Atölye🟤

liseler için online eğitim siteleri
liseler için online eğitim siteleri

Google Dijital Atölye, ücretsiz en iyi online eğitim siteleri arasında yer almaktadır. Bir çok insan hala Google’ın ücretsiz eğitimler verdiğinden haberdar değiller ve üstelik Google’ın verdiği eğitimler hem Türkçe hem de sertifikalı oluyor. Google Dijital Atölye sayesinde istediğiniz eğitime katılabilir ve katıldığınız eğitimde başarılı olursanız tamamen ücretsiz olarak e-sertifika sahibi olabilirsiniz.

Google Dijital Atölye’nin şuan için tek kötü yanı eğitim çeşitliliğinin çok az olması diyebiliriz ancak ilginizi çeken eğitimler varsa kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini düşünüyoruz. Yine aynı şekilde Türkçe online eğitim siteleri , dijital eğitim platformları , online eğitim platformları arayan kullanıcıların ilgisini çekebilecek bir site.

Google Dijital Atölye eğitimleri BTK Akademi platformunda da bulunmaktadır.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

6)Turkcell Akademi⚪️

ortaokul en iyi online eğitim siteleri
ortaokul en iyi online eğitim siteleri

En iyi online eğitim siteleri listemizde yer alan Turkcell Akademi sitesi diğer sitelerden farklı olarak farklı konularda içerikler üretmektedir. Engelsiz eğitim, girişimcilik ve inovasyon ve 1.sınıftan 12.sınıfa kadar olan tüm dersler yer almaktadır.

Özellikle ilkokul online eğitim siteleri, ortaokul online eğitim siteleri ve lise online eğitim siteleri arayan kullanıcılar için Turkcell Akademi güzel bir seçenek olabilir. Türkçe dil desteği olması ve tamamen ücretsiz olarak sunulması da güzel bir avantaj.

Turkcell Akademi eğitim platformunun içerisinde 1.sınıftan, 12.sınıfa kadar olan Türkçe içerikli Khan Academy dersleri yer almaktadır.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

7)Koç Akademi🔴

dijital eğitim platformları
dijital eğitim platformları

Koç Akademi, Koç Holding tarafından tamamen ücretsiz bir girişim olarak yayın hayatına başlayan bir sitedir. Diğer online eğitim sitelerine kıyasla en önemli farkının eğitimlerinin ana odağının insan bilinçlendirmeye yönelik olması diyebiliriz.

Kişisel gelişime yönelik eğitimler arıyorsanız Koç Akademi bu konuda çok başarılı bir online eğitim hizmeti sunmaktadır. Son zamanlarda deprem ile alakalı içerikleri de yine platformuna eklemiş bulunmaktadır.

Türkçe online eğitim siteleri , Online eğitim platformları arayan kullanıcılar Koç Akademi sitesini inceleyebilirler.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

8)Duolingo🟠

uzaktan eğitim siteleri
uzaktan eğitim siteleri

Duolingo eğitim platformunu bir çok kişi duymuş olabilir çünkü çok fazla reklam yayınlayan ve Türkiye’de de belirli bir popülerliğe ulaşmış bir online eğitim platformu’dur. Duolingo’yu diğer eğitim sitelerinden ayıran en önemli özelliği Duolingo’nun tek odak konusunun yabancı dil gelişimi olmasıdır.

Aslında Duolingo platformuna yabancı dil eğitim platformu da diyebiliriz. Ücretli ve ücretsiz kullanım seçenekleri bulunan Duolingo yabancı dil gelişimi için eğitim platformu arayanlara yönelik mükemmel bir alternatif diyebiliriz.

Yabancı dil gelişimi için bir eğitim sitesi arıyorsanız Duolingo sitesini ziyaret edebilirsiniz ayrıca mobil uygulamaları da bulunmaktadır.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretli / Ücretsiz

9)Coursera🟡

ilkokul online eğitim siteleri
ilkokul online eğitim siteleri

Coursera online uzaktan üniversite eğitimi almak isteyenler için hazırlanmış bir online eğitim platformudur. Coursera sayesinde bir çok alanda uzman profesörlerden eğitim alma şansına sahip oluyorsunuz ancak eğitim içeriği ingilizce dilindedir.

Ücretsiz olarak online eğitim veren Coursera platformu İngilizce bilen kullanıcılar için en iyi online eğitim siteleri arasında yer almaktadır.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretsiz

10)Youtube🟢

online eğitim sitesi
online eğitim sitesi

Youtube‘u hemen hemen herkesin bildiğini tahmin ediyoruz. Youtube sertifika veren eğitime dayalı bir web sitesi olmasa da Youtube da bir çok ücretsiz online eğitim veren Youtube kanalları keşfedebiliyorsunuz.

Youtube da özellikle Türkçe seslendirme yada altyazı seçeneği ile öğrenebileceğiniz çok fazla eğitim bulunmaktadır, araştırmak her zaman önemli, aradığınız şey Youtube da var mı önce bi kontrol etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Ayrıca kendi Youtube kanalımıza ait online eğitim videolarına “Bir Garip Yazılımcı” bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

11)EdX🔵

en iyi ücretsiz online eğitim siteleri
en iyi ücretsiz online eğitim siteleri

EdX platformu dünya çapında online eğitim platformları arasında en popüler olan platformlardan bir tanesidir. EdX platformu da yine İngilizce dilinde eğitimler sunmaktadır ancak EdX platformunun en büyük farkı eğitimleri canlı olarak sunuyor olmasıdır.

Ücretsiz olarak katılarak bir çok konuda EdX platformu üzerinden eğitimler alabilirsiniz. Dijital eğitim platformları arasında canlı eğitim veren bir platform arıyorsanız EdX platformunu inceleyebilirsiniz.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretsiz

12)MIT Open Courseware🟣

ortaokul online eğitim platformları
ortaokul online eğitim platformları

MIT Open Courseware platformu İngilizce dilinde tamamen ücretsiz olarak Üniversite ve lise seviyelerinde dersler sunmaktadır ayrıca üniversite mezunları içinde bir çok farklı ders içerikleri yine müfredatlarında yer almaktadır.

İngilizce dil konusunu problem etmiyorsanız liseler için online eğitim siteleri arasında görebilirsiniz.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretsiz

13)Linkedln Learning⚫️

en iyi online eğitim platformları
en iyi online eğitim platformları

Linkedln şirketi bir çoğunuzun bildiği üzere kurumsal bir iş platformudur. Kariyer ve kurumsal aktiviteler paylaşma, CV hazırlama, iş verme/iş bulma gibi konularda hizmet veren bir sitedir.

Linkedln Learning sitesi de iş hayatında kendini geliştirmek isteyen kişiler için hazırlanmış bir platform diyebiliriz, sadece 1 aylık ücretsiz deneme sürümü dışında tamamen ücretli olarak sunulan bir platformdur.

Eğitim sayısı da ne yazık ki çok fazla çeşitliliğe sahip değil ancak Linkedln Learning sitesi de uzaktan eğitim siteleri arasında yer almaktadır.

Dil DesteğiTürkçe – İngilizce
FiyatÜcretli

14)Alison⚪️

alison online eğitim sitesi
alison online eğitim sitesi

Alison sitesi ücretsiz online eğitim siteleri arasında kurs çeşitliliği en fazla olan sitelerden bir tanesidir. İngilizce dilinde içerikler sunan Alison sitesi sağlık kategorisinden, akademi kategorisine kadar bir çok farklı kategori de eğitimler sunmaktadır.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretsiz

15)Adobe TV🟤

adobe tv online eğitim siteleri
adobe tv online eğitim siteleri

Adobe TV, Adobe şirketi tarafından kendi programları için kullanıcılara eğitimler sunduğu bir platformdur ancak bu eğitimleri izleyebilmeniz içinde yine gerekli Adobe planlarına sahip olmanız gerekmektedir yani tamamen ücretsiz değildir.

Grafik tasarım konusunda Adobe şirketinden eğitimler almak istiyorsanız resmi sitesinden güncel fiyatlarını ve eğitimlerini inceleyebilirsiniz.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretli

16)FutureLearn🔴

future learn online eğitim sitesi
future learn online eğitim sitesi

Future Learn sitesi de işleyişi bakımından EdX platformun da çok benzemektedir. Yine aynı şekilde akademik konularda eğitimleri canlı bir şekilde ve ücretsiz olarak alabileceğiniz bir platformdur.

İngilizce dilinde eğitim sunan Future Learn platformu da bir çok farklı konuda eğitimler sunmaktadır. Dijital eğitim platformları arasında yer alan Future Learn sitesini de inceleyebilirsiniz.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretsiz

17)Udacity🟠

udacity online eğitim platformu
udacity online eğitim platformu

Online eğitim platformları arasında yer alan Udacity platformu yazılım sektörü ile alakalı eğitimler sunmaktadır. Ne yazık ki ücretli ve İngilizce olarak sunulan bu eğitimleri Udacity’nin resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretli

18)Skillshare🟡

skillshare ücretsiz eğitim sitesi
skillshare ücretsiz eğitim sitesi

Skillshare sitesi de Udacity platformu gibi belirli bir kategori de online eğitimler sunan bir platformdur. SkillShare sitesi dijital grafik tasarım ve müzik konularında eğitimler sunmaktadır. İngilizce sunulan bu eğitimleri sadece ilk 7 gün ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretli

19)Lynda🟢

lynda online eğitim siteleri
lynda online eğitim siteleri

Lynda platformu önceden ücretsiz olarak İngilizce dilinde kurumsal dersler sunan bir platformken artık tamamen Linkedln şirketine taşınmış durumdadır. Yani Lynda eğitimlerinin tamamı şuan Linkedln Learning platformunda yer almaktadır.

Lynda sitesini eklememizin sebebi hala sitesinin aktif olması ve üye olduğunuzda ilk ay ücretsiz olarak eğitimlerden faydalanabiliyor olmanız.

Dil Desteğiİngilizce
FiyatÜcretli

20)BTK Akademi🟠

btk akademi türkçe online eğitim sitesi
btk akademi türkçe online eğitim sitesi

BTK Akademi açık ara şuan için Türkiye’nin en iyi eğitim siteleri arasında yer almaktadır. Sürekli yeni eğitimler yükleyerek, öğrencilerin taleplerini de dikkate alarak neredeyse bir çok farklı konuda eğitimlerin yer aldığını tamamen ücretsiz ve Türkçe eğitim platformudur.

Çoğu kullanıcı BTK akademi sitesini, 1 milyon istihdam projesinden kaynaklı sadece iş bulmak isteyen kişilerin kullandığı bir platform sansa da bu tamamen yanlış bir bilgidir.

Sadece öğrenmek amaçlı da BTK akademi sitesini kullanabilir ve istediğiniz eğitimleri izleyebilirsiniz. Dilerseniz belirli zamanlarda yapılan sınavlara katılarak ta başarılı olmanız halinde ilgili eğitimlerden sertifika da alabilirsiniz.

BTK Akademi Türkçe online eğitim siteleri, ücretsiz online eğitim siteleri, En iyi online eğitim siteleri, online eğitim platformları, dijital eğitim platformları arayan kullanıcıların bakması gereken bir platformdur.

Dil DesteğiTürkçe
FiyatÜcretsiz

Böylece sizlere en iyi online eğitim siteleri listesini detaylı bir şekilde paylaşmış olduk. Her kullanıcının ihtiyacına yönelik yabancı/yerli ve ücretli/ücretsiz eğitim veren tüm platformları sizlere anlatmış olduk.

Sitemizde yer alan benzer içeriklerimiz;

Online Eğitim Siteleri ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Ücretsiz eğitim siteleri nelerdir?

Ücretsiz eğitim sitesi olarak Youtube, Khan Academy, Coursera, EdX, Udemy, Duolingo, Adobe TV, Code Academy, BTK Akademi gibi platformları sayabiliriz.

En iyi online eğitim siteleri adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için İnternet kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org