En İyi Program İndirme Siteleri Hangileridir?

program-indirme-sitesi
7 dakika 2 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En iyi program indirme siteleri özellikle ülkemizde çok fazla popüler olan ve kullanılan siteler değillerdir. Bunun en başlıca sebebi hala bir çok kullanıcının korsan bir programı cihazına kurduğun da kişisel verilerini ne kadar büyük bir tehlikeye attığının farkında bile olmamasıdır.

Program indirme siteleri olarak Kullanıcılar  ne yazık ki çok fazla bilinçli olmadığı için  genellikle korsan sitelerde ki tehlikeli programları ücretsiz olduğu için indirerek kullanmaktadır. Program indirme siteleri de aslında bir nevi ücretli programlara istenilen ücretleri veremeyen insanlar için yada ücretsiz ama orijinal programlar kullanmak isteyen kullanıcılar için oluşturulmuş sitelerdir.

Program İndirme Sitesi Nedir?

En iyi program indirme siteleri genellikle piyasada ücretli olarak satılan programların veya oyunların ücretsiz olarak sunulduğu zamanlarda kendi sitelerinde duyurarak kullanıcıların ücretsiz olarak orijinal bir programı almasını sağlamaktadırlar.

Bazı büyük program indirme siteleri bazı şirketlerle anlaşmalar yaparak kendi kampanyalarını oluşturup kullanıcılarına özel fırsatlar sunabiliyorlar. Tabi ki program indirme siteleri sadece ücretli bir programı ücretsiz olarak sunmaya uğraşmıyor aynı zamanda indirime girmiş programları ve oyunları da kullanıcılarına sunarak bilgilendirme yapmaktadırlar.

program-indirme-sitesi-nedir
program-indirme-siteleri-nedir

Program indirme siteleri bazı zamanlarda dünyada çok popüler olmuş bir programı kısıtlı bir zamanda tamamen ücretsiz lisansını verebilmektedir o yüzden takip edilmesi gereken sitelerdir. Bunun dışında bu siteler bir çok programın indirimini ve ücretsiz lisanslarını duyurdukları için her programı da sırf ücretsiz orijinal diyerek indirmemeniz gerekmektedir.

Tanımadığınız bilmediğiniz programlar da orijinal olsalar bile tehlikeler olabilir o yüzden bilgisayarınıza bir programı kurmadan önce kesinlikle internette araştırmasını yapmalısınız 

Program indirme siteleri olarak kendini tanıtan her siteye de güvenmemeniz gerekir sahte programlar içerebilir. Bu kadar riskin ve tehlikenin yüksek olduğu bir konudur aslında program indirme sitesi konusu.

Şimdi geçelim dünyada ki ve ülkemizde ki en iyi program indirme siteleri listemize;

En İyi Program İndirme Siteleri Listesi

en-iyi-program-indirme-sitesi
en-iyi-program-indirme-siteleri

1-Giveaway Of The Day

En iyi program indirme siteleri arasında kesinlikle yerini alması gereken bir web sitesidir. Her gün genelde en az bir programın lisansını ücretsiz olarak kullanıcılarına dağıtan bir web sitesidir. Hiçbir üyelikte istemiyorlar aynı zamanda Türkçe dil desteği olan bir web sitesidir.

Genelde her gün ücretli bir programı ücretsiz olarak  vermeye çalışan bir site yani her gün ziyaretinizde farklı ücretsiz olmuş programlarla karşılaşabilirsiniz. Program indirme sitesi olarak geçse de bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar içinde indirimler paylaşan bir web sitesidir.

2-SharewareonSale

En iyi program indirme siteleri listemizde ki ikinci sitenin ismi SharewareOnSale. Günlük en az 1 tane tamamen ücretsiz yasal program lisansı sunmaktadır. Diğer sitelere göre bu web sitesi Iphone ve Android sistemler içinde ücretsiz yasal lisans sunmaktadır.

Siteden bir şey indirebilmeniz için ne yazık ki üyelik şartı bulunmaktadır. Üyelik şartı ve Türkçe dil desteği olmaması sorunları olsa da çok başarılı indirimler sundukları için En iyi program indirme siteleri arasında kesinlikle yerini alması gereken bir web sitesidir.

Program indirme sitelerinin amacı ücretli programları ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmak olduğu için piyasa da ücretsiz olarak sunulan programlardan pek bahsetmezler ancak bir programın ücretsiz olması onun kalitesiz olacağı fikrini asla aklınıza getirmemelidir.

en-iyi-indirme-sitesi
en iyi indirme siteleri

Piyasa da bir çok ücretsiz program ücretli programlardan daha kaliteli durumda bunun en büyük sebebi de bağış yöntemi ile gelir kazanmalarıdır.

Örnek vermek gerekirse Microsoft Ofis programları normalde ücretli programlardır ancak ücretsiz olarak tamamen orijinal kullanma yöntemi de mevcuttur bu siteler sizlere yöntem anlatmaz sadece kampanya duyururlar eğer böyle bir yöntemi merak ediyorsanız “Microsoft Office“ yazımı kesinlikle okuyup tekrar gelin derim.

Tabi ki Microsoft Ofis programı dışında piyasa da ücretsiz olarak sunulan çok kaliteli ofis programları da mevcuttur onları da en azından incelemenizi tavsiye etmekteyim. O kadar iyi özelliklere sahipler ki aslında Microsoft Ofis programlarının fazla abartıldığını düşündürtüyorlar.

Ücretsiz Office Programları” yazımdan piyasada ki en iyi ücretsiz ofis programlarını da inceleyebilirsiniz.

3-BitsDuJour

En iyi program indirme siteleri listemiz de sizlere bahsedeceğim üçüncü web site BitsDuJourBitsDuJour , İnternet sitesinin genel tasarımı biraz eskilerde kalmış durumdadır. Sitede kullanılan global dil ise İngilizcedir.  Bu site günlük olarak Mac , Windows  ve IOS işletim sistemlerinde indirime giren uygulamaları göstermektedir. Android işletim sistemi ile alakalı paylaşımları şuan için bulunmamaktadır. Ücretsiz program indirmek için üye olma şartı koymuşlar. Popüler program indirme siteleri arasında yer almaktadır.

Programlar dışında bir çok kullanıcının atladığı bir konu var bu konu da driver güncelleme konusudur. Her cihazın driverları bulunmaktadır ancak bunları yüklemeyen yada güncellemeyen bir çok kullanıcı bulunmaktadır.

Driver güncellemek için ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan çok iyi özelliklere sahip olan  “Snappy Driver” programını kesinlikle indirip denemelisiniz. Güncel olmayan bir çok driver sürücünüzün olduğunu görünce çok şaşıracaksınız.

4-Auslogics Software

En iyi program indirme siteleri arasında Auslogics Software programı biraz daha farklı bir konumda çünkü bu İnternet sitesi diğer program indirme siteleri gibi bir çok programın indirimini falan sunmamaktadır, sadece kendi ürünleri olan Auslogics ürünlerine ait olan indirimleri ve kampanyaları göstermektedir.

5-Tamindir

En iyi program indirme siteleri listemizde ki en özel sitelerden bir tanesi tamindir sitesidir çünkü bu İnternet sitesi tamamen Türkçe içeriklere sahiptir. Program İndirme Sitesi olarak Türkiye de fazla bir seçenek bulunmamaktadır.

Tamindir sitesi yıllardır program indirme sitesi olarak hizmet vermektedir. Hem ücretli hem ücretsiz olarak bir çok program içermektedir. Türkçe içeriğe sahip en iyi program indirme sitelerinden biri diyebilirim.

6-Gezginler

Gezginler web sitesi de tamindir web sitesi gibi Türklerin kurduğu ve oluşturduğu bir program indirme sitesidir. Tamindir gibi yıllardır kullanılan köklü ve eski web sitelerden bir tanesidir. Gezginler web sitesi de orijinal programlar indirmeniz için kullanabileceğiniz yararlı bir program indirme sitesi diyebilirim ancak dikkat etmeniz gereken en önemli konu web sitesi güvenli olsa da içeriği her orijinal programın güvenli olamayacağıdır.

Bilgisayarınıza kuracağınız programların her zaman bilinen programlar olmasına özen göstermenizi tavsiye ederim. Yeni çıkan programlar her zaman risk anlamına gelmektedir. Piyasada popülerlik kazanmış programları tercih etmek cihazınız için daha güvenli olacaktır.

En iyi program indirme siteleri adlı yazımızın tüm detaylarını sizlerle paylaşmış bulunmaktayım. Yazımız da yer verdiğimiz İnternet siteleri dışında bir çok program indirme sitesi mevcut piyasa da ben sizlere en güvenilir , en popüler ve en çok sevilen İnternet sitelerini sunmaya çalıştım.

Sizin de bildiğiniz ve daha iyi olduğunu düşündüğünüz siteler varsa yorumlar kısmından bana ulaşabilirsiniz ayrıca yorumlar kısmından sizlere bu bilgileri sunmak için emeğimize bir teşekkürü çok görmezsiniz umarım.

Feragatname

Makalemizde yer alan tüm siteler yasal içerikler ve telif hakkı ile korunan içeriklerin indirilmesini sağlayan sitelerdir. Kullanıcılar olarak tamamen yasal programlar kullanmamız gerektiğini lütfen unutmayın. Yasal olmayan programlar indirmek suçtur ve içeriğimizde yasal olmayan içerikler barındıran hiçbir siteye yer verilmemektedir.

Ayrıca yasal web siteler olsalar dahi makalemizde yer alan sitelerden indireceğiniz programlar sonucu oluşacak iyi veya kötü sonuçlardan tamamen kullanıcının sorumlu olacağını kabul etmiş sayılırsınız. Web sitemizde yer alan feragatname sayfasını da incelemek isterseniz bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

“En İyi Program İndirme Siteleri Hangileridir?” hakkında 2 yorum

  1. uzun zamandan beri kullandığım bir program sitesidir. Gezginler ilk göz ağrımdır. Bu iki sitesi tavsiye etmek isterim. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.