Opera’ya IDM Ekleme

3 dakika 41 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Opera’ya IDM ekleme yöntemi. IDM’nin açılımı İnternet download manager anlamına gelmektedir. İnternet download manager programı globalde en başarılı bulunan dosya indirme programıdır ve açık ara globalde en çok kullanılan dosya indirme programı diyebiliriz.

IDM programı Google Chrome mağazasından eklenti olarak yüklenebildiği için Google Chrome üzerinden IDM eklentisini yüklemek problem olmuyor ancak Opera internet tarayıcısını kullananlar için bu bir sorun oluşturabiliyor. Opera’ya IDM ekleme yöntemimiz sayesinde bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.

opera idm ekleme
opera idm ekleme

Kısaca IDM programı internet tarayıcılarında bir dosya indirebilmek için kullanılan tarayıcıda eklentisinin yüklü olmasını istemektedir, Google Chrome kullanan kullanıcılar için bu çok kolay bir yöntem olsa da Opera internet tarayıcısı kullanan kullanıcılar Opera idm ekleme yöntemini öğrenmekte zorluk yaşayabiliyorlar.

Opera’ya IDM ekleme makalemizde sizlere şimdi en basit şekilde nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Opera’ya IDM Ekleme Yöntemi🟡

Opera’ya IDM ekleme yönteminde ilk olarak sizlere Opera İnternet tarayıcısında nasıl Google Chrome eklenti mağazasını kullanabileceğinizi, ardından da Google Chrome mağazası ile IDM eklentisini nasıl Opera’ya ekleyebileceğinizi göstereceğiz.

Çoğu Opera kullanıcısı Opera’nın kendi reklam engelleyici özelliği ve ücretsiz VPN desteğini sevdiğinden bırakmak istemiyor ancak Opera’nın kendi eklenti mağazası da Chrome’a göre çok vasat durumda, bu durumun farkında olan yapımcılar bizzat kendileri Opera tarayıcısına Google Chrome mağazasını entegre etmenizi sağlayacak bir eklenti yayınladılar. Eklentinin ismi: Install Chrome Extensions.

Bu sayede Chrome mağazasındaki tüm eklentilere ulaşarak bilgisayarınıza Google Chrome yüklemenize gerek kalmayacaktır. Install Chrome Extensions eklentisi Opera GX , Opera Developer, Opera Beta ve Opera sürümlerinin hepsinde çalışmakta ve bulunmaktadır.

Öncelikle, Install Chrome Extensions sayfasına bağlantıdan ulaşarak Operanıza bu eklentiyi yükleyin. Yükleme işlemini yaptıktan sonra Google eklenti mağazası bağlantısından mağazaya artık ulaşabiliyor olacaksınız.

operaya idm ekleme
operaya idm ekleme

Google eklenti mağazası artık Opera tarayıcınız üzerinden açılabildiği için istediğiniz tüm eklentileri Opera tarayıcınıza ekleyebileceksiniz, buna IDM eklentisi de dahil. İstediğiniz eklentiyi bulup yükle kısmına tıklayın ardından eklentilere git diye bir uyarı çıkartacaktır, eklentilere gittikten sonra yükle tuşuna tıklayıp Opera’ya eklenti veya eklentileri eklemiş oluyorsunuz.

IDM eklentisinin diğer eklentilerden en büyük farkı, Chrome mağazası üzerinden aramaya çalıştığınızda karşınıza çıkmamasıdır, bununda tabiki en büyük sebebi ücretli eklenti olmasıdır. IDM bağlantısından eklentinin sayfasına ulaşıp “Yükle” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Artık Operaya IDM ekleme işlemlerini bitirdiniz diyebiliriz.

Opera tarayıcınızı yeniden başlattığınızda IDM eklentisinin aktif olduğunu göreceksiniz. Böylelikle Opera IDM ekleme işlemlerini tamamen tamamlamış olacaksınız. Ben Google Mağazası linkini yer imlerime ekledim daha hızlı ulaşabilmek için size de tavsiye ederim.

Diğer yazılarımız;

Opera’ya IDM Ekleme ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🔸

IDM operaya nasıl eklenir?💬

IDM eklentisini operaya ekleyebilmeniz için ilk olarak Install Chrome Extensions eklentisini yüklemeniz, ardından da makalemizde yer alan IDM bağlantısından IDM eklentisini yüklemeniz yeterli olacaktır.🔷

Opera eklenti nasıl eklenir?💬

Operaya eklenti eklemek için hem Opera eklenti mağazasını hem de Google eklenti mağazasını kullanabiliyorsunuz.🔷

Opera da uzantılar nerede?💬

Opera tarayıcısındayken Ctrl+Shift+E kombinasyonunu kullanarak uzantılar sayfasını açabilirsiniz.🔷

Opera’ya IDM ekleme adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Aşağıdaki yorumlar kısmından görüşlerinizi ve sorularınızı belirtebilirsiniz. İnternet bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilir, Wikipedia bağlantısından da eklentiler hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın