Opera’ya IDM Ekleme – 2023 (Videolu)

Opera’ya IDM ekleme yöntemi. IDM’nin açılımı İnternet download manager anlamına gelmektedir. İnternet download manager programı globalde en başarılı bulunan dosya indirme programıdır ve açık ara globalde en çok kullanılan dosya indirme programı diyebiliriz.

IDM programı Google Chrome mağazasından eklenti olarak yüklenebildiği için Google Chrome üzerinden IDM eklentisini yüklemek problem olmuyor ancak Opera internet tarayıcısını kullananlar için bu bir sorun oluşturabiliyor. Opera’ya IDM ekleme yöntemimiz sayesinde bu sorundan kurtulmuş olacaksınız.

opera idm ekleme
opera idm ekleme

Kısaca IDM programı internet tarayıcılarında bir dosya indirebilmek için kullanılan tarayıcıda eklentisinin yüklü olmasını istemektedir, Google Chrome kullanan kullanıcılar için bu çok kolay bir yöntem olsa da Opera internet tarayıcısı kullanan kullanıcılar Opera idm ekleme yöntemini öğrenmekte zorluk yaşayabiliyorlar.

Opera’ya IDM ekleme makalemizde sizlere şimdi en basit şekilde nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Opera’ya IDM Ekleme Yöntemi🟡

idm opera gx ekleme
idm opera gx ekleme

Opera’ya IDM ekleme yönteminde ilk olarak sizlere Opera İnternet tarayıcısında nasıl Google Chrome eklenti mağazasını kullanabileceğinizi, ardından da Google Chrome mağazası ile IDM eklentisini nasıl Opera’ya ekleyebileceğinizi göstereceğiz.

Çoğu Opera kullanıcısı Opera’nın kendi reklam engelleyici özelliği ve ücretsiz VPN desteğini sevdiğinden bırakmak istemiyor ancak Opera’nın kendi eklenti mağazası da Chrome’a göre çok vasat durumda, bu durumun farkında olan yapımcılar bizzat kendileri Opera tarayıcısına Google Chrome mağazasını entegre etmenizi sağlayacak bir eklenti yayınladılar. Eklentinin ismi: Install Chrome Extensions.

Bu sayede Chrome mağazasındaki tüm eklentilere ulaşarak bilgisayarınıza Google Chrome yüklemenize gerek kalmayacaktır. Install Chrome Extensions eklentisi Opera GX , Opera Developer, Opera Beta ve Opera sürümlerinin hepsinde çalışmakta ve bulunmaktadır.

operaya idm ekleme
operaya idm ekleme

Öncelikle, Google eklenti mağazası bağlantısından Google eklenti mağazasına geçiş yapın. Ardından Google eklenti mağazasında Opera tarayıcınız üzerinden kullanmak istediğiniz tüm eklentileri Opera tarayıcısına direk yükleyerek kullanabilirsiniz.

IDM eklentisinin diğer eklentilerden en büyük farkı ise, Chrome mağazası üzerinden aramaya çalıştığınızda karşınıza çıkmamasıdır, bununda tabiki en büyük sebebi ücretli eklenti olmasıdır. IDM bağlantısından eklentinin sayfasına ulaşıp “Yükle” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Artık Operaya IDM ekleme işlemlerini bitirdiniz diyebiliriz.

Opera tarayıcınızı yeniden başlattığınızda IDM eklentisinin aktif olduğunu göreceksiniz. Böylelikle Opera IDM ekleme işlemlerini tamamen tamamlamış olacaksınız. Ben Google Mağazası linkini yer imlerime ekledim daha hızlı ulaşabilmek için size de tavsiye ederim.

Opera video indirme eklentisi olarakta kullanabileceğiniz Internet Download Manager yani kısa ismiyle IDM programının Opera’ya IDM ekleme işlemlerini uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Diğer yazılarımız;

Opera’ya IDM Ekleme ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

IDM operaya nasıl eklenir?

IDM eklentisini operaya ekleyebilmeniz için ilk olarak Install Chrome Extensions eklentisini yüklemeniz, ardından da makalemizde yer alan IDM bağlantısından IDM eklentisini yüklemeniz yeterli olacaktır.

Opera eklenti nasıl eklenir?

Operaya eklenti eklemek için hem Opera eklenti mağazasını hem de Google eklenti mağazasını kullanabiliyorsunuz.

Opera’ya IDM ekleme adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Aşağıdaki yorumlar kısmından görüşlerinizi ve sorularınızı belirtebilirsiniz. İnternet bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org