En İyi Android Emülatörler

kasmayan-android-emulator
Abone Ol 

En İyi Android Emülatörler, Android emülatörler çok uzun yıllardır kullanılan sistemlerdir ancak günümüzde popüler hale gelmiş durumdadır. Bilgisayarların zamanla telefonlara göre çok daha üst düzey performans göstermesi sonucu ortaya çıkmış sistemler diyebiliriz.

Android Emülatörler bilgisayarlarımız da Android işletim sistemli bir sanal telefon kullanmamızı sağlamaktadır. Bu sayede de bilgisayarınızı android emülatörler sayesinde telefon olarak kullanabiliyorsunuz.

Her android  emülatör’ün kendine göre özellikleri, sistem gereksinimleri, fiyatları, dil desteği bulunmaktadır. Bizde bu makalemizde  sizlere En İyi android emülatörler hakkında bir liste yapmak istedik. Bu listeyi  her zaman güncel tutmaktayız bu yüzden ne zaman okuyor olursanız olsun en güncel hali karşınızda olacaktır.

en-iyi-android-emulator-2021
en-iyi-android-emulatorler-2021

Ücretsiz En İyi Android Emülatörler

Windows bilgisayarlarınız da android emülatörleri kullanmaya karar verdiğinizde ilk araştırmanız gereken konu benim bilgisayarımda hangi android emülatörler kasmıyor olacaktır çünkü android emülatörler genel olarak fazla sistem isteyen programlardır. Bu yüzden de düşük sisteme sahip bilgisayarları yavaşlatabilmekte, kastırabilmekte hatta donmasına sebep olabilmektedir.

Bu yüzden ilk kendi bilgisayarınızın özelliklerine bakıp ardından listedeki en hızlı Android emülatör hangisiymiş demek yerine benim bilgisayarımın sistemi için kasmayan android emülatörler hangisi diye incelemeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Bilgisayarınızda kullandığınız ram miktarı yetersizse ve bu durumdan rahatsızsanız ücretsizÜcretsiz Ram Arttırmatekniklerini yazdığım makaleme buradan ulaşabilirsiniz.

Öte yandan eğer bilgisayarınızda ki sorun depolama sorunuysa da depolama sorunu ile alakalı birçok makalem bulunmaktadır. Sırasıyla aşağıdaki makalelerimi inceleyebilirsiniz;

>Bilgisayar Depolama Alanı Optimizasyonu

>Bilgisayar Harddisk Temizleme

Bunlar dışında kullandığınız bilgisayar da Nvidia ekran kartı mevcut ise Nvidia ekran kartının performans modu yapılandırmasını yaparakta sisteminizi güçlendirmeniz mümkün.”Nvidia Performans Ayarları” yazıma kesinlikle bakmalısınız.

en-hafif-android-emulatorleri
en-hafif-android-emulator-indir

Performans ile alakalı yazılarımın çok fazla etki etmeyeceğini düşünüp bakmazsanız hata yapmış olursunuz çok ciddi farklar yaratmaktadır. Güçlü bir bilgisayara sahip değilseniz kesinlikle makalelerimi okuyarak performans optimizasyonu yapmanızı tavsiye etmekteyim.

Şimdi gelelim Ücretsiz En İyi Android Emülatörler listemize;

1)LeapDroid (En İyi Android Emülatörler)

LeapDroid-logo
LeapDroid-logo

LeapDroid emülatör piyasada pek bilinmeyen eski bir emülatördür. Popülaritesi öyle yüksek olan bir emülatör değildir. LeapDroid yapımcıları kendi emülatörlerinin en önemli özelliklerini şu şekilde açıklamaktadırlar;

“Tasarım ve Arayüz konusunda Bluestacks ile aynı tasarıma sahibiz. Bizim android emülatörümüz Android işletim sistemli oyunların %99’uyla uyumlu çalışmaktadır. Daha güçlü grafik kartları kullanmaktayız”  şeklinde açıklama yapmış durumdalar.

LeapDroid bilgisayar sistem özellikleri güçlü olmayan kullanıcılar için alternatif ücretsiz güzel bir android emülatör diyebiliriz.

Bluestacks ile karşılaştırdığınızda bana göre ezici bir güçle Bluestacks çok daha iyi ancak Bluestacks android emülatörleri’nin istediği sistem gereksinimleri LeapDroid‘e göre çok daha yüksektir.

Bluestacks benzeri uygulamalar arıyorsanız LeapDroid android emülatör size göre değil demektir ancak en hafif android emülatör listesinde yüksek sıralarda bulunabilecek bir android emülatördür.

LeapDroid Sistem Gereksinimleri:

 • Windows işletim sistemi sürüm 7 ve üzeri ile çalışır. (32 bit veya 64 bit)
 • Cihazda Çift çekirdekli AMD veya Intel CPU ile desteklenir.
 • GL2.1 ve üstü Grafik İşleme Ünitesi.
 • Daha iyi performans için 2GB RAM ve üstü gerekir.
 • Ayrıca, gecikme içermeyen performans için yaklaşık 2GB boş disk alanı gerektirir.
 • Windows 8 ve üstü için, Hyper-V’yi devre dışı bırakmanız önerilir.

Fiyat: Ücretsiz

Leapdroid indirmek için resmi sayfasına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2)KoPlayer (En İyi Android Emülatörler)

koplayer-logo
koplayer-logo

KoPlayer Android emülatörü hem Windows işletim sisteminde hem Mac işletim sisteminde çalışabilmektedir. Koplayer‘ın özelliklerini incelediğimiz de sadece farklı olarak oyun oynarken kayıt alabilme özelliği söylenebilir.

Onunda dışında çok sade ve çok kullanışlı tarzında açıklamalar yapılmıştır. Sistem gereksinimleri kısmından da göreceğiniz üzere neredeyse sistem istememektedir.

Çok eski bilgisayarı olup android emülatör kullanmak isteyenler için  alternatif  kasmayan android emülatör diyebiliriz. en hafif android emülatör listesine Leapdroid ile birlikte girebilecek hafifliktedir.

 

KoPlayer Sistem Gereksinimleri:

 • RAM – 2 GB
 • CPU – Çift çekirdekli AMD veya Intel CPU
 • HDD – 10 GB boş disk alanı
 • İşletim Sistemi – Windows 7 veya üzeri sürümler
 • Çözünürlük – Minimum 1024X768
 • Grafik Kartı – OpenGL 2.1 ile GPU

Fiyat: Ücretsiz

KoPlayer‘ın resmi sitesine bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

3)Memu Play (En İyi Android Emülatörler)

Memuplay-logo
Memuplay-logo

Memu Play , En İyi Android emülatör sıralamasında çok hızlı yükselen en hafif android emulatorlerden birtanesidir. Android emülatörler arasında kendini en çok geliştiren Android Emülatör diyebiliriz.

Çok ciddi güncellemeler yaparak rakipleriyle rekabet edebilecek düzeye gelmiş durumdadır. Google Play Store mağazasını kullanmakla birlikte  Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır.

Memu Play daha yeni ve modern bir kullanıcı arayüzüne geçiş yapmış durumdadır. Ayar arayüzlerini geliştirerek kullanıcılara daha fazla özelleştirme de tanımaya başladılar.

Çekirdek motorunu yükselterek Android cihazlarda oynayabileceğiniz bir çok oyuna üst düzey optimizasyon getirmiş durumdalar. Tek bilgisayarda aynı anda birden fazla android emülatör çalıştırmanıza izin vermektedir.

Şuan için benim gözümde performans açısından Bluestacks kadar iyi olmasa da şans verilebilecek Android emülatörlerden bir tanesidir.

Bluestacks benzeri uygulamalar arasından bir tanesi Memu Play android emülatör diyebiliriz.

Memu Play Sistem Gereksinimleri:

 • 2 çekirdekli x86 / x86_64 İşlemci (Intel veya AMD CPU)
 • WinXP SP3 / Win7 / Win8 / Win10 (Sunucu / Kurumsal üzerinde çalıştırılması önerilmez)
 • OpenGL 2.0 ile en son Windows DirectX 11 / Grafik sürücüsü
 • Donanım Sanallaştırma Teknolojisi (Intel VT-x / AMD-V) BIOS’ta etkinleştirilecektir
 • 2 GB RAM (x64 sistemi için 4 GB)
 • 5GB sabit disk boş alanı

Fiyat: Ücretsiz

Tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz;

Memu Play bağlantısına tıklayarak resmi indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

4)Andy (En İyi Android Emülatörler)

andy-logo
andy-logo

Andy, Android emülatörler arasında çok farklı bir pozisyonda bulunmaktadır. Hem Windows‘ta hem de MAC cihazlarda çalışabilmektedir. Andy , android emülatörünü bilgisayarınıza kurduğunuz da telefonunuzla eş zamanlı  çalışabilmektedir.

android emülatör de bir oyun açıp bilgisayarınızın performansını kullanırken telefonunuzu uzaktan kumanda yada kablosuz konsol gibi kullanarak oyunu eş zamanlı oynayabiliyorsunuz. Bunun dışında öyle çok yüksek özellikler vaat etmemekteler zaten kendileri de bunu söylemektedirler.

Minimum sistem gereksiniminde 1 GB’tan daha az bir ram kullanımı sunmaktadır.  Basit, hızlı ve kullanışlı bir android emülatör olduklarını iddia etmektedirler.

En Hafif Android emülatörlerden bir tanesidir.

Andy Sistem Gereksinimleri:

  • Virütalizasyon destekli çift çekirdekli AMD veya Intel CPU
  • 3Gb RAM; Andy, uygulamaları çalıştırırken 1 Gb’den az kullanıyor
  • En az 10 Gb boş disk alanı
  • OpenGL 2.1 destekli GPU
  • Windows 7 SP1 / Windows 8.1 / Ubuntu 14.04+ / OSX 10.8+

Fiyat: Ücretsiz

Andy , android emülatör indirmek için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

5)Nox Player (En İyi Android Emülatörler)

nox-player-logo
nox-player-logo

Nox Player açıkça söyleyebilirim dünyanın en güçlü ilk iki android emülatöründen bir tanesidir. Aslında performans açısından ve kullanışlılık açısından bence en iyisidir.

Türkçe dil seçeneği sunması, sunduğu performanslara kıyasla istediği sistem gereksinimin daha az olması, yüksek android işletim sistemine sahip olması gibi bir çok özelliği bulunmaktadır.

Fake GPS gibi özellikle Pokemon Go oynamak isteyenler için tasarlanmış özellikleri bile bulunmakta ancak En İyi android emülatör diyemiyorum çünkü Nox Player da Google Play Store bulunmuyor.

Ne yazık ki sırf bu özelliği yüzünden en iyisi diyemiyorum. Dışarıdan her android emülatör de olduğu gibi apk yükleyip istediğiniz oyunu veya uygulamayı çalıştırabilirsiniz ancak Google Play Store’un olmaması bir çok kullanıcı için hayal kırıklığı yaratmaktadır. Hem Windows‘ta hemde Mac cihazlarda çalışabilmektedir.

Nox Player Sistem Gereksinimleri:

– Windows XP veya daha yeni
– Atleast çift çekirdekli işlemci. Intel ve AMD her ikisi de iyi çalışıyor
– 1.5GB RAM (minimum)
– 1.5GB Depolama (4 GB Önerilir)
– BIOS’ta Etkinleştirilmiş Sanallaştırma Teknolojisi

Fiyat: Ücretsiz

Nox Player bağlantısından resmi indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

6)Bluestacks (En İyi Android Emülatörler)

bluestack-logo
bluestack-logo

Bluestacks android emülatör piyasasının açık ara lideridir. Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan android emülatörü diyebiliriz. Bluestacks ücretsiz ve Türkçe arayüze sahip bir emülatördür.

Bluestacks te sayamayacağımız kadar özellik bulunmaktadır ve Google Play Store mağazasını kullanmaktadırlar. Hem Windows cihazlarda hem  de Mac cihazlarda çalışabilmektedir.

Bluestacks‘in en ciddi sorunu çok ciddi sistem gereksinimi istemesidir eğer çok güçlü bir bilgisayarınız yoksa kesinlikle bilgisayarınızı kastıracak yada donduracak donanıma sahip bir android emülatör.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi eğer çok güçlü bir sisteminiz yoksa başka alternatif android emülatörler kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmekteyim ancak güçlü sisteme sahip kullanıcılar için en iyi android emülatör diyebiliriz. 

BlueStacks Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows OS
 • İşlemci:  Intel and AMD İşlemci
 • RAM: PC’nizde en az 2GB RAM olmalıdır. (2 GB veya daha fazla disk alanına sahip olmanın RAM yerine geçmediğini unutmayın)
 • HDD: 4GB Disk Alanı
 • PC’nizde Administrator olmalısınız
 • Microsoft veya chipset sağlayıcınızdan güncel grafik sürücüleri 

Fiyat: Ücretsiz

BlueStacks , en iyi android emülatör uygulamasını indirmek için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

En iyi android emülatör bu yılda popülaritesini de arttırmış bulunmakta. En İyi Android Emulatorler arasından size en uygun olanını seçin ve keyfinize bakın. Düşüncelerinizi de yorum kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tabi ki de burada ki android emülatörler dışında Bluestacks benzeri bir çok uygulama mevcut ancak ben sizlere daha güvenilir ve piyasada daha çok tanınan en iyi android emülatörler hakkında bilgi vermek istedim.

Ben en iddialı olan android emülatörleri size sunmaya çalıştım.  Yorumlar kısmından Android Emulatorler hakkında görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

“En İyi Android Emülatörler” hakkında 8 yorum

  1. Bilgisayarınız kendi sistemi içinde ram kullandığı için bluestacks programına ayrılan ram yetersiz kalıyor olabilir. Ram ihtiyacı daha düşük emülatör tercihi yapmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir