En İyi Android Emülatörler

10 dakika 12 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En İyi Android Emülatörler, Android emülatörler çok uzun yıllardır kullanılan sistemlerdir ancak günümüzde popüler hale gelmiş durumdadır. Bilgisayarların zamanla telefonlara göre çok daha üst düzey performans göstermesi sonucu ortaya çıkmış sistemler diyebiliriz.

Android Emülatörler bilgisayarlarımız da Android işletim sistemli bir sanal telefon kullanmamızı sağlamaktadır. Bu sayede de bilgisayarınızı android emülatörler sayesinde telefon olarak kullanabiliyorsunuz.

en iyi android emülatörler
en iyi android emülatörler

Her android  emülatör’ün kendine göre özellikleri, sistem gereksinimleri, fiyatları, dil desteği bulunmaktadır. Bizde bu makalemizde  sizlere En İyi emülatörler hakkında bir liste yapmak istedik. Bu listeyi  her zaman güncel tutmaktayız bu yüzden ne zaman okuyor olursanız olsun en güncel hali karşınızda olacaktır.

Ücretsiz En İyi Android Emülatörler Listesi 🔴

Ücretsiz en iyi android emülatörler listesi. Windows bilgisayarlarınız da android emülatörleri kullanmaya karar verdiğinizde ilk araştırmanız gereken konu benim bilgisayarımda hangi android emülatörler kasmıyor? olacaktır çünkü android emülatörler genel olarak fazla sistem isteyen programlardır. Bu yüzden de düşük sisteme sahip bilgisayarları yavaşlatabilmekte, kastırabilmekte hatta donmasına sebep olabilmektedir.

Bilgisayarı android yapma diye tabir edilen işlem aslında bir emülatördür. Bu yüzden ilk kendi bilgisayarınızın özelliklerine bakıp ardından listedeki en hızlı Android emülatör hangisiymiş? demek yerine benim bilgisayarımın sistemi için kasmayan android emülatörler hangisi? diye incelemeniz çok daha mantıklı olacaktır.

Bilgisayarınızda kullandığınız ram miktarı yetersizse ve bu durumdan rahatsızsanız ücretsizLaptop Ram Yükseltmetekniklerini yazdığımız makalemize göz atmalısınız.

Bunlar dışında kullandığınız bilgisayar da Nvidia ekran kartı mevcut ise Nvidia ekran kartının performans modu yapılandırmasını yaparakta sisteminizi güçlendirmeniz mümkün.”Nvidia Performans Ayarları” yazımızı inceleyebilirsiniz.

en hafif android emülatör
en hafif android emülatör

Performans ile alakalı yazılarımın çok fazla etki etmeyeceğini düşünüp bakmazsanız hata yapmış olursunuz çok ciddi farklar yaratmaktadır. Güçlü bir bilgisayara sahip değilseniz kesinlikle makalelerimi okuyarak performans optimizasyonu yapmanızı tavsiye etmekteyim. Şimdi adım adım tüm detaylarıyla listemize geçiş yapalım;

1)LeapDroid 🟥

en iyi android emulator pc
en iyi android emulator pc

En iyi android emulatorler listemizde ilk olarak sizlere Leapdroid emulatorü’nü tanıtmak istiyoruz. LeapDroid emülatör piyasada pek bilinmeyen eski bir emülatördür. Popülaritesi öyle yüksek olan bir emülatör değildir. LeapDroid yapımcıları kendi emülatörlerinin en önemli özelliklerini şu şekilde açıklamaktadırlar;

Tasarım ve Arayüz konusunda Bluestacks ile aynı tasarıma sahibiz. Bizim android emülatörümüz Android işletim sistemli oyunların %99’uyla uyumlu çalışmaktadır. Daha güçlü grafik kartları kullanmaktayız

LeapDroid Yapımcıları

LeapDroid bilgisayar sistem özellikleri güçlü olmayan kullanıcılar için alternatif ücretsiz hafif android emülatör diyebiliriz. Bluestacks ile karşılaştırdığınızda bana göre ezici bir güçle Bluestacks çok daha iyi ancak Bluestacks’in istediği sistem gereksinimleri LeapDroid‘e göre çok daha yüksektir.

Bluestacks benzeri uygulamalar arıyorsanız LeapDroid android emülatör size göre değil demektir ancak en hafif android emülatör listesinde yüksek sıralarda bulunabilecek bir emülatördür, ayrıca boyut olarak en küçük android emülatör arıyor iseniz de Leapdroid’i deneyebilirsiniz.

LeapDroid Sistem Gereksinimleri:

 • Windows işletim sistemi sürüm 7 ve üzeri ile çalışır. (32 bit veya 64 bit)
 • Cihazda Çift çekirdekli AMD veya Intel CPU ile desteklenir.
 • GL2.1 ve üstü Grafik İşleme Ünitesi.
 • Daha iyi performans için 2GB RAM ve üstü gerekir.
 • Ayrıca, gecikme içermeyen performans için yaklaşık 2GB boş disk alanı gerektirir.
 • Windows 8 ve üstü için, Hyper-V’yi devre dışı bırakmanız önerilir.

Fiyat: Ücretsiz

Leapdroid indirmek için resmi sayfasına bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2)KoPlayer 🟧

en iyi emülatör
en iyi emülatör

KoPlayer hem Windows işletim sisteminde hem Mac işletim sisteminde çalışabilmektedir. Koplayer‘ın özelliklerini incelediğimiz de sadece farklı olarak oyun oynarken kayıt alabilme özelliği söylenebilir.

Onunda dışında çok sade ve çok kullanışlı tarzında açıklamalar yapılmıştır. Sistem gereksinimleri kısmından da göreceğiniz üzere neredeyse sistem istememektedir.

Çok eski bilgisayarı olup emülatör kullanmak isteyenler için  alternatif  kasmayan android emülatör diyebiliriz. En hafif android emülatör listesine Leapdroid ile birlikte girebilecek hafifliktedir.

 

KoPlayer Sistem Gereksinimleri:

 • RAM – 2 GB
 • CPU – Çift çekirdekli AMD veya Intel CPU
 • HDD – 10 GB boş disk alanı
 • İşletim Sistemi – Windows 7 veya üzeri sürümler
 • Çözünürlük – Minimum 1024X768
 • Grafik Kartı – OpenGL 2.1 ile GPU

Fiyat: Ücretsiz

KoPlayer‘ın resmi sitesine bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

3)Memu Play 🟨

en iyi emülatör uygulaması
en iyi emülatör uygulaması

Memu Play çok hızlı yükselen en hafif emülatörlerden bir tanesidir. Tüm emülatörler arasında kendini en çok geliştirenlerden bir tanesi diyebiliriz.

Çok ciddi güncellemeler yaparak rakipleriyle rekabet edebilecek düzeye gelmiş durumdadır. Google Play Store mağazasını kullanmakla birlikte  Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır.

Memu Play daha yeni ve modern bir kullanıcı arayüzüne geçiş yapmış durumdadır. Ayar arayüzlerini geliştirerek kullanıcılara daha fazla özelleştirme de tanımaya başladılar.

Çekirdek motorunu yükselterek Android cihazlarda oynayabileceğiniz bir çok oyuna üst düzey optimizasyon getirmiş durumdalar. Tek bilgisayarda aynı anda birden fazla android emülatör çalıştırmanıza izin vermektedir.

Şuan için bizim gözümüzde performans açısından Bluestacks kadar iyi olmasa da en iyi emülatörlerden bir tanesi diyebiliriz. Memu Play, Bluestacks benzeri uygulamalar arasında yer almaktadır.

Memu Play Sistem Gereksinimleri:

 • 2 çekirdekli x86 / x86_64 İşlemci (Intel veya AMD CPU)
 • WinXP SP3 / Win7 / Win8 / Win10 (Sunucu / Kurumsal üzerinde çalıştırılması önerilmez)
 • OpenGL 2.0 ile en son Windows DirectX 11 / Grafik sürücüsü
 • Donanım Sanallaştırma Teknolojisi (Intel VT-x / AMD-V) BIOS’ta etkinleştirilecektir
 • 2 GB RAM (x64 sistemi için 4 GB)
 • 5GB sabit disk boş alanı

Fiyat: Ücretsiz

Tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz;

Memu Play bağlantısına tıklayarak resmi indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

4)Andy 🟩

bilgisayar emülatörleri
bilgisayar emülatörleri

Andy, emülatörler arasında çok farklı bir pozisyonda bulunmaktadır. Hem Windows‘ta hem de MAC cihazlarda çalışabilmektedir. Andy , emülatör’ünü bilgisayarınıza kurduğunuz da telefonunuzla eş zamanlı  çalışabilmektedir.

Andy de bir oyun açıp bilgisayarınızın performansını kullanırken telefonunuzu uzaktan kumanda yada kablosuz konsol gibi kullanarak oyunu eş zamanlı oynayabiliyorsunuz. Bunun dışında öyle çok yüksek özellikler vaat etmemekteler, zaten kendileri de bunu söylemektedirler.

Minimum sistem gereksiniminde 1 GB’tan daha az bir ram kullanımı sunmaktadır.  Basit, hızlı ve kullanışlı bir emülatör olduklarını iddia etmektedirler ayrıca en hafif android emülatör listesinde yer almaktadır.

Andy Sistem Gereksinimleri:

 • Virütalizasyon destekli çift çekirdekli AMD veya Intel CPU
 • 3Gb RAM; Andy, uygulamaları çalıştırırken 1 Gb’den az kullanıyor
 • En az 10 Gb boş disk alanı
 • Windows 7 SP1 / Windows 8.1 / Ubuntu 14.04+ / OSX 10.8+
 • OpenGL 2.1 destekli GPU

Fiyat: Ücretsiz

Andy , android emülatör indirmek için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

5)Nox Player (En İyi Android Emülatörler) 🟦

en hızlı android emulator
en hızlı android emulator

Nox Player açıkça söyleyebilirim dünyanın en güçlü ilk iki emülatör’ünden bir tanesidir. Aslında performans açısından ve kullanışlılık açısından bence en iyisidir.

Türkçe dil seçeneği sunması, sunduğu performanslara kıyasla istediği sistem gereksinimin daha az olması, yüksek android işletim sistemine sahip olması gibi bir çok özelliği bulunmaktadır.

Fake GPS gibi özellikle Pokemon Go oynamak isteyenler için tasarlanmış özellikleri bile bulunmakta ancak En İyi android emülatör diyemiyorum çünkü Nox Player da Google Play Store bulunmuyor.

Ne yazık ki sırf bu özelliği yüzünden en iyisi diyemiyorum. Dışarıdan her emülatör de olduğu gibi apk yükleyip istediğiniz oyunu veya uygulamayı çalıştırabilirsiniz ancak Google Play Store’un olmaması bir çok kullanıcı için hayal kırıklığı yaratmaktadır. Hem Windows‘ta hemde Mac cihazlarda çalışabilmektedir.

Nox Player Sistem Gereksinimleri:

– Windows XP veya daha yeni
– Atleast çift çekirdekli işlemci. Intel ve AMD her ikisi de iyi çalışıyor
– 1.5GB RAM (minimum)
– 1.5GB Depolama (4 GB Önerilir)
– BIOS’ta Etkinleştirilmiş Sanallaştırma Teknolojisi

Fiyat: Ücretsiz

Nox Player bağlantısından resmi indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

6)Bluestacks 🟪

en basit android emulator
en basit android emulator

Bluestacks, emülatör piyasasının açık ara lideridir. Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan emülatörü diyebiliriz. Bluestacks ücretsiz ve Türkçe arayüze sahip bir emülatör’dür.

Bluestacks‘te sayamayacağımız kadar özellik bulunmaktadır ve Google Play Store mağazasını kullanmaktadırlar. Hem Windows cihazlarda hem  de Mac cihazlarda çalışabilmektedir.

Bluestacks‘in en ciddi sorunu çok ciddi sistem gereksinimi istemesidir eğer çok güçlü bir bilgisayarınız yoksa kesinlikle bilgisayarınızı kastıracak yada donduracak donanıma sahip bir android emülatör.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi eğer çok güçlü bir sisteminiz yoksa başka alternatif emülatörler kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmekteyim ancak güçlü sisteme sahip kullanıcılar için en iyisi diyebiliriz. 

BlueStacks Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows OS
 • İşlemci:  Intel and AMD İşlemci
 • RAM: PC’nizde en az 2GB RAM olmalıdır. (2 GB veya daha fazla disk alanına sahip olmanın RAM yerine geçmediğini unutmayın)
 • HDD: 4GB Disk Alanı
 • PC’nizde Administrator olmalısınız
 • Microsoft veya chipset sağlayıcınızdan güncel grafik sürücüleri 

Fiyat: Ücretsiz

BlueStacks ,uygulamasını indirmek için bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

En iyi Android Emulatorler ile Alakalı Sık Sorulan Sorular 💬

En iyi Android emülatör hangisi? 💭

Şu an için en iyi android emülatör Bluestacks diyebiliriz. Ram tüketimi, uyumu ve sunduğu performans açısından yıllardır android emulator piyasasında lider konumda yer almaktadır. ✅

Android emülatör nedir? 💭

Bilgisayarlarda sanal telefon olarak kullanılmasını sağlayan programlara Android emülatör denir. ✅

PUBG Mobile için en iyi emülatör hangisi? 💭

PUBG Mobile gibi tüm oyunlar için en iyi android emulator programı Bluestacks programıdır. Bluestacks programı hem Google Play Store desteklemesi, hem de oyunlarda akıcı 60 FPS desteği sunabilmesi gibi çok ciddi destekler sunmaktadır.✅

En iyi android emülatör bu yılda popülaritesini de arttırmış bulunmaktadır. Android Emulatorler arasından size en uygun olanını seçin ve keyfinize bakın. Düşüncelerinizi de yorum kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin. Tabi ki de burada ki emülatörler dışında Bluestacks benzeri bir çok uygulama mevcut ancak ben sizlere daha güvenilir ve piyasada daha çok tanınan en iyi emülatörler hakkında bilgi vermek istedim.

Sizlere en iddialı olan emülatörleri sunmaya çalıştık. En iyi android emulatorler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmından emülatörler hakkında görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin. Programlar bağlantısından da benzer diğer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Wikipedia bağlantısından da android emulatorler hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

“En İyi Android Emülatörler” üzerine 8 yorum

  • Bilgisayarınız kendi sistemi içinde ram kullandığı için bluestacks programına ayrılan ram yetersiz kalıyor olabilir. Ram ihtiyacı daha düşük emülatör tercihi yapmanızı tavsiye ederim.

   Cevapla

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü