Valorant FPS Arttırma – 2023 (Videolu)

Valorant FPS arttırma. Riot Games şirketinin yapımını üstlendiği Valorant oyunu gibi online rekabetçi türünde bir oyun oynuyorsanız düşük FPS ile oynamak her zaman sizi çok rahatsız edecektir. Bu durum aslında tüm online rekabetçi oyunlarda geçerlidir çünkü ne kadar yüksek FPS değerini alırsanız o kadar rahat bir oyun deneyimi ve bir o kadar da başarılı bir oyun performansı alabiliyorsunuz.

Valorant FPS arttırma rehberimizde sizlere “Valorant FPS arttırma laptop” , “Valorant FPS arttırma AMD” , “Valorant bilinmeyen FPS arttırma” , “Valorant FPS arttırma paketi” , “Valorant FPS Ayarları 2023” , “Valorant FPS arttırma görüntü ayarları” konularını da anlatacağız.

Valorant FPS Arttırma Yöntemleri🟠

valorant fps arttırma görüntü ayarları
valorant fps arttırma görüntü ayarları

Valorant FPS arttırma rehberi ile bilgisayarınızın performansı veya donanımı ne olursa olsun alabileceğiniz en yüksek FPS değerine ulaşmış olacaksınız. Bu sayede de Valorant oyununda canınızı sıkan FPS değerlerinden kurtulmayı başaracaksınız.

Adımlara başlamadan önce size anlatmam gereken bir konu var. Genel olarak bilgisayarlarda oyunlarda FPS arttırmayı sağlayan yöntemler ile oyunlara özel FPS arttırmayı sağlayan yöntemler bulunmaktadır.

valorant fps arttırma programı
valorant fps arttırma programı

Biz bu rehberimizde sizlere Valorant FPS arttırma yöntemini anlatıyoruz yani oyuna özel FPS arttırma teknikleri. Bir de Valorant oyunu da dahil tüm oyunlarda işe yarayan FPS teknikleri mevcuttur ve biz bu tekniklere genel olarak “Oyunlarda FPS arttırma” teknikleri diyoruz.

İsterseniz ilk oyuna özel FPS arttırma tekniklerini uyguladıktan sonra genel Oyun FPS arttırma tekniklerini de uygulayabilirsiniz. Siz bu makaleyi okurken “Oyunlarda FPS Arttırma” bağlantısını yeni sekmede açarak makale bittikten sonra diğer makale de ki adımları uygulayabilirsiniz.

1)Valorant FPS Arttırma Ayarları🟢

Valorant FPS arttırma rehberimizde, ilk adımımızda Valorant FPS arttırma ayarları veya diğer ismiyle Valorant FPS arttırma oyun için konusunu anlatacağız. Oyun içi ayarları performans odaklı ayarlayarak Valorant oyunundaki en iyi FPS değerini almanız çok önemlidir. Bu adımı genel olarak her yerde görmüş olabilirsiniz ancak bu adım anlatılmadan da atlanılacak bir adım değil o yüzden eğer bu adımı hiç uygulamamışsanız kesinlikle uygulamanızı tavsiye ederim.

Özellikle eski bir bilgisayara sahipseniz, bilgisayarınız Valorant oyununu kaldırmakta zorlanıyorsa ve Valorant kasma sorunu yaşıyorsanız özel ayarlar ile Valorant FPS Arttırma adımı sizin için çok önemlidir.

valorant bilinmeyen fps arttırma
valorant bilinmeyen fps arttırma

Oyun içi ayarları optimize ettiğimizde FPS drop sorunu ve FPS donma sorunlarınızda var ise çözülebilir çünkü genelde bu sorunun kaynağı Valorant sistem gereksinimleri diyebiliriz.

Genelde kullanıcılar FPS drop sorunu veya FPS donma sorunu yaşadığında Valorant FPS arttırma nasıl yapılır? şeklinde Google’da arıyorlar ancak bu büyük bir hata diyebilirim çünkü asıl sorunumuz donma ve kasma ise FPS arttırma işlemi işinize net olarak yaramayabilir.

O yüzden donma ve drop sorunu yaşayan herkes özellikle bu adımı en iyi şekilde uygulamalıdırlar ayrıca FPS drop sorunu ve FPS donma sorunu yaşamayan sadece Valorant FPS arttırmayı isteyen herkes için de bu adım Valorant FPS arttırmanın en iyi yolu diyebiliriz çünkü direk grafik ve görüntü değerleriyle oynadığımız bir yöntemdir.

Şimdi adımlara geçiş yapalım. Öncelikle Valorant oyununa giriş yapın. Ardından sağ üstteki ayarlar kısmına girin. Ayarlar kısmında Görüntü > Grafik Kalitesi ayarlarına geçiş yapın.

valorant fps ayarları
valorant fps ayarları

Valorant oyun için ayarlarımız şu şekilde olmalıdır;

 • Çok İzlekli Görselleştirme: Ekran kartınızın durumuna göre kapalı veya açık yapacaksınız. Çok izlekli görselleştirme özelliği hızlı ekran kartlarına sahip bilgisayarlarda yüksek FPS değeri alınmasını sağlamaktadır. GTX, RTX ekran kartlarına sahipseniz çok izlekli görselleştirme teknolojisini kullanabilirsiniz.
 • Materyal Kalitesi: Düşük
 • Doku Kalitesi: Düşük
 • Ayrıntı Kalitesi: Düşük
 • Arayüz Kalitesi: Düşük
 • Vinyet: Kapalı
 • VSync: Kapalı
 • Kenar Yumuşatma: Hiçbiri
 • Eşyönsüz Filtreleme: 1x
 • Netliği Arttır: Açık
 • Deneysel Keskinleştirme: Kapalı
 • Bloom: Kapalı
 • Bozulma: Kapalı
 • Atılan Gölgeler: Kapalı

Bu yazımızda sizlere Valorant FPS arttırma yöntemlerini anlattığımız için ilk yöntem olarakta sizlere grafik ayarlarını göstermek istedik ancak Valorant oyununda tek önemli olan şey FPS değeri değildir, oyun içerisindeki en iyi oynayış ayarlarını bulmakta çok önemlidir.

Eğer FPS konusu dışında güçlü bir bilgisayara sahipseniz ve Valorant oyunu için en iyi grafik ayarlarını merak ediyorsanız da En iyi Valorant grafik ayarları yazımızı inceleyebilirsiniz.

2)Valorant FPS Arttırma Uygulaması🟡

Valorant FPS arttırma rehberimizin 2.adımı olarak Valorant FPS arttırma uygulaması adımını göstereceğiz. Öncelikle bilgisayarınızda Valorant oyunu açık durumdayken görev yöneticinizi başlatın.

Görev yöneticinizi başlatmayı bilmiyorsanız bilgisayarınızın klavye tuşlarından CTRL+SOL SHİFT+ESC kombinasyonu ile açabilirsiniz. Görev Yöneticisi ekranına geldikten sonra Ayrıntılar sekmesine tıklayın. Ayrıntılar sekmesinde Valorant oyununu arayın ve Valorant’a sağ tıklayıp benzeşmeyi ayarla kısmına tıklayın. Ardından karşınıza çıkan pencerede “Cpu 0” seçili durumdaysa tiki kaldırın.

CPU 0 kısmındaki tiki kapatmanız oyunun diğer programlara göre daha öncelikli olmasını sağlayacaktır bu sayede hem yüksek FPS değerlerine ulaşabilir hem de Valorant FPS kasma sorunu ve Valorant FPS donma sorunlarını çözebilirsiniz.

valorant fps arttırma uygulaması
valorant fps arttırma uygulaması

3)Valorant Bilinmeyen FPS Arttırma🟠

Valorant bilinmeyen FPS arttırma yöntemimiz çoğu kullanıcı tarafından göz ardı edilen bir yöntemdir. Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemlerinde odaklanma yardımı diye bir özellik bulunmaktadır. Bu özellik sizin Alt + Tab kısayolunu kullanarak programlar arası geçiş hızınızı arttırmayı sağlamaktadır ancak bu hız artışını performansınızdan kullanarak sağlamaktadır.

Bilgisayarınızın performansını arttırmak için Alt+ Tab geçiş hızlarından feragat etmek isterseniz odaklanma yardımı özelliğini de aşağıdaki şekilde ayarlayabilirsiniz.

Odaklanma Yardımı ayarına ulaşabilmek için başlat menüsünün yanındaki arama kısmına “Odaklanma Yardımı” yazın ve çıkan ayar’a tıklayın. Ardından odaklanma yardımı’nı kapalı olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

valorant-fps-yukseltme
valorant fps yükseltme

4)Valorant FPS Sorunu Çözümü⚪️

Bilgisayarlarımızda bazen unuttuğumuz yada farkında varmadığımız ancak arka planda çalışan gereksiz uygulamalar bulunabiliyor. Valorant oyununa girmeden önce arka planda çalışan tüm gereksiz uygulamaları kapatarak bilgisayarın tüm gücünü Valorant oyununa odaklanmasını sağlayabilirsiniz.

Görev Yöneticisinden Başlangıç sekmesine tıkladığınızda, gereksiz olan yani kullanmadığınız açık uygulama var ise o uygulamaları kapatmanız performans açısından çok işinize yarayacaktır.

valorant fps sorunu çözümü
valorant fps sorunu çözümü

Uyarı: Başlangıç sekmesinde bulunan tüm uygulamaları sakın kapatmayın! Özellikle de ne olduğunu bilmediğiniz uygulama veya programları hiç ellemeyin çünkü bazı programlar sistem programı yada driver sürücüsü olabiliyor. Sadece bildiğiniz programlar arasından kullanmadıklarınızı kaldırınız!

5)Valorant FPS Arttırma Nvidia⚫️

valorant fps arttırma nvidia
valorant fps arttırma nvidia

Valorant FPS arttırma Nvidia başlığımızda sizlere Nvidia ekran kartı kullanılan bilgisayarda yapabileceğiniz FPS arttırma tekniklerini göstereceğiz, bu sayede Valorant oyunundan bilgisayarınız adına en iyi FPS değerlerine sahip olmuş olacaksınız

Valorant FPS arttırma Nvidia ayarları için sizlere sırasıyla adım adım ayarları anlatmayacağım çünkü sitemizde bu konu ile alakalı aynı adımları ayrıntılı bir şekilde anlatmış bulunuyoruz. Nvidia Performans Ayarları adlı makalemizi yeni sekmede açarak Nvidia ayarlarını en iyi şekilde bilgisayarınız için yapabilirsiniz.

6)Valorant FPS Arttırma AMD🟣

valorant fps arttırma amd
valorant fps arttırma amd

Valorant FPS arttırma AMD konumuzda sizlere AMD ekran kartı kullanan Valorant oyuncuları için gerekli olan ayarlar nasıl yapılır? detaylı bir şekilde göstereceğiz. İlk olarak bilgisayarınızda AMD driver uygulamasını açmanız gerekmektedir eğer bilgisayarınızda AMD driver uygulaması yüklü değil ise, https://www.amd.com/en/support bağlantısından kullandığınız ekran kartına göre gerekli olan uygulamayı indirebilirsiniz.

AMD driver uygulamasını indirip, bilgisayarınıza kurduktan sonra, uygulamayı açın ve “Oyun” sekmesine tıklayın.” Oyun sekmesinden “Valorant” oyununu seçin. Ardından karşınıza aşağıdaki gibi ayarlar sekmesi çıkacaktır.

Ekran kartları kısmı:

 • Ekran Kartı Profili: Özel
 • Radeon Gecikme Önleme: Devre dışı – Eğer Radeon gecikme önleme özelliğini aktif ederseniz oyun içerisindeki gecikme süreleriniz daha da kısalacaktır ve daha iyi bir oynayış sağlayacaktır ancak aynı zamanda da FPS düşüşü sağlar, mevcut donanımınıza göre en iyi seçenekleri ayarlayabilirsiniz.
 • Radeon Chill: Devre dışı – Bilgisayarınızda güç tasarruf modunda FPS sınırlandırma işlemi için kullanılır.
 • Radeon Görüntü Keskinleştirme: Etkin – Oyun içerisindeki görsel detayları arttırır.
 • Netlik (%): %100
 • Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon: Devre dışı – Oyun içerisindeki gecikme süresini kısaltmaya ve görsel yırtılmaları azaltmaya yarayan bir özelliktir , etkin tutmanız oynayış bakımından bazı cihazlarda fayda sağlayabilir ancak FPS değerinizi düşürecektir, mevcut donanımınıza göre ayarlamaları yapabilirsiniz.
 • Dikey Yenileme için Bekle: Uygulama belirtmediyse kapalı

Gelişmiş kısmı:

 • Örtüşme Önleme: Uygulama ayarlarını kullan
 • Örtüşme Önleme Yöntemi: Çoklu Örnekleme
 • Morfolojik Örtüşme Önleme: Devre dışı
 • Yönbağımlı Filtreleme: Devre dışı
 • Yönbağımlı Filtreleme Seviyesi: 8x
 • Doku Filtreleme Kalitesi: Performans
 • Yüzey Biçim Optimizasyonu: Etkin
 • Mozaik Döşeme Modu: Uygulama ayarlarını kullan
 • OpenGL Üçlü Arabelleğe Alma: Devre dışı

Ekran kısmı:

 • AMD FreeSync: Açık – AMD FreeSync özelliğini monitörünüz destekliyorsa ve FPS değerleriniz oyun içerisinde 40-50 FPS civarlarında ise Açık olarak kullanabilirsiniz ancak monitörünüz desteklemiyorsa ve FPS değerleriniz 100 üstü ise kapalı konumda kullanmalısınız.
 • Ölçekleme Modu: Tam Panel
 • Tamsayı Ölçekleme: Devre dışı
 • Özel Renk: Etkin
 • Renk Sıcaklığı Kontrolü: Etkin
 • Renk Sıcaklığı: 7000
 • Parlaklık: 0
 • Ton: 0
 • Kontrast: 100
 • Doygunluk: 170
 • Renk İyileştirilmesini Görüntüle: Küresel Ayarları Kullan

Yukarıda ki ayarları kullanarak Valorant FPS arttırma AMD yöntemimizi uygulayabilirsiniz, AMD ekran kartlı bilgisayarlar için FPS adına yapılabilecek en uygun ayarlar bu şekildedir.

7)Valorant FPS Arttırma Laptop💻

valorant fps arttırma laptop
valorant fps arttırma laptop

Valorant FPS arttırma Laptop konusu Google’da çok fazla aratılan konulardan bir tanesidir ancak Masaüstü bilgisayarlar ile Laptop bilgisayarlar için kullanılan optimizasyon yöntemleri arasında bir fark bulunmamaktadır sadece Laptop cihazlarda güç seçeneği olarak “Yüksek Performans” modunu kullanmanız gerekir, bunun dışında ekstra bir ayar söz konusu değildir.

Valorant FPS arttırma rehberimiz bu şekildeydi, Valorant FPS arttırma yöntemlerimizi uygulamalı olarak izleyerek yapmak isterseniz de aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz.

YouTube video
Valorant FPS Arttırma

Sitemizde yer alan bazı içerikler;

Valorant FPS Arttırma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🔎

Valorant’ta nasıl FPS arttırılır?

Valorant oyununa özel FPS arttırma rehberimizde ki adımları uygulayarak Valorant oyununda FPS arttırabilir ve yüksek FPS alabilirsiniz.

Valorant neden FPS düşük?

Valorant oyununda FPS değerinin düşük olmasının sebebi Valorant oyununun sistem gereksinimleriile alakalıdır. Her oyunun kendi sistem gereksinimi bulunmaktadır.

Valorantta kaç FPS alırım?

Valorant oyununda alacağınız FPS değeri oyunda kullandığınız grafik kalitesi ayarları ve bilgisayarınızın performans gücüne göre belirlenmektedir bu yüzden net bir sayı hiçbir zaman söylenemez ancak sistem gereksinimlerini kontrol ederek bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmadığını anlayabilirsiniz.

Valorant FPS Arttırma adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Oyun bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilirsiniz.

5/5 - (13 votes)

“Valorant FPS Arttırma – 2023 (Videolu)” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org