Bedava Oyun Veren Siteler – 2023 *Güvenilir

Bedava Oyun Veren Siteler. Günümüzde özellikle yeni çıkan oyunların satış fiyatları öyle yüksek fiyatlara ulaşmış durumda ki çoğu oyun sever istese de orijinal olarak oyun satın alamamakta durum böyle olunca da kullanıcılar ne yazık ki korsan olarak oyunları oynamaya yönelmekteler ancak bu durumda da bir sürü virüsü de oyun ile beraber bilgisayarına fark etmeden indirmekteler ve bunun farkında bile olmuyorlar.

Bedava oyun veren platformlar arasında her platform güvenilir diyemiyoruz, o yüzden de kişisel verilerin tehlikede olduğu riskini anlatmama bile gerek yok diye düşünüyorum, kendimizi tehlikeye atmamak için ister bir uygulama olsun isterse bir oyun olsun kullandığımız her şey orijinal olmak zorundadır. Tabi ki bilgisayara bulaşan virüsler konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilirsiniz bu da gayet doğal bir durumdur.

bedava oyun veren platformlar
bedava oyun veren platformlar

Oyun oynamayı seven kullanıcılar için bedava oyun veren siteler adlı bir yazı hazırlamak istedim. Aslında bu yazımın içeriğinde bedava oyun veren platformlar listesinden bahsetmekteyim. Yazımızda yer alan siteler dünyada tanınan güvenilirliği ispatlanmış ve ücretsiz oyun vermek için karşılığında sizden bir şey istemeyen sitelerdir. Özellikle bu konuyu vurguluyorum çünkü bu yöntemleri insanlardan bir şeyler yapmalarını isteyip insanları kandırmaya çalışan kişiler bulunmaktadır.

İnsanların aslında bu tarz bi yazı ararken yanlış bilgi sonucu çok farklı aramalar yaptıklarını farkettim. Örnek vermek gerekirse “bedava steam cüzdan kodu veren siteler, bedava steam hesabı veren siteler, bedava steam oyun kodu veren siteler” gibi aramalar yaparak aslında ücretsiz orijinal oyun sahibi nasıl olabilirsiniz bu sorunun cevabını arıyorsunuz. Bundan sonra arama yaparken “Bedava Oyun Veren Siteler” şeklinde arama yapmanız yeterli olacaktır.

 Türkiye’de yaygın olan “Bir Oyuna 500-800 TL vermem abi” düşüncesini yok ederek bedava oyun paylaşan siteleri beraber tanıyalım.

Bedava Oyun Veren Siteler Listesi🟢

1)Humble Bundle🟡

ücretsiz oyunlar
ücretsiz oyunlar

Bedava oyun veren siteler veya bedava oyun veren platformlar denilince akla ilk gelen sitedir kendisi. Humble bundle adlı sitemiz oyunlar, e-kitaplar, yazılım ve diğer dijital içerikleri satan bir dağıtım platformu ve bedava oyun dağıtan siteler denilince akla ilk gelen sitelerden bir tanesi çünkü uzun yıllardır belirli aralıklarla çok kaliteli oyunları oyun severlere ücretsiz olarak sunmuştur ve sunmaktadır. 

Humble Bundle 2010 yılında kurulmasından bu yana Bundle paketi altında çok ucuz oyun paketleri sunmakta ancak sunduğu oyunlar dolar üzerinden olduğu için ve ülkemizde şuan dolar ne yazık ki çok yüksek olduğu için bizler için çok fazla bir avantajı bulunmamakta bu paketlerin.

Sık sık e postalarınızı kontrol ediyorsanız kesinlikle Humble Bundle sitesinin e posta servisini takip edin çünkü ücretsiz bir oyun dağıtmaya başladıklarında bunu e posta ile kullanıcılarına duyurmaktalar. Ücretsiz olan oyunları almanız için belirli bir süre oluyor o süre içerisinde ücretsiz olarak almanız gerekmektedir. Süre bitince yeniden eski fiyatına geri dönmekte.

Ücretsiz olarak verdiği oyunları kullanıcılara “Steam Kodu” olarak vermekte, yani oyunu aslında Steam mağazasında ücretsiz olarak almış oluyorsunuz. bedava Steam oyunu veren siteler arasında büyük ilgi gören ve oyun severler tarafından çok sık takip edilen bir sitedir. Bedava bir şekilde Steam kodu vermekte, bu sayede de steam hesabınıza ücretsiz verilen oyunları ekleyebilirsiniz.

2)Steam🟠

steam bedava oyun
steam bedava oyun

Steam bedava oyun veren platformlar arasında en popüler olan platformdur. Orijinal oyun oynamaya başlamış her oyun sever insanların uzaktan ya da yakından bildiği ama kesinlikle bildiği bir platform. Steam dünyanın en popüler ve en çok kullanılan oyun satış platformudur. Bu yüzden de orijinal oyunla azıcık ilgisi olmuş bir kişinin rahatlıkla duyduğu ve bildiği bir platformdur.

Steam Türkiye gibi kur fiyatlarının yüksek olduğu ülkeler de Oyun Satıcılarına bölgesel fiyatlandırma kullanmalarını tavsiye etmektedir. Bölgesel fiyatlandırma kullanmayı tercih eden Oyun Yapımcıları sayesinde Steam de , Türk kullanıcılar çok uygun fiyatlara oyun alabilmekteler. Bunun dışında sık sık yapılan büyük indirimler ve Steam mağazasında bulunan bir çok özellik ile oyun sever kitlenin çok beğendiği bir platform haline gelmiştir.

Steam kendi mağazasında çok sık ücretli bir oyunu ücretsiz olarak sunmamakta zaten bunu da yapan aslında Oyun yapımcılarının kendisi oluyor ancak Steam az da olsa belirli aralıklar da ücretli oyunları ücretsiz olarak kullanıcılarına verebiliyor. O yüzden kesinlikle takip edilmesi gereken bir platform. Bunun dışında Steam de orijinal olarak oynayabileceğiniz bir çok ücretsiz sunulan oyunlar da bulunmakta eğer bu platformu ilk kez duyuyorsanız kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim.

3)İndiegala🔴

indiegala bedava oyun veren siteler
indiegala bedava oyun veren siteler

Bedava oyun veren platformlar arasında olan İndiegala da aynı Humble Bundle sitesi gibi piyasaya göre ucuz oyunlar satan bazen paket yapıp istediğiniz kadar ödeyin seçeneğiyle oyuncuları mutlu eden bir sitedir. Hiçbir zaman Humble Bundle kadar hasılat yapamamış olsa da çok ucuz fiyatlı oyunları belli aralıklarla bedava olarak kullanıcılara dağıttığı oluyor.

İndiegala  ayrıca kendi oyunlarını yapan bir oyun firmasıdır. Bedava steam kodu dağıtımı konusunda en iddialı sitelerden biri olsa da verdiği oyunlar genelde çok küçük bütçeli oyunlar olduğu için bedava oyun veren siteler arasında  pek beğenilmeyen bir site bana göre. Steam key olarak size oyun kodu vermekte kodu kullanarak Steam kütüphanenize oyunu ücretsiz olarak ekleyebiliyorsunuz.

4)Ign Beta Giveaway⚫️

ign bedava oyun
ign bedava oyun

IGN Beta Giveaway, birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Güncel oyunları da hediye edebilen bu site bir çok oyunsever tarafından çok sevilen bir sitedir. Son zamanlarda ücretsiz oyun vermese de eskiden belirli aralıklarla ücretsiz olarak oyunlar vermekteydi. Bedava Steam key oyunları yerine bazen de kendi kütüphanesinden indirebileceğiniz şekilde ücretsiz Steam key vermekteler. Bedava orijinal oyun veren siteler arasında takip edilmesi gereken bir sitedir.

5)Reddit Free Games🟣

epic games ücretsiz oyunlar listesi
epic games ücretsiz oyunlar listesi

Reddit Kullanıcısı olup bir de Oyunsever iseniz buradan kesinlikle haberiniz olmalı. Reddit te bir çok işi buradan elinde ki steam oyun kodlarını hediye etmek amacıyla paylaşabiliyorlar. Bedava oyun veren siteler arasında kullanıcıların destek olarak bedava oyun kodu verdiği şuan için tek platform diyebiliriz. Bedava Oyun Veren diğer platformlara göre direk oyun sektörü ile alakalı bir platform olmadığı için tabi ki de bu konuda diğerlerinden ayrılmaktadır. Reddit Sayfasına buradan gidebilirsiniz.

6)Origin🔵

origin bedava oyun veren siteler
origin bedava oyun veren siteler

Dünyaca tanınan ve çok popüler olan bir çok oyunun yapımcısı olan Electronic Arts tarafından oluşturulmuş bir oyun satış platformudur Origin. Kendi kütüphanesinde ara ara kullanıcılarına ücretli olan oyunlarını ücretsiz olarak vermekteler. Bu tür oyunları yakalamanız içinde aynı Steam gibi zamanını tutturmanız ve takip etmeniz gerekmekte eğer yakalarsanız bu şekilde ki hediyeleri sizin için çok iyi olacaktır.

Origin platformu da dünyada çok kullanılan bir platformdur. Ücretsiz olarak verdiği oyunlarda aslında Steam de çok yüksek fiyatlara satılan oyunlar olabiliyor. O yüzden kesinlikle göz ardı etmemeniz gereken bir yer. Bedava Oyun Veren Siteler arasında Steam platformunu saymazsak ( çok az ücretsiz oyun verdiği için böyle diyorum) en popüler web sitesi diyebiliriz.

7)Epic Games Store🟢

epic games ücretsiz oyunlar
epic games ücretsiz oyunlar

Epic Games Store dijital oyun satışı yapan platformlar arasına en çok sevilen platformlardan bir tanesidir. Steam’e en iyi rakip olarak görülen platform diğer platformlara göre daha yeni bir platform olsa da ücretsiz sunduğu oyunların kalitesinden kaynaklı çok fazla ilgi odağı olmuş ve dikkat çekmiş bir platform.

Fortnite Oyununun yapımcısı olan Epic Games Şirketi tarafından kurulmuş bir platformdur. Her hafta düzenli olarak ücretsiz oyun vermekteler bu oyunları da kendi oyun kütüphanelerinden istediğiniz zaman ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz. Ücretsiz sunulan oyunları almanız için genelde bir haftalık bir süreniz oluyor o süre içerisinde ücretsiz olarak aldığınız an kütüphanenizde sınırsız olarak kalmakta.

Bedava Oyun Veren Siteler arasında en sık ücretsiz oyun dağıtan site Epic Games Store. Her hafta ücretsiz olarak bir oyun bulabiliyorsunuz.  Her perşembe akşamları bir oyunu ücretsiz olan vermektedirler. Verdikleri oyunlarda çok kaliteli oyunlar olduğu için  kullanıcıları bu zamana kadar hep mutlu etmeyi başardılar.

8)Steam DB🟡

steamdb bedava oyun oyun veren siteler
steamdb bedava oyun oyun veren siteler

SteamDB bedava oyun veren siteler arasında en yenilerden bir tanesi. SteamDB’nin ücretsiz oyunlar sayfasında Steam de ki ücretsiz alabileceğiniz oyunları ve haftalık ücretsiz oynayabileceğiniz oyunlar gösterilmektedir.Bu sayede Steam Mağazasında hangi oyunlar ücretsiz olacak yada şuan ücretsiz öğrenebileceksiniz ayrıca da yakında çıkacak oyunları da göstermekte. Bu sayede steam de belirli bir site ücretsiz olan tüm oyunları takip edip Steam hesabınıza ekleyebilirsiniz.

9)Ubisoft Connect🟠

ubisoft connect bedava oyun veren siteler
ubisoft connect bedava oyun veren siteler

İsminden de anlayacağınız üzere Ubisoft Connect platformu Ubisoft şirketine aittir. Ubisoft Epic Games gibi sık sık ücretsiz oyun veren bir şirket olmasa da özel etkinlik zamanlarda çoğu zaman en iyilerinden bazılarını kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak verebilmektedir.

Ubisoft şirketinin bünyesindeki oyunları seviyorsanız, Ubisoft connect üzerinden ücretsiz verilen oyunları kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bedava oyun veren siteler arasında en kaliteli ücretsiz oyun veren platformlardan bir tanesi bana göre Ubisoft Connect diyebilirim.

Bedava Oyun Veren Siteler ile Alakalı Sık Sorulan Sorular🔴

Epic Games hangi oyunları verecek?⚫️

Epic Games mağazası her hafta ücretsiz olarak bir oyun verse, bedava oyun veren siteler adlı makalemizden ücretsiz oyun veren tüm siteleri öğrenebilirsiniz.☑️

Bedava oyun veren platformlar adlı makalemiz bu şekildeydi. Oyun bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri inceleyebilir, Wikipedia bağlantısından da oyunlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org