Telegram Rose Bot Komutları 2023

Telegram Rose bot komutları rehberimizde sizlere Telegram kanallarında popüler olarak kullanılan Rose botuna ait tüm komutları detaylı bir şekilde açıklayacak ve komutların kullanımları ile alakalı gerekli bilgileri sunacağız.

Rose Bot komutları Telegram kanalınızı özelleştirebilmeniz için öğrenmeniz gereken komutları oluşturmaktadır. Böylece kanallarınız için Rose bot kullanımı konusunda bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Telegram Rose Bot Ekleme🟢

Telegram Rose bot ekleme konusu Rose bot komutları kullanımı için önemli bir konudur çünkü komutları kullanmadan önce Telegram kanalınıza Rose botunu eklemeniz gerekmektedir. Telegram bot komutları botu eklemeden kullanılamamaktadır. Makalemizde de sizlere o yüzden en başta Telegram Rose Bot ekleme yöntemini göstereceğiz.

Telegram Rose bot ekleme yöntemi için ilk olarak Telegram uygulamanıza giriş yapın.

telegram rose bot ekleme
telegram rose bot ekleme

Telegram uygulamasına giriş yaptıktan sonra, yukarıdaki resimde ki gibi Sohbet kısmına “Rose bot” yazın ve kullanıcı adı MissRose_Bot olan botu ekleyin.

Rose Bot ekleme yaparken isminin @MissRose_bot şeklinde olduğundan emin olun.

telegram rose bot hoşgeldin mesajı
telegram rose bot hoşgeldin mesajı

Botun sohbet paneline geçiş yaptığınızda yukarıdaki resimdeki gibi “Add me to your chat” şeklinde bir buton gelecektir, bu butona tıklayın.

Eğer “add me to your chat” butonu aktif gözükmüyorsa, Telegram uygulamanızda aktif bir yönetici olduğunuz grup bulunmuyor demektir.

rose bot komutları
rose bot komutları

Karşınıza artık Rose bot eklemek istediğiniz grup seçenekleri çıkacaktır. Telegram uygulamanızda hangi grup veya gruplara Rose bot eklemek istiyorsanız, o grupları seçmeniz, ardından da “Botu yönetici olarak ekle” butonuna tıklamanız yeterlidir. Böylece Telegram Rose bot ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Telegram Rose Bot Türkçe Yapma🟡

telegram rose bot türkçe yapma
telegram rose bot türkçe yapma

Telegram Rose bot Türkçe yapma başlığımızda sizlere Rose bot’u nasıl Türkçe olarak kullanabileceğinizi göstereceğiz. Telegram Rose bot normalde varsayılan olarak İngilizce dil desteğinde gruplarda aktif olmaktadır.

Telegram Rose bot Türkçe yapma işlemi için ise aşağıdaki kodu girmeniz yeterlidir ayrıca yukarıdaki resimden de nasıl kullanıldığını anlayabilirsiniz. Böylece aşağıdaki kodu kullanarak Rose bot’un cevaplarını daha iyi anlayabilirsiniz.

/setlang tr

Telegram Rose Bot Komutları🟠

telegram rose bot
telegram rose bot

Telegram Rose bot komutları bot kullanımı için bilmeniz gereken çok önemli bir konudur, sizlere makalemizde Rose botunu gruplarınıza nasıl ekleyebileceğinizi gösterdiğimize göre şimdi de bot ile gruplarınızda hangi komutları kullanabileceğinizi göstereceğiz.

Telegram Rose Bot Ayarları🔴

Telegram Rose bot ayarları sayesinde kullanıcıların id numaralarını kullanarak bir çok konuda bilgi sahibi olabiliyorsunuz ayrıca bu ayarlar Rose bot komutları olarak ta geçmektedir.

 • Grup üyesinin id numarasını öğrenmek için /id @kullanıcı-adı yazın.
 • Grup id numaranızı öğrenmek için grup mesajlaşmasına /id yazın.
 • Bir kullanıcının isim soy isim, kimlik numarasını almak için /info @kullanıcı-adı yazın.

Telegram Rose Bot Sohbetlere Bağlanma Komutları🟣

Telegram Rose bot sohbetlere bağlanma komutları sayesinde bilgi alma komutlarında öğrendiğimiz id bilgileri sayesinde grubunuzdaki üyeleri rahatsız etmeden Rose bot ayarlarını yapabilirsiniz.

 • Rose’a özel mesaj ile bağlanmak için Rose ile yapacağınız sohbet kısmında /connect grup-kimliği yazmanız yeterli olacaktır. Grup kimliğiniz -1111111 ise /connect -1111111 yazın.
 • Sohbet içinden bağlanmak için grup sohbetinden /connect yazın.

Aşağıdaki komutları da özel sohbet odasında kullanarak çalıştırabilirsiniz.

 • Bağlantıyı kestiğiniz sohbete yeniden bağlanmak için /reconnect yazın.
 • Şuanda bağlı olduğunuz sohbeti görüntülemek için /connection yazın.
 • Sohbet ile olan bağlantıyı kesmek için /disconnect yazın.

Telegram Rose Bot Kullanıcı Komutları🔵

Telegram Rose bot kullanıcı komutları ile grubunuzda yer alan kullanıcıları engelleyebilir, susturabilir veya gruptan atabileceksiniz. Böylece Telegram Rose bot komutları ile istediğiniz kullanıcılar hakkında komutlar çalıştırabileceksiniz.

 • Kalıcı engellemek için /ban @kullanıcı-adı veya /ban kullanıcı-kimliği komutunu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak kullanıcının mesajını yanıtlayarak /ban yazın.
 • Geçici engellemek için /tban @kullanıcı-adı zaman veya /tban kullanıcı-kimliği zaman komutu kullanabilirsiniz. Kullanıcıyı 3 gün yasaklamak için /tban @kullanıcı-adı 3d yazın. (dakika bazında yasaklama için m, saat bazında yasaklama için h, gün bazında yasaklamak için d komutlarını kullanabilirsiniz.)
 • Kullanıcı engelini kaldırmak için /unban @kullanıcı-adı kullanın. Alternatif olarak kullanıcının mesajını yanıtlayarak /unban yazın.
 • Kalıcı susturma için /mute @kullanıcı-adı veya /mute kullanıcı-kimliği komutunu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak kullanıcının mesajını yanıtlayarak /mute yazın.
 • Geçici susturma için /tmute @kullanıcı-adı zaman veya /tmute kullanıcı-kimliği zaman komutu kullanabilirsiniz. Kullanıcıyı 2 dakika susturmak için /tmute @kullanıcı-adı 2m yazın.
 • Susturulmuş kullanıcının cezasını kaldırmak için /unmute @kullanıcı-adı komutunu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak kullanıcının mesajını yanıtlayarak /unmute yazın.
 • Gruptan atmak için /kick @kullanıcı-adı veya /kick kullanıcı-kimliği komutunu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak kullanıcının mesajını yanıtlayarak /kick yazın.
 • Kullanıcı /kickme komutunu kullanırsa, kendi kendini gruptan atar.

Kullanıcılar hakkında komutları kullanabilmeniz için kullanıcının grubunuzda olması gerekmektedir.

Telegram Rose Bot Toplu Silme Komutları🟢

Telegram Rose bot toplu silme komutları sayesinde mesajları tek tek silmek yerine toplu olarak silebileceksiniz, böylelikle özellikle yüksek üye sayısına sahip gruplarda ve yoğun mesaj akışlarında toplu silme özelliğini kullanarak işinizi hafifletebilirsiniz.

 • Grup sohbetinde mesajları silmek istediğiniz bölüme kadar ilerleyin, ardından da geçmişe gidin. Hangi mesajın bulunduğu bölüme kadar silmek istiyorsanız, mesajı yanıtlayarak /purge yazın. İşlem tamamlandığında “purge complete” şeklinde bir mesaj alacaksınız.
 • Sayılı mesaj silmek için; herhangi bir mesajı yanıtlayarak /purge sayı komutunu kullanın. Yanıtladığınız mesajdan sonraki belirttiğiniz sayı kadar mesajı temizleyebilirsiniz. /purge 7 komutunu kullanırsanız, yanıtladığınız mesajdan sonraki 7 mesajı silmiş olursunuz. İşlem tamamlandığında “purge complete” şeklinde yine cevap almış olacaksınız.
 • Tek bir mesajı silmek için, mesajı yanıtlayarak /del yazmanız yeterli olacaktır. Alternatif olarak ise mesajın üstüne basılı tutarak, sil butonuna tıklayabilirsiniz.

Telegram Federasyon Komutları🟡

Telegram Federasyon komutları, Rose bot kullanan çoğu grup tarafından çok fazla kullanılan bir komut çeşididir. Telegram federasyon komutları sayesinde grup içerisinde federasyon oluşturabilir, değiştirebilir ve kaldırabilirsiniz.

 • Sahip olduğunuz bir federasyonun bilgisini almak için /fedinfo komutunu kullanın.
 • Başka bir federasyonun bilgisini almak için /fedinfo federasyonID komutunu kullanın. Örneğin “Rose Support Official” federasyonu için /fedinfo 86718661-6bfc-4bd0-9447-7c419eb08e69 yazın.
 • Sahip olduğunuz federasyonun yöneticilerini görmek için /fedadmins komutunu kullanın.
 • Başka bir federasyonun yöneticilerini görmek için /fedadmins federasyonID komutunu kullanın. Örneğin “Rose Support Official” federasyonu için /fedadmins 86718661-6bfc-4bd0-9447-7c419eb08e69 yazın.
 • Üyesi olduğunuz sohbetin herhangi bir federasyona ait olup olmadığını görmek için sadece /chatfed komutunu kullanın.
 • Sohbetinizi bir federasyona eklemek istiyorsanız, o sohbetin içinde /joinfed federasyonID komutunu kullanın.
 • Sohbetinizin artık bir federasyonun üyesi olmasını istemiyorsanız, o sohbetin içinde /leavefed komutunu kullanın.
 • Bir kullanıcıyı federasyondan engellemek için /fban @kullanıcıadı veya kullanıcıID> komutunu kullanın. Ya da direkt olarak kullanıcının mesajını yanıtlayarak /fban komutunu kullanın.
 • Bir kullanıcının federasyon engelini kaldırmak için /funban @kullanıcıadı veya kullanıcıID komutunu kullanın. Ya da direkt olarak kullanıcının mesajını yanıtlayarak /funban komutunu kullanın.

Telegram Rose Bot Karşılama Komutları🟠

Telegram Rose bot karşılama komutları sayesinde Rose bot ile grubunuza katılan veya grubunuzdan ayrılan kullanıcılar için özel olarak mesajlar hazırlayabilirsiniz.

Telegram Rose bot komutları şu şekildedir:

 • Hoş geldiniz mesajlarını aktif hale getirmek için /welcome on yazın.
 • Hoş geldiniz mesajlarını pasif hale getirmek için /welcome off yazın.
 • Hoş geldiniz mesajının içeriğini ayarlamak için /setwelcome hoş geldiniz mesajı yazın.
 • Hoş geldiniz mesajlarını sıfırlamak için /reset welcome yazın.
 • Mevcut hoş geldin mesajını görmek için /welcome yazın.
 • Gruptan çıkan kullanıcılar için güle güle mesajlarını açmak için /goodbye on yazın.
 • Gruptan çıkan kullanıcılar için güle güle mesajlarını kapatmak için /goodbye off yazın.
 • Güle güle mesajının içeriğini ayarlamak için /setgoodbye güle güle mesajı yazın.
 • Mevcut güle güle mesajını görmek için /goodbye yazın.
 • Güle güle mesajlarını sıfırlamak için /reset goodbye yazın.

Rose Bot Link Engelleme🛑

rose bot link engelleme
rose bot link engelleme

Rose bot link engelleme başlığımızda sizlere gruplarda paylaşılan linkleri nasıl engelleyebileceğinizi adım adım anlatacağız. Böylece yöneticisi olduğunuz grup veya gruplarda izin vermediğini hiç kimse link paylaşımında bulunamayacak.

Grubunuzda Rose bot link engelleme yöntemi ile linklerinizi engellemek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

/lock url

Böylece sizlere detaylı bir şekilde Telegram Rose bot komutları konusunu anlatmış olduk. Rose bot ayarları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak içinde Telegram Rose bot komutları adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uygulamalı olarak izleyerek komutları uygulamak isterseniz de aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan bazı içeriklerimiz;

Telegram Rose Bot Komutları ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Telegram Rose Bot Ne İşe Yarar?

Telegram uygulamasında gruplara Rose bot ekleyerek, bir çok farklı özelleştirilebilir ayar kullanabilirsiniz. Rose bot sizin yerinize grubunuzda otomatik olarak yöneticilik yapabilmektedir.

Telegram Rose bot komutları adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Mobil bağlantısını ziyaret edebilirsiniz ayrıca https://tilki.net/ web sitesini de inceleyebilirsiniz.

5/5 - (10 votes)

“Telegram Rose Bot Komutları 2023” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba telegram grubumuzda kopyalama işlemi kapalı onu nasıl açabiliriz acaba yardım eder misiniz?

  Cevapla
  • Merhaba, ne yazık ki hiç böyle bir sorun yaşamadık o yüzden nasıl çözeceğinizi bilmiyoruz.

   Cevapla

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org