Web Sitelerin Hızı Nasıl Ölçülür

web-site-hız-ölçme

Web Sitelerin Hızı Nasıl Ölçülür. Kendi Websiteniz veya değil açılma hızını yada SEO puanını merak ettiğiniz bir Sitemi mevcut en güvenilir ve en iyi hız ölçen siteleri sırasıyla bakalım sizlerle isterseniz ;

1-PİNGDOM

pingdom-resmi

pingdom-resmi

-Reklam-

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir kısım karşınıza çıkacaktır Url kısmına hızını merak ettiğiniz Web Site adresini giriyoruz sunucu kısmına hostunuzun bulunduğu yada yaşadığınız Ülkeyi baz alarak seçebilirsiniz. Start Test butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Pingdom Sitesine buradan gidebilirsiniz.

 

-Reklam-

2-GTMETRİX

gtmetrix-resmi

gtmetrix-resmi

GTMetrix’in kullanımı daha basittir sadece Web Sitenin adresini girerek analyze kısmına tıklayacaksınız. GTMetrix dünyaca çok ünlü ve çok fazla kullanılan bir Websitedir kullanımı çok basit ve kullanışlıdır. GT Metrix Sayfasına buradan gidebilirsiniz.

3-GOOGLE PAGE SPEED

google-page-speed-resmi

google-page-speed-resmi

Google’ın kendi Hız ölçme sitesi olan Google Page Speed’e eğer kendi Web Siteniz için bakıyorsanız çok değer vermelisiniz çünkü Google’ın bir nevi kendi gözünde ki hız değerinizi görmüş olacaksınız yani bu siteyi özellikle tavsiye ederim. Google Page Speed İnsights sitesine buradan gidebilirsiniz.

-Reklam-

4-WEB PAGE TEST

web-page-speed-resmi

web-page-speed-resmi

 

Web Page Test , Web Sitesinde Ülke ve Platform ,Mobil/Masaüstü gibi çok geniş ve ayrıntılı bir seçim kısmı mevcut çok ayrıntılı ve detaylı  bu yüzden çok kullanışlı bir web Sitedir. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

-Reklam-

Yukarıda anlattığım tüm Web Sitelerin kendine göre özellikleri mevcut istediğinizi kullanabilirsiniz ve hepsi de ücretsizdir.

Web Sitelerin Hızı Nasıl Ölçülür adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Diğer yazılım yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

-Reklam-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir