web-hosting-hakkında-bilgi

Web Hosting Nedir?

Web Hosting Nedir? Hosting Websitelere içerik yüklemek için gereklidir. Websiteler’in çalışması için gereken Web Hostingler özel sunucular aracılığıyla sağlanır. Bu sunucular 7/24 açık olmak zorundadır ki sizin sitelerinizi 7/24 açık tutabilsin.

hosting-ne-demek
hosting-ne-demek

Bir Website’yi hostingsiz olarak kendi ip niz üzerinden çalıştırabilirsiniz ancak hem sitenizin güvenliği hemde kendi kişisel bilgi güvenliğiniz çok büyük tehlikeye girmiş olacaktır. Ayrıca siteniz kendi ip nizin olduğu sunucu açık olmadığı sürece kapalı olacaktır. Bunu gibi birçok sebep daha sayılabilir ancak ciddi ve profesyonel bir Websitesi açmak isteyenler için kaliteli bir Web Hosting kesinlikle gereklidir.

Hosting Nasıl Seçilir?

Hosting alımlarında dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi hosting sunucunuzun hangi ülkede olduğu eğer sitenize uluslararası bir giriş yok ise hosting sunucunuz kesinlikle kendi ülkenizde olmalıdır aksi taktirde sitenizin hızında kayıplar yaşanacaktır ancak her ülkeden giriş var ise genel merkezi bir hosting sunucusu almanız gerekir.
Ayrıca hosting alırken hostingi aldığınız şirket size bir ip atar ve ip bloklarının birine yerleşmiş olursunuz eğer atadığı ip bloğunda sıkıntılı ip ye sahip bir site varsa ona olan her saldırı sizi etkiler bu yüzden özel ip kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kesinlikle hosting alırken ucuz hosting %90 indirime girmiş ben bunu alayım kullanayım hatasına düşmeyin. Hosting’i almadan önce kesinlikle özelliklerine bakın ve diğer şirketlerle karşılaştırın sizin sitenizi kaldıracak cpu ve ram genişliğine sahip sitenizi asla çökertmeyecek bir Hosting paketini seçmenizde yarar var.

Barındırma hizmeti olan Hosting Sunucusu Hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak için Wikipedia’nın yazısına buradan ulaşabilirsiniz;

Buradan yazılım ile alakalı diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Web Hosting Nedir adlı yazımı okuduğunuz için  teşekkür ederim.

Yorumlar (1 Yorum)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.