PHP Özellikleri

PHP (Personal Home Page) 2020

PHP (Personal Home Page) 2020

php-2020
php-2020

PHP Yazılım dili nedir? , ne işe yarar?, diğer yazılım dillerine göre avantajları nelerdir? , Veritabanları yani Mysqller hakkında biraz bilgi , tarihçesi gibi konulara sırasıyla değinerek anlatacağız

İnternet içerisinde  web tabanlı  HTML’ in içine gömülmüş bir web tasarım programlama dilidir. Açılımı Personal Home Page yani Kişisel ana sayfa anlamındadır.

PHP aslında PYTHON ve JAVASCRİPT gibi programlama dillerinin temelinde oluşmuş bir programlama dilidir.

Php Ne İşe Yarar

Web tabanlı bir web sitesi kodlamak için kullanılan bir programlama dilidir. Bu program dili ile web sitenize yapay zeka katabilir ve her türlü web site’yi kodlayabilirsiniz.

PHP’nin Faydaları

*Öğrenilmesi çok basit olan bir dildir.

*Açık Kaynak kodludur bu yüzden herkes katkıda bulunabilir

*Her platformda çalışmaktadır.

*Scriptler platformunda bağımsız olarak çalışmaktadır.

*MySql veri tabanı ile  çok yüksek bir performansta çalışabilir. Bunun yanında diğer veri tabanları ile de çalışabilme imkanı sunar.

PHP Veritabanları

En güçlü ve en çok üstünde durulan özelliklerinden biri veritabanı desteğidir. Mysql kullanarak  veritabanı ile bağlantılı site sayfaları oluşturmak oldukça basittir.

Php Tarihi

İlk kez 1995 yılında Rasmus Lerdorf tarafından oluşturulup geliştirilmiştir. 8 Haziran 1995 tarihinde hata ayıklama sürecini hızlandırmak ve kaynak kodu iyileştirmek üzere bir Usenet tartışma grubunda PHP/FI uygulamasını Personal Home Page Tools adıyla ilk kez duyurdu.

2013 yılı itibarıyla içinde mevcut olan Perl benzeri değişken tanımlama, form yönetimi ve betik kodları arasına HTML kodu yerleştirebilme gibi temel özellikler bu ilk sürümde de mevcuttu. Söz dizimi genel olarak Perl’e benzese de daha kısıtlı ve basit ancak daha tutarsızdı. Bir geliştirme takımıyla aylar süren çalışma ve test aşamalarının ardından PHP/FI 2 sürümü 1997 Kasım ayında resmi olarak duyuruldu.

PHP (Personal Home Page) 2020 adlı yazımı Okuduğunuz için çok teşekkürler. Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.