PHP Script

php-script-nedir-tum-detaylari
Abone Ol 

Ücretsiz PHP Script veya PHP Scriptler. PHP Script ile alakalı aradığınız tüm konuları bu makalemde ele almak istedim. PHP tabanlı web siteler gün geçtikçe popüler hale gelmektedirler. PHP yazılım dilinin gücü bu popülaritenin artmasında ki en büyük etkendir.

PHP kodlamaya hakim bir kişi PHP tabanlı istediği herhangi bir siteyi sorunsuz bir şekilde oluşturabilmektedir ayrıca kullanıcılar için kolaylıklar sunan bir çok özellikte sitelere eklenebildiği için PHP tabanlı web siteler dünyada çok popüler hale gelmiş durumdadırlar.

PHP Script Nedir ?

php-script-nedir
php-script-nedir

PHP Script Nedir ? Php Scriptler php kodlama bilmeyen yada öğrenmek istemeyen insanlar için PHP tabanlı web siteleri oluşturmalarına imkan tanıyan hazır php kodlardır. Hazır bir şekilde insanlara ücretli ve ya ücretsiz olarak sunulan php scriptler php yazılım dilinde çok iyi olmayan kişiler için çok güzel bir seçenektir.

Günümüzde php scriptler oluşturup bu scriptleri satan bir çok web sitesi bulunmaktadır ancak herkesin maddi olarak alacak gücü olmayabilir ve kodlamada bilmediği için ücretsiz olarak sunulan php scriptler hakkında araştırmalar yapmaya koyulurlar ancak ücretsiz php scriptlerin den çok iyi özellikler beklenilmesi çok yanlıştır.

Ücretsiz PHP Scriptler

Ücretsiz PHP Scriptler maddi gücü olmayan insanlar için çok iyi bir alternatiftir. Tabi ki bana göre en mantıklısı php yazılım dilini kendinizin öğrenip  kendi php tabanlı web sitenizi oluşturmanızdır ancak böyle bir seçeneği düşünmüyorsanız sizler için Türkiye de en fazla ücretsiz php script dağıtan siteleri liste halinde hazırladım.

R10:

R10 aslında web master topluluklarından oluşan bir forum sitesidir. R10 forum sitesine üye iseniz Ücretsiz scriptler kategorisinden sizin işinize yarayacak bir çok ücretsiz script bulabilirsiniz. Özellikle de Türkçe php script arayanlar için çok güzel bir seçenektir.

PHP Script Satış:

Bu web sitesini aslında ilk kez duydum. Google da üst sıralara çıkmayı başarmış bir web sitesi olduğu için ve ücretsiz Türkçe php scriptler sundukları için listede yer vermeye karar verdim. Ücretsiz olarak php scriptleri indirebilmeniz için sitede 90 saniye beklemenizi istemekte bunu isteme sebepleri de büyük ihtimalle sitede kullanıcıların geçirdiği süreyi arttırmak.

ScriptMarketim:

Türkçe php script sitelerinden bir tanesi daha. Script Marketim web sitesi indirme yapmanız için sizden herhangi bir koşulu bulunmamakta direk istediğiniz scripti seçerek indirme işlemi yapabiliyorsunuz. Sadece rar dosyalarının hepsini şifreli yapmışlar ve şifrelerini de scriptin tanımının yapıldığı sayfada vermişler.

Ücretsiz php script arayan kullanıcılar için bir çok seçenek bulunmaktadır.

Scriptçi Dayı:

Açıkçası çok ilginç bulduğum bir web sitesi. Türkçe php script arayanlar için bir çok seçenek bulunmaktadır ancak indirme işlemleri için indirme linklerine reklamlı link kısaltma servisleri eklenmiş. Bu konuda rahatsız olmuyorsanız ücretsiz olarak sunulan bir çok Türkçe php script bulunmaktadır.

Webinyo:

Webinyo web sitesi de Türkçe ücretsiz php script alabileceğiniz bir web sitesi.  İstediğiniz php scripti direk indirebiliyorsunuz herhangi ücretli bir link yada sitede kalma gibi şartları bulunmamaktadır. Alternatif Türkçe php script arayanlar için kesinlikle göz atmanız gereken bir web sitesi.

PHPJabbers:

PHP Jabbers web sitesi global de ücretsiz php script veren siteler arasında 1. sıraya yerleşmeyi başarmış bir web sitesidir. Türkçe php script aramıyorsanız ancak php script envanteri yüksek php scriptler arıyorsanız kesinlikle bakmanızı tavsiye edeceğim bir web sitesidir.

PHP Script Nedir ? sorusunun cevabını ilk kez öğrendiyseniz ve aklınızda oluşturmak istediğiniz bir web sitesi var ise ücretsiz php scriptler başlığımızda ki tüm sitelere bakarak sizin için en uygun ücretsiz php scriptleri seçmenizi tavsiye etmekteyim.

PHP script konusuna çok hakim iseniz de ve bahsettiğim sitelerden bilmediğiniz siteler varsa kesinlikle hepsi göz atılması gereken web siteleridir. 

Sizlere bu yazımızda php scriptlerden bahsettim ancak bir web sitesi kurmak istiyorsanız bu iş sadece script yüklemekle bitmiyor. Domain ,Hosting ve SSL konuları hakkında da bilgili olmanız gerekmektedir. SSL konusu hakkında detaylı yazdığım yazımı kesinlikle okumalısınız.

PHP Script Nedir ? adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmından yazım için teşekkür etmeyi umarım çok görmezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir