internetime-kimler-bağlı

Modeme Kaç Kişi Bağlı Öğrenmenin Yolu

Modeme Kaç Kişi Bağlı Öğrenmenin Yolu. Kablosuz Modemlerden İnternetinize kaç kişinin bağlandığını merak ediyor ve kontrol altında tutmak istiyor olabilirsiniz. İnternetinize kaç kişinin bağlandığını öğrenebilir ve kontrol altında tutabilirsiniz sadece bu yazıyı sıkılmadan atlamadan güzel bir şekilde okuyun derim.

modeme-kaç-kişi-bağlı
modeme-kaç-kişi-bağlı

Kablosuz İnternetlerde İnternet Şifrenizi bilen herkes İnternetinize girebiliriz ve İnternetinizi kullanabilir bu durum çok sıkıcı ve istenmeyen bir durumdur. Çünkü şifrenizi bilip giren kişiye şifreyi siz vermemiş olabilir ve o kişinin girmesini istemiyor olabilirsiniz.

Peki Modeminize kaç kişi bağlanmış dışarıdan istenmeyen bir bağlantı var mı yok mu bunu nasıl öğreneceğiz? Öncelikle bağlı olduğunuz Modemin arabirimine girmelisiniz. Modem arabiriminize bağlı olduğunuz IP Adresleriyle giriş yapabilirsiniz. Buradan İnternet Güvenliği hakkında ki yazımı da okumayı düşünebilirsiniz. Ayrıca buradan  da İnternet Kalitesinin nasıl artırılacağını da öğrenebilirsiniz.

Varsayılan IP Adresleri şu şekildedir :

  • 192.168.0.1
  • 192.168.1.1
  • 192.168.1.0
  • 192.168.2.1

Bu IP adreslerinden biri sizi Modeminizin Admin Paneline götürecektir o kısımda da sadece yönetici olduğunuzu anlamak amacıyla kullandığınız İnternet Servis Sağlayıcısının verdiği Kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Kullandığınız Servis Sağlayıcısına göre yeri değişiklik göstersede Girdiğiniz Modem panelinde Clients diye bir bölüm olacak o bölüme girerek yada Önizleme şeklinde de gösteriyor olabilir o kısımdan kaç cihaz bağlı olduğunu O cihazların isimlerini görebilirsiniz bu şekilde de İnternetinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Modeme Kaç Kişi Bağlı Öğrenmenin Yolu adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmında görüşlerinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar (2 yorum)
muhammedtalhak

benim modemim de olmadı

Colaker28
Colaker28 Cevapla

Eski Modemlerde client bölümünün olmaması sizin modemlerde olmadığını değil olamayacağını gösterir lütfen modeminizi yenileyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.