ISO Dosyası Nasıl Açılır

iso-dosyasi-nasil-acilir
1 dakika 58 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

ISO Dosyası Nasıl Açılır. İSO  Uzantısında bir paket’e sahipseniz ve onun içindeki dosyalara yada verilere erişmeniz gerekiyor ise bunu 2 Yöntemle halledebilirsiniz;

Bu Yöntemlerin birincisi Bir Program ile Sanal Disk yaratıp o Sanal Disk’e İSO Uzantısını yükleyerek İkinci Yöntemde çoğu kişinin pek bilmediği bir yöntem Şimdi sırasıyla bu yöntemleri anlatıp İSO Uzantısı sorununuzu çözelim;

1.Yöntem: Disk İmaj Programları

Disk İmaj yazma Programları’nda piyasada farklı çeşitleri bulunmaktadır ancak hepsinin temel işlevi aynıdır Sanal Disk oluşturup ona istediğiniz veriyi gömmeye dayalıdır aslında. Bu Programlara örnek olarak da DAEMON TOOLS LİTE ,POWER ISO  , ISO CREATER vb. verilebilir.Bu programların kullanımı da gayet basittir ancak bu Programları Bilgisayarınıza yüklemek hem hardiskinizi doldurmak hemde sisteminizi yormak yönünden PC nize kötü performans olarak yansıyabilir.

2.Yöntem : Windows’un Bilinmeyen Özelliği

Windows işletim Sistemlerini kullanan kullanıcıların cihazlarında zaten İSO Dosyası açacak bir özellik vardır ekstradan hiçbirşeye gerek yoktur ancak bunu Windows Kullanıcıları’nın hemen hemen çoğu bilmiyor. İSO Dosyalarınızı Windows İşletim Sistemleri’nde Birlikte Aç kısmından Windows Gezgini seçeneği ile açabilirsiniz!

Aşağıdan size Görselli olarak Örnek bir İSO Dosyası açmayı göstereceğim;

Yukarıda resimde gördüğünüz gibi bir İSO Dosyası’nı birlikte aç kısmından Windows Gezgini‘ni seçerek açıyorum.

Bilgisayarım Klasöründe gördüğünüz üzere böyle bir Dvd-ROM oluşmuş oldu onun üzerine  tıklayarak içindeki tüm klasörlere verilere ulaşabilirsiniz bu kadar basit aslında.

İşinizi hallettikten sonra da bu DVD-ROM’u aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi silebilirsiniz.

Sadece İso Dosyaları için değil açamadığınız çoğu format Dosyasını bu şekilde açarak kullanabilirsiniz.Umarım yazımız yararlı olmuştur.

İnternetinizi daha çok hızlandırmak için buradaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

ISO Dosyası Nasıl Açılır adlı yazımı okuduğunuz için çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.