İnternet Kalitesini Arttırma

internet-kalitesini-arttirma-1
Abone Ol 

İnternet Kalitesini Arttırma.Herkes İnternet kalitesini arttırmak ister peki internet kalitesi nasıl arttırılır bu yazımızda sizlere onu anlatacağız. Ekstradan buradaki İnternet Hızlandırma yöntemleri ve tekniklerini yazdığım yazıyı da okuyabilirsiniz.

Peki mevcut İnternet kalitesini nasıl arttıracağız? Normalde İnternet hızını arttırmak için Bilgisayar DNS Değişikliği, VPN açma gibi yolar deneniyor.

Biz ise daha değişik birşey yapacağız Güvenirliği yüksek ve hızlı olan DNS adreslerini bilgisayar için değil modem için uygulayacağız.Eğer DNS adresini Modem arayüzüne kaydederseniz o İnterneti kullanan herkes için otomatikman o DNS adresleri geçerli olacaktır ancak sadece kendi cihazınızda bu DNS lerin olmasını istiyorsanız sadece o cihazın ayarlarından DNS adreslerini değiştirin

Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi bir sürü DNS Sunucuları var bunların arasında en iyi ve hız konusunda en iddialı olanlar GOOGLE DNS , OPENDNS , LEVEL 3 ‘tür.

CloudFlare DNS Sunucuları yeni çıktı  hız konusunda çok iyiler ancak TTNET ‘in CloudFlare DNS Sunucu adresini engellediği ortaya çıktı yani TTNET kullanıcısıysanız CloudFlare DNS adreslerini modeminize yada bilgisayarınıza girdiğiniz an internetiniz gidecektir düzeltmediğiniz sürece.

Bu resimden de gördüğünüz üzere RAW Performansında en iyi DNS adresleri gözüküyor Kalite Sıralamasında ise 1.sırada Google DNS bulunuyor

1.1.1.1 DNS leri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz burada ki sayfaya gidebilirsiniz.

 DNS SUNUCULARININ ARTILARI NELER EKSİLERİ NELER

DNS Adresleri genelde güvenlik ve gizlilik sağlar yasaklı olan her siteye de DNS adresi değiştirilerek girilebilir. Ücretsizlerdir. Ekstradan para vermenize gerek yok.

Eksileri olarak da DNS Adresini girdiğiniz sunucu eğer güvenilir bir sunucu değilse kendinizi otomatikman savunmasız ve tehlikede bırakmış oluyorsunuz mesela Google’ın DNS lerini örnek alalım Google yani zaten herşeyimizi biliyor 🙂 CloudFlare de zaten SSL güvenliğimizi eskiden beri sağlayan bir site.

ÖNEMLİ: Burada anlatılanlar sadece tavsiyedir uyup uymamak tamamen size kalmış!! Herhangi bir aksilikte sorumluluk kabul etmiyoruz!!

Yukarı da gördüğünüz Dns Sunucularından en hızlı olanlarından birininin Dns Sunucu adreslerini alıp modem arayüzünden DNS kısmındaki DNS ler ile değiştirirseniz hızınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

UYARI: Önlem amaçlı olarak modemdeki varsayılan DNS adreslerini bir not defterine not edin ki değiştirmek istediğiniz de DNS adresleri elinizde bulunsun

İnternet Kalitesini Arttırma adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir