İntel Virtualization Technology Nedir

intel-sanallastirma-nedir
1 dakika 48 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

İntel Virtualization Technology Nedir. Ne işe yarar , Her Bilgisayar Destekliyor mu, Yararlı bir Yazılım mı Zararlı bir yazılım mı hepsini bu yazımızda detaylı birşekilde inceleyeceğiz;

Diğer ismi ile İntel Sanallaştırma Teknolojisi‘dir.

Sanallaştırma Teknolojisi Nedir?

İster İntel İster AMD İşlemciler olsun günümüzde çoğu işlemci modelleri’nin desteklediği bir yazılımdır. Nadirde olsa bazı  destekleyen Bilgisayarlarda bu ayar BİOS ayarlarından açılıp kapanmaktadır ancak BİOS ayarları teknik bilgisi yüksek olmayan kişiler tarafından kullanılmaması gereken bir kısımdır ancak çoğu Bilgisayarlarda otomatik etkin durumda olan bir Teknoloji’dir.

Ana Sanal Sistem üzerine 2. veya 3. sanal sistemi kurmanıza olanak sağlayan bir Teknoloji’dir ancak Bilgisayara kurulan her İşletim sistemi ekstradan donanımdan güç yemektedir.

O yüzden çok işletim sistemi için çok güçlü donanıma sahip Bilgisayarlara sahip olmanız gerekmektedir.

Peki bu Teknoloji Sadece Sanal İşletim Sistemi’mi Kurmakta?

cevap kesinlikle hayır. Bu Teknoloji CPU Sanallaştırma , Bellek Sanallaştırma , G/Ç Sanallaştırma , Güvenlik Ve Ağ Sanallaştırma ve İntel kendi sayfasında dediği gibi “bunlarla sınırlı değildir” sözünden de anlaşılacağı üzere bilinmeyen özellikleri de bulunmaktadır.

Buradan İntel’in Sanallaştırma Teknolojisi hakkında birkaç bilgi verdiği sayfaya da gidebilirsiniz.

Kısaca Özetlersek “Virtualization Technology sanal ortam üzerine bağımsız başka bir sanal ortam kurmanıza yardımcı olan bir Teknolojidir.  Zararlı mı Yararlı bir yazılım mı olayına gelince tabiki de bir virüs değil Bilgisayarınıza bir açıdan destek olmak için çıkmış bir Teknoloji ancak bazı Teknolojiler bilgisayarınızın gücünü kullanmadığınız halde yiyebiliyor.

UYARI: BIOS Ayarları konusunda bilginiz yoksa kesinlikle Youtube gibi platformlardan izleyerek BIOS ayarlarını değiştirmeye çalışmayınız!

Buradan  İntel Shift Teknolojisi’nin detaylıca ele aldığımız yazımıza da ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.