hyper-v kapatma

Hyper V

Hyper V Nedir. Hyper V teknolojisi günümüzde çok sık olarak duymaya başlamış durumdayız artık günlük teknolojik donanımlarımızın vazgeçilmez parçası Hyper V ne bu yazımıda detaylı olarak sizlerle paylaşacağız…

hyper-v-nedir-resmi
hyper-v-nedir-resmi

Hyper V

Hyper V Teknolojisi bir sanallaştırma teknolojisidir. Herhangi bir donanımda Hyper V ismini görüyorsanız Sanallaştırma Teknolojisini desteklediğini göstermektedir.

Özellikle son zamanlarda Bilgisayar Ramlerin de Hyper-V ismini sık duymaya başladık bunun sebebi sanal gerçekliğe dayalı oyunların popülerleşmeye başlamış olması.

Cihazınızda birden çok işletim sistemi kurulumu yapacaksanız tek bir bilgisayarda hepsinin sorunsuz  çalışmasını sağlayan teknoloji aslına Hyper -V teknolojisidir.

Sanal ortam üzerine sanal ortam kurulmasını sağlayan bu Teknolojiyi tabiki de kaldıracak güçlü donanımlarla entegre etmek zorundasınız yoksa kullandığınız cihaz çökecektir.

Buradan İntel Virtualization Teknolojisini de göz atabilirsiniz.

Hyper V hakkında daha geniş, teknik ve  ayrıntılı bir bilgi istiyorsanız buradan İTÜ BİLGİ İŞLEM DAİR BAŞKANLIĞI‘nın sayfasına gidebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.