Hyper V

hyper-v kapatma
Abone Ol 

Hyper V Nedir. Hyper V teknolojisi günümüzde çok sık olarak duymaya başlamış durumdayız artık günlük teknolojik donanımlarımızın vazgeçilmez parçası Hyper V ne bu yazımıda detaylı olarak sizlerle paylaşacağız…

hyper-v-nedir-resmi
hyper-v-nedir-resmi

Hyper V

Hyper V Teknolojisi bir sanallaştırma teknolojisidir. Herhangi bir donanımda Hyper V ismini görüyorsanız Sanallaştırma Teknolojisini desteklediğini göstermektedir.

Özellikle son zamanlarda Bilgisayar Ramlerin de Hyper-V ismini sık duymaya başladık bunun sebebi sanal gerçekliğe dayalı oyunların popülerleşmeye başlamış olması.

Cihazınızda birden çok işletim sistemi kurulumu yapacaksanız tek bir bilgisayarda hepsinin sorunsuz  çalışmasını sağlayan teknoloji aslına Hyper -V teknolojisidir.

Sanal ortam üzerine sanal ortam kurulmasını sağlayan bu Teknolojiyi tabiki de kaldıracak güçlü donanımlarla entegre etmek zorundasınız yoksa kullandığınız cihaz çökecektir.

Buradan İntel Virtualization Teknolojisini de göz atabilirsiniz.

Hyper V hakkında daha geniş, teknik ve  ayrıntılı bir bilgi istiyorsanız buradan İTÜ BİLGİ İŞLEM DAİR BAŞKANLIĞI‘nın sayfasına gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir