Google-Translate

Google Çeviri-Chrome Eklentilerini Tanıyalım #3

Google Çeviri’yi  çoğu kullanıcı gibi kendi Websitesinden kullanıyor olabilirsiniz ancak bazen sürekli google çeviri’ye girebiliyoruz ve bu can sıkıyor özellikle de benim için yeni sekme açıp google çeviri diyip aramak bana açıkçası çok zor geliyor.

google-chrome-eklentileri
google-chrome-eklentileri

Google Çeviri uygulamasını bilmeyenler için anlatalım Google çeviri bir Website , bir eklenti hatta bir Mobil Application olarak farklı şekillerde kullanılmaktadır tabiki de hepsinin amacı aslında aynı çeviri yapmak.

Bizim bu yazımız da anlatacağımız ise eklenti olan Google Çeviri. Google Çeviri eklentisi yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi bir yazı okurken hemen bir sağ tık ile çevirmenizi ya da aşağıda ki resimde ki gibi hemen yazıp çevirebilmenizi sağlayan güzel bir eklentidir.

google-translate-özellikleri
google-translate-özellikleri
Bu uzantı, tarayıcı araç çubuğunuza bir düğme ekler. Ziyaret ettiğiniz sayfayı çevirmek istediğinizde çevir simgesini tıklayın. Uzantı, bulunduğunuz sayfanın dilinin Google Chrome arayüzünüz için kullandığınız dilden farklı olup olmadığını otomatik olarak algılar. Öyleyse, sayfanın üst kısmında bir başlık görünür. Sayfadaki tüm metnin yeni dilde görünmesi için Çevir düğmesini tıklayın.
google-çeviri-eklentisi-özellikleri
google-çeviri-eklentisi-özellikleri
Eklentiyi yüklemek için  Mağazasına buradan ulaşabilirsiniz.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.