Düşen Domainler (Kaçırmayın!)

dusmus-domain-2020
4 dakika 54 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Düşen domain dediğimiz şey aslında daha önceden satın alınıp kullanılmış bir domain’in süresinin uzatılmayıp boşa düşmesi olayıdır.Bu sayede de düşen domain alarak hem belli bir yaşı olan domain almış oluyorsunuz hemde domain’in değerine göre bir alım satım işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Düşen Domainleri Bulma

Düşmüş veya düşen domainler ‘i bulma konusu  Web Masterlar arasında çok popüler hale gelmiş bir konu. Düşen alan adları bazen çok eski ve çok kaliteli olabiliyor bunu yakalamak içinde güncel olarak takibini yapmak gerekmekte. Boşa düşen domainler yeni biri tarafından bildiğiniz üzere satın alınabilmekte ve bu sayede de yeni bir domain almak yerine belli bir yılı olan bir alan adı almış oluyorsunuz.

Tabiki de düşen domainler ‘i kendi başınıza tek tek aramaya çalışsak bu işin içinden çıkamayız ve bu şekilde düşen domainleri bulma ihtimalimiz neredeyse yok denecek kadar düşüktür. Düşen domain adları ‘nı bulabilmek için  bir tane popüler düşen domainleri gösteren site bulunmakta. Bu siteye giriş yaptığınızda size güncel olarak alabileceğiniz süresi bitmiş domainler gösterilmekte.

Eğer bugün düşen domainler neler merak ediyorsanız bakmak için buradaki linke tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

Düşen Domainleri Gösteren En İyi 10 Site

Düşen Domainleri bulabileceğiniz dünyadaki en popüler 20 Web Sitesini sırasıyla inceleyelim.Bu Web Siteleri yukarıda ki yazımda bahsettiğim güncel anlık düşen domainler yerine artık süresi bitmiş ve yenilenmeyen domainleri gösteren sitelerdir.

Süresi bitmiş olan domainleri alabileceğiniz en iyi 20 web sitesi şu şekilde ;

1)Natro Backorder

natro-dusen-domainler
natro güncel düşen domainleri takip etme servisi

Natro Backorder sayesinde ilginizi çeken domaini arayıp takibini sisteme yaptırabiliyorsunuz. Bu sistem sayesinde alan adı açık arttırmaya çıkmadan kendinize direk satın alabiliyorsunuz.

Sistem domain ‘e göre bir fiyat belirlememekte her işlem için sabit fiyat sunmakta. Bu sayede takip ettiğiniz ve almak istediğiniz bir domain boşa düşmeden kendinize alabilirsiniz.

2)TürkTicaret:

turk-ticaret-dusmus-domainler
Türk Ticaret düşmüş veya düşen domain sistemi

Türk Ticaret’in düşecek domainler adlı bir sayfası bulunmakta. Bu sayfada sistem şu şekilde çalışmakta. İstediğiniz domain’in ismini arama kısmına yazıyorsunuz ve sistem size belli bir fiyat sunuyor.

Türk Ticaret .com , .net , .cc , .tv  gibi uzantıları almanıza olanak sağlamaktadır.

3)DomCop:

domcop-dusmus-domain
Domcop düşmüş domainler için teklif müzayedesi sistemi

Düşmüş domainlere teklif vermeden önce yada satın almayı istemeden önce o domainin geçmişi hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isteriz. Alexa sıralaması , domain yaşı gibi bir çok metrik özellik bulunmakta. Domcop ile satın almak istediğiniz domainler için sunduğu özellikler şu şekilde;

  • Global Sayfa Sıralaması
  • Moz Sıralaması
  • Backlink Bilgileri
  • Semrush ve Trafik Bilgileri
  • Web Sıralaması

4)FreshDrop:

freshdrop-domain
Freshdrop açık arttırma ile süresi bitmiş domainleri alabilirsiniz.

Freshdrop Sitesinde istediğiniz domain ismini yazdığınızda ve aradığınızda basit ayarlarla istediğiniz özelliklerde istediğinizi bulabiliyorsunuz. Basit Filtreleme özelliği,kolay kullanımı sayesinde çok popüler olan siteler arasında yer almış bulunmaktadır.

5)Godaddy Açık Arttırma:

godaddy-acik-arttirma
godaddy mağazası açık arttırmalar platformu

Godaddy açık arttırmalar sayfasında açık arttırmada satışa sunulmuş domainleri görüp teklif vererek satın alabiliyorsunuz. Domain ile alakalı bilgilerde aynı şekilde sayfada belirtilmekte. Sistemde herkesin teklif verme hakkı var süre bitene kadar en iyi teklifi kim vermişse istenilen domaini o kişi almaktadır.

6)Expired Domains:

expired-domains-2020-dusen-domain
Expired Domains ayrıntılı

Expired Domains süresi bitmiş domainleri güncel olarak listeleyip onlar hakkında detaylı SEO aracı ,Pagerank Değeri bilgileri gibi kullanıcılara sunarak düşen domainler hakkında daha fazla bilgi alınmasını sağlayan basit ve güzel bir sistemdir.

7)Domains Bot

domains-bot-dusen-domain
Basit alternatif domain bulma aracı domains bot.

Domains Bot sitesi bir açık arttırma sitesi değildir ama süresi bitmiş domainleri bulmanız için işinize yarayacak basit bir sistem sunmaktadır. Size boşa düşmüş domainleri göstermek yerine sizin aklınızdaki domain ismini yazmanızı ister ve arama yaptığınızda istediğiniz domain isminde 6 farklı domain uzantısıyla beraber müsait olup olmadığını gösterir eğer müsait ise satın almanıza izin verir.

8)DyanDot

dyandot-dusen-domainler
dyandot farklı arayüzüyle alternatif bir düşmüş domainleri bulma servisi

DyanDot Web Sitesinde hem açık arttırma sistemi hemde düşmüş domainler ‘i görüp inceleme sistemi bulunmakta. Zaten düşmüş domainler ‘i görmek için girdiğiniz domain backorders sisteminde en üstte en popüler düşmüş güncel domainler ‘i kullanıcılarına göstermekte onun dışındaki domainleri de sayfanın aşağısında listelemektedir.

9)NameCheap

namecheap-dusmus-domain
namecheap süresi bitmiş domain listesi servisi

NameCheap Web Sitesi de düşmüş domainler ‘i size göstermekte ancak görebilmeniz için hesap girişi yapmanızı istemekte üye olmadan bu sisteme girerek şuan için boşa düşmüş domainler ‘i göremiyorsunuz ancak üye girişi yaptıktan sonra sistem size incelemenize izin veriyor. Alternatif bir servis diyebilirim.

10)Flippa

flippa-suresi-bitmis-domain
geniş çaplı domain listesi gösteren alternatif bir servis

Flippa üye olmanıza gerek duymadan istediğiniz filtreleme özelliklerini kullanarak boşa düşmüş domainleri ,yakında süresi bitecek domainleri veya şuan aktif olarak kullanılsa bile inceleyebileceğiniz domainleri göstermekte.

Anasayfa da ki Domains kısmından isterseniz domain yaşı seçerek isterseniz domain değeri seçerek domain alabilirsiniz.

 

“Düşen Domainler (Kaçırmayın!)” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.