Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme

pc-seri-no-öğrenme

Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme 2020

Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme. Kullandığınız Bilgisayarın Serial Number’ını yani Seri Numarasını öğrenmek istiyorsanız doğru şuan doğru yazıyı okuyorsunuz en kısa ve hızlı şekilde bu yazımız sayesinde Seri Numaranızı Öğreneceksiniz.

Seri Numarası Öğrenme için öncelikle başlat kısmının içinde veya yanında bulunan arama kısmına gidip (Kullandığınız İşletim Sistemine göre değişmektedir) cmd yazmalısınız. Ardından karşınıza Komut Yöneticisi diye bir uygulama çıkacak onu yönetici olarak çalıştırmalısınız!

NOT: Yönetici olarak çalıştırmayı bilmeyenler için uygulamaya mouse’un sağ tulu ile tıkladığınızda karşınıza yönetici olarak çalıştırın diye bir seçenek sunacaktır ona tıklamanız yeterlidir!

Ardından karşınıza aşağıdaki resim gibi bir kısım çıkmalıdır.

serial-no-pc-resmi

serial-no-pc-resmi

Bu sayede “Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme” yöntemlerinden ilk yöntemi görmüş olduk. Gelelim 2. Yöntemimize;

komut-yöneticisi-resmi

komut-yöneticisi-resmi

Komut Yöneticisine wmic bios get serialnumber yazısını ister yazın isterseniz buradan kopyalayıp yapıştırın ardından Enter’a tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir sonuç çıkmalıdır;

cmd-seri-no-öğrenme-resmi

cmd-seri-no-öğrenme-resmi

Ekranda Serial Number yazısının altında yazan kısım Sizin Seri Numaranız demek. Bu sayede ekstra hiçbir donanım kullanmadan ve ücret ödemeden tamamen ücretsiz bir şekilde Bilgisayarınızın Seri numarasını öğrenmiş olacaksınız.

Bilgisayar Seri Numarası Öğrenme” adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Umarım herkesin işine yaramıştır. Yorumlar kısmından görüşlerinizi belirtmeniz bizim için çok değerli birazcık vaktinizi ayırarak görüşlerinizi belirtirseniz seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir