En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

ucretsiz-wordpress-temasi
Abone Ol 

En iyi ücretsiz wordpress temaları. WordPress açık kaynak kodlu bir sistem olması sayesinde topluluklar tarafından çok tutulmayı başardı ve günümüze kadar popülaritesini en üst seviyelere yükseltmeyi başarmış durumda.

WordPress’in tamamen ücretsiz olarak sunulması da, tüm geliştiricilerin ilgisini çekti ve günümüze kadar bir çok eklenti ve temalar geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediyor.

Günümüzde artık hiçbir kodlama bilmeden web sitesi sahibi olmak WordPress sayesinde çok kolay bir hale geldi. WordPress altyapısına sahip bir site tasarlayarak hayalinizdeki web siteleri çok kısa zamanda hiçbir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan oluşturabiliyorsunuz.

en iyi ücretsiz wordpress teması
en iyi ücretsiz wordpress teması

WordPress’in günümüzde çok fazla sevilmesi ve popüler hale gelmesi sayesinde geliştiriciler tarafından bir çok farklı wordpress teması da geliştirildi ve yayınlandı. Şuan ki günümüzde wordpress altyapısına sahip bir web sitesi oluşturmak istediğimizde hangi kategoride olursa olsun, binlerce wordpress teması karşımıza çıkıyor.

Çok fazla tema seçeneği olması kullanıcılar için aslında güzel bir şey çünkü geliştiriciler arasında rekabetin yoğun geçmesine sebebiyet veriyor ve bu sayede mevcut temalar çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor diyebilirim.

Günümüzde tema geliştiricileri zaman harcadıkları bir projeden doğal olarak gelir elde etmek istedikleri için çoğu wordpress teması ücretli olarak satılıyor ancak bu ücretsiz wordpress teması olmadığı yada daha kötü temalar olduğu anlamına asla gelmemektedir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen öyle wordpress temaları var ki ücretli wordpress temalarından çok daha iyi performans sunabiliyor. Eğer bu tarz wordpress temalarını merak ediyorsanız ücretsiz wordpress temaları bağlantısından listemizi inceleyebilirsiniz.

Şimdi öncelikle konuya hakim olmayanlar için bilgilendirme açısından çok sıkmadan kısa bir özet geçmek adına “WordPress Teması Nedir?” konusu ile başlamak istiyorum.

WordPress Teması Nedir?

Öncelikle baştan şunu belirtmek isterim ki wordpress temaları, bir site değildir. Tema satın aldığınızda google’da arama yaparak ulaştığınız siteler gibi siteniz olmaz! Sadece bir wordpress temanız olmuş olur. Temalar sayesinde sitenizin içinde  çalışan wordPress yazılımı sayesinde sitenizin görünümünü ve fonksiyonlarını belirlersiniz.

WordPress temalarına sitenin dış görünüşü diyebiliriz. WordPress teması sitenizin temeli gibidir, temeli çok iyi olan bir site oluşturduğunuzda sitenizin geleceğinin çok parlak olma ihtimali daha yüksek olur.

Konuyu yeni öğrenen biriyseniz bir site oluşturmadan önce bilmeniz gereken bazı kritik konular mevcuttur. Bu konuları siteyi kurduktan sonra öğrenmeniz ileride çok fazla sorun yaşamanıza sebebiyet verecektir.

Bu konular; wordpress temalarında seo uyumu, site hız optimizasyonu, HTML hataları gibi konular diyebiliriz.  Sitenizi nasıl hızlandıracağınızı öğrenmek istiyorsanız WordPress Site Hızlandırma eğitim setime de göz atmanızı tavsiye etmekteyim. Şuan bu konuda ki tek Türkçe kaynak diyebiliriz.

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları Ne Demek?

Makalemizin başında da belirttiğim gibi wordpress temaları ücretli wordpress temaları ve ücretsiz wordpress temaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ücretsiz wordpress temaları istediğiniz zaman ücretsiz olarak indirip, sitenize kurabileceğiniz temalardır.

Ancak ben bu yazımda size en iyi ücretsiz wordpress temaları konusundan bahsedeceğim. En iyi ücretsiz wordpress temaları normalde ücretsiz temalar arasında ki en iyi wordpress temaları olarak anlayabilirsiniz, ki bu gayet normal bir durum.

Bu yazıda yer alan en iyi ücretsiz wordpress temaları ise normalde ücretli olarak satılan wordpress temaları arasında ücretsiz olan en iyi wordpress temalarıdır. Şuan için dünyada en fazla ücretli wordpress temasının satıldığı platform Themeforest platformudur.

Dünyanın en başarılı wordpress temaları Themeforest platformu üzerinde yer almakta veya yer almıştır. Themeforest platformu da kullanıcıları için ücretli olan wordpress temaları arasında her ay rastgele olacak şekilde çoğunlukla 3 tane wordpress temasını sınırlı bir süre için ücretsiz lisans veriyor.

Biz de bu yazımızda her ay ücretsiz lisansı dağıtılan normalde ücretli olarak satılan en iyi ücretsiz wordpress temalarından bahsedeceğiz. Themeforest sitesi Envato şirketine ait bir platformdur. Themeforest üzerinden herhangi bir wordpress temasını indirebilmeniz için öncelikle üye olmanız gerekmektedir.

Themeforest sitesine bağlantıdan üye olabilirsiniz. Ücretsiz olan wordpress temaları belirlenen tarihten sonra yine eski fiyatına geri dönmektedir. Ücretsiz olarak aldığınızda size temalar REGULAR LİSANS sahipli olarak gelmektedir. Bu sayede ücretsiz premium özellikli wordpress teması arayanlar için çok güzel bir seçenek haline gelmiş oluyor.

Not: ThemeForest her ay farklı wordpress temalarını ücretsiz verdiğini için bu yazı düzenli olarak her ay yenilenecektir. Bu sayede her zaman ücretsiz olan temaları görebileceksiniz!

Şimdi En iyi ücretsiz wordpress temaları listemize geçiş yapalım.

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları Listesi

Öncelikle belirtmek isterim ki aşağıda ki liste her ay düzenli olacak güncellenmektedir. Themeforest sitesi her ay genelde 3 farklı ücretli premium wordpress temasını ücretsiz olarak vermektedir bu yüzden de güncel kalması adına aşağıdaki tema listesi her ay düzenli olarak değişmektedir.

En iyi ücretsiz wordpress temaları listesi şu şekildedir;

1)Kata Ücretsiz Premium WordPress Teması:

kata-en-iyi-ucretsiz-wordpress-temasi
kata en iyi ücretsiz wordpress teması

Ücretsiz Premium WordPress Temaları adlı konumuzda ki ilk wordpress teması Kata wordpress temasıdır. Kata wordpress teması çok amaçlı wordpress siteleri oluşturmak isteyenler için özel hazırlanmış bir wordpress temasıdır.

Bir çok farklı sektör için hazır demolar ve özel tasarım oluşturma konsepti sayesinde Kata wordpress teması güzel bir alternatif premium wordpress teması diyebilirim. Themeforest sitesinde normalde 39 dolara satılmaktadır. Kata wordpress temasını bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2)Applic Ücretsiz Premium WordPress Teması:

applic en iyi ucretsiz wordpress temasi

Ücretsiz Premium WordPress Temaları adlı yazımızın ikinci ise Applic WordPress Temasıdır. Applic WordPress teması uygulama geliştirme sektöründe hizmet veren kurum veya şahıslar için özel olarak hazırlanmış bir wordpress temasıdır.

Uygulamalarını tanıtma, ticaretini gerçekleştirme üzerine niş bir site oluşturmak istiyorsanız özellikle ücretsiz wordpress temalarına göre Applic teması sizin için güzel bir seçenek olacaktır. Themeforest sitesinde normalde 29 dolar fiyatından satılmaktadır.

Applic wordpress temasını buradan resmi sitesine giderek ücretsiz indirebilirsiniz. Ayrıca daha detaylı bilgiye sahip olmak için sayfasına da oradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz premium WordPress tema sahibi olmak çok büyük bir avantajdır çünkü premium temalar çoğu zaman ücretsiz temalara göre daha fazla özellikler sunmaktadır ancak bir web sitesinin başarılı olması için iyi bir wordpress temasına sahip olmak bu işin sadece başlangıcıdır.

WordPress siteler hakkında bilmeniz gereken çok konu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de seo eklentileridir. WordPress Seo eklentileri hakkında yazdığım yazımı okuyarak siteniz için en iyi seo eklentisini seçebilirsiniz.

Her ay ücretsiz olan Premium WordPress temaları dışında ücretsiz olarak sunulan alternatif kaliteli WordPress temaları da bulunmaktadır. “Ücretsiz WordPress Temaları” sayfamızı ziyaret ederek WordPress temalarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kurumsal bir web sitesi kurmak isteyenler “WordPress Kurumsal Temalar” bağlantısına, Film sitesi kurmak isteyenler de “WordPress Film Temaları” bağlantısına gidebilirler.

Bu ay için ücretsiz olarak sunulan premium temalar bu şekildeydi, her ay düzenli olarak premium wordpress temaları listesini güncellemekteyim eğer sitenizi hızlandırmanın yollarını merak ediyorsanız şuan Udemy’nin en başarılı site hızlandırma eğitiminin sahibi bir uzman olarak ” WordPress Site Hızlandırma” adlı makalemi okumanızı tavsiye ederim.

ThemeForest Sitesini ziyaret etmek için  bağlantıya tıklayabilirsiniz. En iyi ücretsiz wordpress temaları adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Her ay güncelleneceği için düzenli olarak ziyaret  etmenizi tavsiye etmekteyim. Yorumlar kısmından bir teşekkür etmeyi çok görmezsiniz umarım.

“En İyi Ücretsiz WordPress Temaları” hakkında 8 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir