En İyi 4 WordPress Blog – Haber Teması

WordPress blog&haber temaları ücretsiz WordPress temaları kategorisinde de premium WordPress temaları kategorisinde de en çok ilgi gören tema türlerinden bir tanesidir. WordPress blog teması bakan birisi ile WordPress haber teması bakan kullanıcılar genelde ortak temaları incelerler çünkü birbirine çok yakın iki tarza sahiptir.

WordPress blog&haber tema seçiminde SEO altyapısı ve hız optimizasyonu en iyi temalar arasından kendiniz için en çok hoşunuza giden temayı almalısınız. Eğer bu iki önemli konuyu göz ardı edip direk tasarıma yönelik ücretli premium wordpress teması satın almaya kalkarsanız satın aldığınız para direk kötü bir yatırıma dönüşmüş olacaktır.

WordPress blog&haber temaları listemizde sizler için Themeforest sitesinde ki en popüler ve en kaliteli temaların bir listesini oluşturdum. Eğer blog yada haber sitesi açmayı düşünüyorsanız ve premium bir tema arıyorsanız kesinlikle WordPress blog&haber temaları listeme göz atmalısınız.

En İyi WordPress Blog & Haber Teması

En iyi WordPress blog&haber temaları listemizi oluştururken önceliğim tabiki de sunduğu SEO altyapısı ve tema demolarında sunulan hız optimizasyonlarıdır. Eğer bu listemi okuyarak bir WordPress tema seçimi yapacaksanız çok şanslısınız diyebilirim çünkü sizler için en iyi WordPress blog&haber temalarını ücretsiz bir şekilde sıralamış bulunmaktayım.

İşte en iyi WordPress blog&haber temaları listemiz ;

1)Astra WordPress Teması

astra-wordpress-temasi

astra-wordpress-temasi

Astra WordPress teması blog sitesi kurmak isteyenler için en iyi WordPress blog temalarından bir tanesidir. Themeforest sitesinde satılmadığı halde listeme eklemek istediğim bir tema. Astra WordPress teması haber siteleri için kullanılamaz sadece kişisel blog sitesi açmak isteyenler için mükemmel bir tercihtir. 

Astra teması gerek toplam boyutuyla, gerekse de vanilya javascript kullanması ve sunduğu çok güçlü seo altyapısı sayesinde mükemmel bir blog teması diyebilirim ayrıca tema sürekli güncelleme alan bir tema. 

Listemizde ki tüm temalar sürekli güncelleme alan temalar olduğu için normalde buna değinmeyecektim ancak bu çok önemli bir kriterdir.

Astra WordPress temasının hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Hangisini isterseniz kullanabilirsiniz ancak profesyonel bir kişisel blog sitesi tasarlamayı düşünüyorsanız kesinlikle ücretli sürüme yönelmenizi tavsiye etmekteyim.

Ayrıca ilginizi çekebilecek diğer WordPress teması sayfalarımız ;


2) GeneratePress WordPress Teması

generatepress-wordpress-temasi

generatepress-wordpress-temasi

Generatepress WordPress teması Themeforest platformunda en çok satılan blog temalarından bir tanesidir. Globalde başarılı olmuş bir çok web sitesi Generatepress WordPress temasını kullanmaktadır. Geniş site kütüphanesi, seo altyapısı, hız optimizasyonu destekleri sayesinde en iyi WordPress blog temaları arasına girmeyi başarmıştır.

Generatepress WordPress temasının da hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Hangisini tercih ediyorsanız bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Premium özellikler çok iyi olduğu için paranız varsa kesinlikle premium WordPress teması almanızı tavsiye etmekteyim ancak paranız yetiyorsa Astra WordPress teması varken başka bir blog sitesi temasına yönelmenizi tavsiye etmem.

Güncelleme: Generatepress WordPress teması Themeforest platformundan çekilmiş artık kendi web siteleri üzerinden satış yapmaktadırlar.


3)Newspaper WordPress Teması

newspaper-wordpress-temasi

newspaper-wordpress-temasi

Newspaper WordPress teması Themeforest platformunda açık ara en çok satılan WordPress haber temasıdır. Kaliteli WordPress haber teması arayanlar için kesinlikle mükemmel bir tercih diyebilirim. Themeforest sitesinde 100 binin üzerinde satış yaparak rekor üstüne rekor kırmış bir WordPress temasıdır. Themeforest platformunun açık ara en iyi WordPress haber temasıdır.

Profesyonel bir haber sitesi kurmayı planlıyorsanız kuşkusuz almanız gereken WordPress teması Newspaper WordPress teması olacaktır. 


4) Sahifa WordPress Teması

sahifa-wordpress-temasi

sahifa-wordpress-temasi

Sahifa WordPress teması Themeforest platformunda en çok satılan WordPress haber temalarından bir tanesidir. Sahifa WordPress temasından daha fazla satış gerçekleştirmiş temalar olsa da hız optimizasyonu konusunda yaptığım testlerden geçemediler. Sahifa WordPress teması Themeforest platformunun en iyi WordPress haber temalarından bir tanesidir.

WordPress haber teması arıyorsanız ve Newspaper WordPress temasını almayı düşünmüyorsanız kesinlikle Sahifa WordPress temasına göz atmalısınız. Anasayfada kullanabileceğiniz o kadar çok tasarım sunuyor ki incelerken sizde çok şaşıracaksınız.

Sahifa WordPress teması sayfasına giderek inceleyebilir ve isterseniz satın alabilirsiniz.


En İyi WordPress Haber&Blog Temaları listemiz bu şekildeydi. Eğer profesyonel ilerlemek istiyorsanız ancak temaya ödeyeceğiniz paranız yoksa size iki tavsiye vereyim ;

  1. Ücretsiz WordPress Temaları sayfamda ki temalara kesinlikle göz atın. 
  2. Themeforest platformu tarafından her ay ücretsiz sunulan Premium WordPress temalarını takip edin ve işinize yarayan bir tema karşınıza çıkarsa ücretsiz sahip olun. Takip edebilmek içinde Ücretsiz Premium WordPress Temaları adlı yazımı düzenli aralıklarla takip edebilir yada sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek yeni temalar geldiğinde haberdar olabilirsiniz.