ÜCRETSİZ WORDPRESS TEMALARI

Kodlama bilmeden web sitesi kurmak isteyen bir çok kullanıcı wordpress konusunu duymuştur ve bir wordpress sitesi kurmak isteyen herkes ücretsiz wordpress temaları’na göz atmıştır. Bir wordpress sitesinin tema seçimi çok önemli bir konudur. Özellikle ilk kez web sitesi kuracak kullanıcılar ücretsiz bir wordpress teması ararken tasarımsal olarak en beğendiği temayı seçmekte ancak bu çok büyük bir yanlıştır.

Bir wordpress sitesi için tema seçerken özellikle aramanız gereken faktörler şu şekildedir ;

  • SEO Altyapısı
  • Hız Optimizasyonu
  • Temiz Kod Yapısı
  • Düzenli Güncelleme Olması

Kodlama bilmeyen ve özellikle ilk kez bir wordpress web sitesi açmak isteyen bir kullanıcının bahsettiğim faktörler hakkında da tam bir bilgisi olmayabilir. Sizler için bu senenin en iyi ücretsiz wordpress temalarının listesini hazırladık.


2020-2021 En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

en-iyi-ucretsiz-wordpress-temalar
en-iyi-ucretsiz-wordpress-temalari

Piyasada ücretli ve ücretsiz olarak wordpress web site sahiplerine sunulan bir çok tema bulunmaktadır. Ücretli wordpress temaları genel anlamda ücretsiz wordpress temalarından daha iyi özelliklere sahiptirler ancak bu sizin kesinlikle ücretli bir wordpress teması almanız gerektiğini göstermez. Buradaki önemli olan nokta açacağınız yada açtığınız wordpress tabanlı web sitesi için hedefiniz ne olduğudur.

Neve WordPress Teması

ucretsiz-neve-wordpress-temasi
ucretsiz-neve-wordpress-temasi

Neve wordpress teması dünyanın en popüler wordpress temalarından bir tanesidir. Özellikle haber & blog siteleri için özel olarak hazırlanmış bir wordpress temasıdır. Ücretsiz wordpress temaları arasında olsa da ücretli sürümü de mevcuttur. Ücretli sürümü ile daha fazla özelliklere sahip olabiliyorsunuz ancak ücretsiz sürümü de gayet kalitelidir.

Şuan bu yazdıklarımı okuduğunuz colaker.net sitesinde neve wordpress teması kullanılmaktadır. Neve wordpress temasının resmi sitesine giderek indirebilirsiniz.


Astra WordPress Teması

ucretsiz-astra-wordpress-tema
ucretsiz-astra-wordpress-temasi

Ücretsiz wordpress temaları arasında Astra wordpress teması en çok beğenilen wordpress temalarından bir tanesidir. Astra temasında olan bir özellik var ki diğer temalarda şuan için böyle bir özellik bulunmamakta.

WordPress temalarının bir çoğu jQuery kullanırken Astra wordpress teması Vanilya javascript kullanmaktadır. Özellikle hız optimizasyonu konusunda çok daha başarılı olan bir temadır. Aynı zamanda da temiz kodlanmış ve çok hafif bir ücretsiz wordpress temasıdır.

50 KB’ın altında toplam boyuta sahip bir wordpress temasıdır. WordPress ücretsiz temaları listemizde ki Astra wordpress temasını incelemek ve indirmek isterseniz Astra sayfasına buradan gidebilirsiniz.


GeneratePress WordPress Teması

ucretsiz-generate-wordpress-tema
ucretsiz-generate-wordpress-temasi

Ücretsiz wordpress temaları arasında ki bir diğer popüler ücretsiz wordpress temamız generatepress temasıdır. Generatepress teması çok hafif olması yönünden çok tercih edilmektedir. Çok hafif olması kuracağınız sitenin daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Çok amaçlı olarak her türlü web sitesi için generatepress wordpress temasını kullanabilirsiniz ancak kurumsal bir web sitesi hazırlamak isteyenler için daha uygun olduğunu düşündüğün bir wordpress temasıdır. Astra temasında çok övdüğümüz vanilya javascript bu wordpress temasında da kullanılmaktadır.

GeneratePress sayfasına giderek temayı daha fazla inceleyebilir veya indirebilirsiniz. Daha fazla kurumsal wordpress temasını incelemek için WordPress kurumsal temalar sayfamıza göz atmalısınız.


Ücretsiz Premium WordPress Temaları

ucretsiz-wordpress-temasi
ucretsiz-wordpress-temalar

Dünyada en iyi özelliklere sahip premium wordpress teması dediğimiz ücret ödeyerek alınan wordpress teması söz konusu olduğunda hemen hemen herkesin uğradığı tek bir adres bulunmaktadır.Bu adresin ismi Themeforest. Themeforest sitesi o kadar çok premium wordpress teması sunan bir site ki hepsini tek tek incelemeniz çok zor bir hale gelmiş durumda.

Themeforest web sitesi her ay kendi seçtikleri üç tane premium wordpress temasını ücretsiz olarak kullanıcıların lisanslı bir şekilde indirmesine izin vermektedir. Premium wordpress teması arayıp maddi olarak satın almakta güçlük çekiyorsanız bu temaları kesinlikle düzenli takip etmelisiniz. Ücretsiz WordPress Temaları sayfamıza giderek bu ayın ücretsiz olmuş premium wordpress temalarını öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz premium wordpress temalarını ücretsiz indirdikten sonra temaya güncelleme gelse de güncelleme alamazsınız ancak indirdiğiniz sürümü ücretsiz olarak sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü