telefon-bağımlılığı-engelleyen-uygulamalar-resmi

Telefon Bağımlılığı Engelleyen Uygulamalar

Telefon Bağımlılığını Engelleyen Uygulamalar. Telefon bağımlılığı günümüz çağının en büyük problemlerinden birisi bazılarımız bağımlı olduğumuzu kabul etsekte bazıları bağımlı olsa da bunu kabul etmemekte ancak her iki durumda da bu bağımlılıktan kurtulmak çok zor.

Peki bu bağımlılıktan nasıl kurtulabiliriz? Bu yazımızda sizlerle bağımlılığını önleyen yada engelleyen uygulamalardan bahsedeceğiz;

mobil-bağımlılığı-önleyen-uygulamalar-resmi
mobil-bağımlılığı-önleyen-uygulamalar-resmi

Akıllı telefon ve benzeri cihazları günde kaç saat kullandığınızı biliyor musunuz? Aşağıdaki uygulamalar sayesinde kendi analizini yapıp sonucu görebilirsiniz.

Screen Time

screen-time-logo-resmi
screen-time-logo-resmi

Tüm Apple ürünlerinde İOS 12 sonrası standart olarak yüklü bir şekilde size gelen bir uygulama. Uygulama telefonunuzdaki her uygulamayı günde kaç saat kullandığınızı takip ederek size sonuçlarını bildiriyor.

İsterseniz belli uygulamaların kullanımlarını kısıtlayarak kendinizi kontrol etmeyi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Screen Time

Digital Denge

dijital-denge-logo-resmi
dijital-denge-logo-resmi

Android 9 ve sonrasında gelen bu uygulamaya ayarlar içinden erişebilirsiniz. Apple’ın screen time uygulaması ile aynı mantıkta çalışmakta.

Telefonu baş aşağı çevirerek sakinlik moduna alabiliyorsunuz Zil Sesleri ve alarmlar da olmak üzere tüm sesler kapanmış oluyor.

Dijital Denge

AppDetox

appdetoxlogo-resmi
appdetoxlogo-resmi

AppDetox uygulaması oto kontrol özelliğiyle ön plana çıkan bir uygulama olmakla birlikte bu uygulamada da günlük kullanımları sınırlayabiliyorsunuz.

Ne kadar limit koymuşsanız Uygulama’ya o süre geçtikten sonra isteseniz de o Uygulamayı çalıştıramıyorsunuz.

AppDetox

Forest

forest-logo-resmi
forest-logo-resmi

Bu uygulama çok farklı düşünülmüş bir uygulama. Kontrolünüzü birazda oyuna çevirerek daha eğlenceli bir ortam sağlamayı hedeflemiş.

Uygulamada Telefonunuzu kullanmadığınız anlarda uygulama içerisinde bir tohum ekmiş oluyorsunuz ve bu böyle devam ediyor.

Tam tersi durumda da Telefonunuzu kullandıkça Uygulama kendi yarattığınız Orman’ı yok etmeye başlıyor bu sayede kontrolünüzü sağlamanıza yardımcı olmaya çalışıyor.

Forest AndroidForest İOS

Flipd

flipd-logo-resmi
flipd-logo-resmi

Flipd Uygulaması kullandığımız uygulamaları tek tek analiz edip ne kadar zaman geçirdiğinizi hesaplar aşırı bir kullanımda ise size uyarı bildirimi gönderiyor.

Diğer Uygulamaların aksine sizi uyararak caydırmaya çalışan bir uygulama.

Flipd AndroidFlipd İOS

Telefon Bağımlılığı önlemek amaçlı oluşturulan çeşit çeşit uygulamalar olsa da benden size tavsiye bu bağımlılıktan gerçekten kurtulmak istiyorsanız beyninizde işi bitirmeniz gerekiyor.

Telefon kullanımı Günlük Hayatımıza o kadar entegre olmuş durumda ki artık Telefonsuz zaman mı geçer diye düşünen yeni bir nesilimiz var.

Bu Uygulamalar dan hoşunuza gideni kullanmanızı tavsiye ederim yaratıcı ve güzel uygulamalar bunların üstüne sizde azimli ve kararlı olursanız bu bağımlılıktan kurtulabilirsiniz.

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim Diğer yazılarıma da göz atmanızı tavsiye ederim 🙂

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Telefon ›