yaani

Yaani

Yaani. Bugünkü yazımızda Yerli Sesli Asistan Geliyor başlıklı konumuzu işleyeceğiz. Turkcell Teknoloji Zirvesinde Turkcell Tarafından geliştirilen Yaani uygulaması hakkında yeni gelişmeler yaşandı.

yaani-nedir
yaani-nedir

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde Yani Uygulaması’na Akıllı Sesli Asistan özelliği geleceği duyuruldu.Tamamen Türk Mühendisler tarafından geliştirilen Yaani sayesinde İlk kez bu kadar iddialı bir Yerli Sesli Asistan uygulaması gelecek.

Yakında çıkacağı duyurulan Yerli Asistan’ın gelişmiş yapay zekası sayesinde  e-posta servislerine de başlayacağı duyuruldu.

İlk olarak Turkcell yapımı bir Yerli Arama Motoru olarak karşımıza çıktı ve ülkemizde sevilen arama motorları arasına girmeyi başardı.

Turkcell Genel Müdürü   Murat Erkan “Asistan’ın kişiselleşmiş bir asistan olduğundan bahsederek, “Konuşmanın yazıya, yazının konuşmaya dönüşmesi şeklinde, çift yönlü çalışan bir yapay zeka çalışması.

Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Öğrene öğrene Türkçeyi bizden daha iyi konuşur hale geliyor. Yapay zekada önümüzde müthiş bir yol var” açıklamasında bulundu.

Yerli Mühendisler Tarafından sürekli geliştirilen Yaani Uygulaması‘nın ileri de açıklanacağı tüm yeni özellikleri size aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.  Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

 

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Get more stuff like this
in your inbox

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.