Telefondan Telefona Uygulama Aktarma

8 dakika 8 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

Telefondan telefona uygulama aktarma mümkün mü? sorusu pek çok insanın merak ettikleri arasında karşımıza çıkıyor. Android cihazlar arasında ya da IOS işletim sistemi ile çalışan cihazlar arasında uygulama transferi mümkün olduğu gibi Android cihazlar ve IOS cihazlar arasında da uygulama aktarımı mümkün görünüyor. Peki telefondan telefona uygulama aktarma nasıl yapılıyor? Cihazlar arasında uygulama transferi nasıl gerçekleştirilebilir? Bu makalede kısaca bu konuya değineceğiz.

Telefondan Telefona Uygulama Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?🟢

Pek çok insan başka bir telefona uygulama nasıl gönderilir? sorusunun yanıtını merak ediyor. Zaman zaman yeni aldığınız bir telefona eski cihazınızdaki uygulamaları göndermek ya da başka birine kullanmakta olduğunuz uygulamaları transfer etmek isteyebilirsiniz. Hal böyle olunca insanlar bu işlemi yapmak için bir yol olup olmadığını merak ediyor.

telefondan telefona aktarma
telefondan telefona aktarma

Elbette iki cihaz arasında uygulama aktarımı yapmak günümüz şartlarında mümkündür. Uygulamalarınızı paylaşmak ve aktarmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler bir Android cihazdan diğerine, iki IOS işletim sistemli cihaz arasında ya da Android cihazlar ile IOS cihazlar arasındaki paylaşım yapma durumuna göre değişmektedir. Yazının devamında,

 • Android işletim sistemine sahip cihazlar arasında uygulama paylaşımı,
 • IOS işletim sistemine sahip cihazlar arasında uygulama paylaşımı,
 • IOS işletim sistemine sahip olan cihazlara android uygulaması paylaşımı,

Hakkında bilgi edinebilir, telefondan telefona uygulama aktarma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Android İşletim Sistemine Sahip İki Cihaz Arasında Uygulama Aktarımı🟡

Telefondan telefona uygulama aktarma işlemi için android işletim sistemleri arasında uygulama aktarma işlemi de yapabilirsiniz, eğer Android işletim sistemi ile çalışan cihazlara sahipseniz ve iki cihazınız arasında uygulama aktarımı yapmak istiyorsanız Android’de bir uygulama nasıl paylaşılır? sorusunun yanıtını arıyor olabilirsiniz. Bu nedenle kısaca bu konuyu ele alalım.

telefondan telefona uygulama gönderme
telefondan telefona uygulama gönderme

Yeni bir Android cihaz aldıysanız ve eski telefonunuz ya da android cihazınızdaki uygulamaları bu cihaza Google Play üzerinden teker teker indirmek istemiyorsanız kullanabileceğiniz birkaç yöntem mevcuttur. Elbette bu yöntemleri herhangi iki Android cihaz arasında uygulama aktarımı yapabilmek için de kullanabilirsiniz.

1. Bluetooth Kullanarak Uygulama Aktarımı🟠

İki android cihaz arasında Bluetooth kullanarak uygulama aktarma işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu yöntemi daha az sayıda uygulama aktarmak için kullanabilirsiniz. Bluetooth ile uygulama aktarma yöntemini kullanmak için ise APK Share yani Uygulama Gönder uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyerek APK Share uygulaması üzerinden kolaylıkla iki Android cihaz arasında uygulamalarınızı aktarabilirsiniz:

 1. İlk olarak android işletim sistemi ile çalışan iki cihazın birbirlerine Bluetooth ile bağlı olduğundan emin olmalısınız.
 2. Sonrasında uygulama göndereceğiniz cihaz üzerinden APK Share uygulamasına girmeniz gerekiyor.
 3. Uygulama üzerinden aktarmayı planladığınız uygulamaları seçmelisiniz.
 4. Seçmiş olduğunuz uygulamaları göndermek için altta çıkan paylaş seçeneğine dokunun.
 5. Karşınıza çıkan penceredeki paylaşım seçenekleri arasından Bluetooth’u seçerek açılan liste üzerinden cihaz seçimini yapın.

Sırayla bu adımları izledikten sonra iki android cihaz arasında uygulama aktarımı işleminiz gerçekleşecektir.

2. NFC Özelliği ile Uygulama Aktarımı🔴

Eğer uygulama aktarma işlemini gerçekleştirmeyi planladığınız cihazların ikisi de NFC uyumlu ise uygulama paylaşımını bu özelliği kullanarak yapmanız mümkün. Cihazların NFC uyumluluğunu kontrol etmek için cihazın ayarlar kısmından bağlantılar ya da kablosuz ağ bölümüne göz atarak NFC özelliğinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Cihazlarınız NFC uyumlu ise aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihazlarınızda NFC özelliği ile Android Beam’i etkinleştirmelisiniz.
 2. İki cihazı arka yüzeyleri birbirlerine denk gelecek şekilde tutmalısınız.
 3. Cihazlar birbirlerine dokunup bağlandığında Android Beam devreye girecektir.
 4. Sonrasında aktarmak istediğiniz uygulamayı seçerek kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

İşletim sistemleri ile uygulama yazılımları arasındaki fark adlı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

IOS İşletim Sistemine Sahip İki Cihaz Arasında Uygulama Aktarımı⚪️

iPhone’da uygulama nasıl paylaşılır? sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Telefondan telefona aktarma işleminde şimdi de IOS cihazlar için anlatım gerçekleştireceğiz. IOS işletim sistemine sahip cihazlar arasında uygulama aktarımı yapmak için birkaç seçeneğiniz mevcuttur. Bu yöntemler ile iki iPhone cihazı arasında uygulama aktarımı yapabileceğiniz gibi bir iPhone cihazı ile IOS işlemcili başka bir cihaz arasında da uygulama paylaşabilirsiniz.

android telefon aktarma
android telefon aktarma

1. App Store Üzerinden Uygulama Aktarımı⚫️

IOS işletim sistemli cihazlara bir uygulama kurmanın tek yolu olarak App Store karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda App Store üzerinden iki cihaz arasında uygulama aktarımı yapmanız da mümkün görünüyor. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

 1. İlk olarak uygulamaları aktaracağınız cihaz üzerinden Apple kimliğiniz ile giriş yapmalısınız.
 2. Apple hesabınız giriş yaptığınız cihaz üzerinden App Store’a girmelisiniz.
 3. App Store üzerinden satın aldığınız uygulamalar bölümüne tıklamalısınız.
 4. Karşınıza çıkan ekran üst kısmında “Hepsi” ve “Bu Cihazda Olmayanlar” şeklinde iki seçenek göreceksiniz.
 5. Cihazınızda olmayan uygulamalar seçeneğine tıklayarak diğer cihazınızda olan uygulamaları paylaşmak istediğiniz cihaza kolaylıkla indirebilirsiniz.

2. iCloud Üzerinden Uygulama Aktarımı🟣

iCloud yedekleme sistemi IOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarınız arasında uygulama aktarımı yapmanıza olanak sağlamaktadır. iCloud yedekleme sistemi ile uygulama aktarımı yapmak istiyorsanız Wi-Fi kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak iCloud yedekleme sistemini kullanarak kolaylıkla IOS işletim sistemli iki cihaz arasında uygulama aktarımı yapabilirsiniz:

 1. Öncelikle uygulamaları aktaracağınız cihaz üzerinden Wi-Fi ağına bağlanarak iCloud Yedekleme’yi açmanız gerekmekte.
 2. Açılan sayfa üzerinden şimdi yedekle seçeneğine tıklamalısınız.
 3. Yedekleme işleminiz tamamladığında uygulamaları almak istediğiniz cihaz ile iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle kısmını açmalısınız.

Bu cihazı da Wi-Fi’ya bağlamanız gerekecektir. Sonrasında iCloud üzerinden diğer cihazda bağlı olan Apple hesabınız girerek uygulamalarınızı kolaylıkla bu cihaza alabilirsiniz.

Çevrimdışı Uygulama Paylaşımı Nasıl Yapılır?🔵

eski telefondan yeni telefona aktarma
eski telefondan yeni telefona aktarma

Kimi zaman insanlar çevrimdışı şekilde uygulama paylaşımı yapmak isteyebilmektedir. Arkadaşlarınızla çevrimdışı uygulama paylaşma işlemini gerçekleştirebilmeniz için ise bir yöntem mevcuttur. Google Play Store, Bluetooth ve kablosuz ağ seçeneklerini kullanarak uygulama paylaşma olanağı tanımaktadır. Bu özelliği kullanarak Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde sunulan uygulamaları ve uygulama güncellemelerini paylaşabilirsiniz.

İşlemi gerçekleştirmek için ise iki cihazın da Android işletim sistemi ile çalışıyor olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu işlemi gerçekleştirirken tek seferde yalnızca kişi ile paylaşım yapabileceğinizi unutmamalısınız. Aşağıdaki adımları izleyerek çevrimdışı bir şekilde uygulama paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz:

 1. İlk olarak kullanmakta olduğunuz cihaz üzerinden Google Play Store uygulamasını açmalısınız.
 2. Açılan sayfada “Profil” butonu sağ üst tarafta göreceksiniz. Bu kısıma tıklayın.
 3. Tekrar önünüze çıkacak ekranda görmekte olacağınız “Uygulamaları ve Cihazı Yönet” yazan kısmı tıklayın.
 4. Buradan “Genel Bakış” bölümüne girerek karşınıza çıkacak olan uygulamaları paylaşma butonunun karşısında bulunan “Gönder” butonunu işaretlemelisiniz.
 5. Açılan sayfadaki liste üzerinden paylaşmak istediğiniz uygulamaları seçmelisiniz.
 6. Seçme işlemini tamamlamanızın ardından yine “Gönder” butonunu seçmelisiniz.
 7. Uygulamaları kime göndereceğini seçmeniz gerekecektir.
 8. Gönderdiğiniz uygulamaların karşı taraf tarafından alınabilmesi içinse uygulamaları alacak olan kişinin kullanmakta olduğu telefondan “Google Play’de Al” yazan kısıma dokunması gerekmektedir.
 9. Bu aşamada iki tarafa da bir onay kodu gönderilecektir. Onay kodunun iki taraf için de aynı şekilde girilmesi gereklidir.
 10. Eşleşme kodu doğrulandıktan sonra karşı taraf gönderdiğiniz uygulamaları indirebilir. İndirme işlemi bittikten sonra bağlantıyı kesebilirsiniz.

Eski telefondan yeni telefona uygulama aktarma işlemi için aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz;

Telefondan Telefona Uygulama Aktarma ile Alakalı Sık Sorulan Sorular📢

Uygulama nasıl gönderilir?🟡

Telefondan telefona uygulama aktarma işlemi için bir çok farklı uygulama aktarma tekniği bulunmaktadır. Detayları makalemizde bulabilirsiniz.✔️

Uygulamaları nasıl başka telefona aktarabiliriz?🟡

Uygulamalarınızı başka telefona aktarmak için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Makalemizde yer alan tekniklerden size en uygun olanını uygulayabilirsiniz.✔️

Sırayla yukarıdaki adımları uygulayarak Android cihazlar arasında çevrimdışı bir şekilde kolaylıkla telefondan telefona uygulama aktarma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Teknoloji kategorimizde ki diğer içerikleri incelemenizi de tavsiye ederiz. Wikipedia bağlantısından uygulama aktarımızı konusunda bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Arizacozum.com istanbul firmaları su yumuşatma cihazı Cozum10.com smm panel Kombicozum.com Adıyaman Tütünü