Steam Beta Kütüphane

steam-beta-kutuphane
Abone Ol 

Steam Beta Kütüphane. Steam’in son zamanlar yeni arayüz kütüphanesi tasarlamak istediğini duyuyorduk ve nihayet Steamden bu konu ile alakalı açıklama geldi.

Steam klasik kütüphane tasarımında değişikliğe gitmeye karar vererek Oyunseverleri sevindirecek bir hamle yapmış oldu. Steam’in 4 Eylül de duyurdu açıklama ise şu şekilde ;

“Steam kütüphanesi betasının 17 Eylül Salı günü başlayacağını duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün oyuncular bu betaya katılıp yeni özellikleri deneyebilecekler”

Yukarıdaki resim Yeni Gelecek olan Steam Kütüphanesi tasarımından bir resim. Steam’in Oyunculara bahsettiği yeni özellikler ise Hızlı Erişim, Kolay Arayüz, Kütüphane içi Etkinlik gibi özellikler.

Steam Yeni Arayüz ile birlikte Kütüphanesinde çok sayıda oyun bulunan kişilere en uygun oyunu bulmasını kolaylaştırmak ve aradığı oyunu en hızlı şekilde bulabilmesi kütüphanesindeki tüm oyunların aldığı güncelleme getirdiği etkinlik gibi önemli şeyleri öğrenmesi gibi önemli noktalara basarak güzel bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Fark edilecek ilk şey muhtemelen kütüphane için tasarlanan Anasayfa kısmı bu kısmı Steam de bu şekilde yorumlamakta. Size bahsettiğimiz en önemli gördüğümüz 3 özelliği sırasıyla sizlere detaylıca açıklayalım

1.Özellik olarak Hızlı Erişim Özelliği 

Bu Özellik sayesinde  son oynadığınız oyunlara, arkadaş aktivitesine ve koleksiyonlarınıza daha hızlı erişme imkanı sağlayarak kolayca erişim özelliğine sahip olmuş olacağız.

2.Özellik olarak Kolay Arayüz Özelliği

Kolay Arayüz özelliği sayesinde Kütüphanenizdeki Oyunlar ile alakalı tüm herşeyi en iyi şekilde nasıl öğrenirsiniz bunun en iyi yolunu bulmaya çalışan Steam çok güzel bir arayüz yaratmış.

Oyunlarınızda gerçekleşen değişikliklerden her daim haberdar olmayı ve kimlerin neler oynadığını görebilmeyi sizin için daha da kolay bir hâle getiriyor.

Steam’de en sevilen özelliklerden birinin, oyunlarınız zamanla değişirken oyunlarınızla sürekli etkileşim hâlinde olmak olduğunu bildiğini söylüyor Steam bu şekilde de Yeni kütüphane sayesinde sadece bir oyunun güncellenip güncellemediğini kolayca görmekle kalmayacak, yeni etkinlikler özelliğiyle birlikte bu güncellemenin ne olduğunu ve oyuna neden tekrar şans vermeniz gerektiğini göreceğimizi düşünüyor.

3.Özellik olarak Kütüphane İçi Etkinlik Özelliği

Bu Özellik sayesinde ise çok yüksek ihtimalle kütüphanenizde çok büyük güncellemeler almış ya da zaman kısıtlı etkinliklere sahip olan ancak sizin haberinizin dahi olmadığı birçok oyundan en iyi şekilde haberdar olmak ve bilgilenmek.

Size sahip olduğunuz oyunlarda yaşanan büyük gelişmelere dair bilgi verecek ancak bildirim yağmuruna tutmayacak dengeli bir kütüphane içi etkinlik özelliğini getirecek.

Steam’in bu güncellemesi ile alakalı daha fazla bilgi için ise buradaki yazısına ulaşabilirsiniz.  Steam Beta Kütüphane adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir