3 Adımda İcloud Kişileri Gmail Aktarma

iphone-gmail-kisileri-yedekleme-yontemi
Abone Ol 

Sizlere bu yazımızda sadece “3 Adımda İcloud Kişileri Gmail Aktarma” yönteminden bahsedeceğim. İcloud , Apple eko sisteminde gelişmiş bir servis olduğu için diğer servislerde olduğu gibi bu serviste de Apple ürünleri ile Apple dışındaki ürünlerin senkronizasyonu konusunda sıkıntı yaşayan bir çok kullanıcı bulunmakta ancak sorunlar çözülmek için vardır.

icloud-rehber-yedekleme
İcloud Kişileri Gmail Aktarma

İcloud Nedir

İcloud , Apple tarafından  12 Ekim 2011 yılında tanıtılmış bir bulut servis hizmetidir. Diğer bulut servislerinden en büyük farkı sadece Apple eko sisteminde hizmet vermesi diyebiliriz. Apple cihazlar kullanan birçok insanın kullanmayı sevdiği ve tercih ettiği bir bulut depolama servisidir.

Bulut Depolama Servisleri günlük hayatımızda artık çok öneme sahip olan bir hizmet haline gelmiş durumda. Her gün cihazlarımızda depolanması gereken boyut arttığı için tüm bu verileri ve dosyaları saklamak elbette gün geçtikçe daha da zor hale gelmekte.

Bulut Depolama Servisleri de genellikle kullanıcılar için ücretsiz çok iyi özellikler sunmaktalar bu durumda kullanıcıları daha çok bulut teknolojisi ile yedekleme yapma işlemine itmekte.

Önemli verilerimizin cihazımızdan komple silinmesi hiç kimsenin istemeyeceği bir durum.Böyle bir durumda da yedeklemeler hayati önem taşımakta.

 Şimdi geçelim 3 Adımda İcloud Kişileri Gmail Aktarma yöntemini anlatmaya.

İcloud Kişileri Gmail Aktarma

Iphone cihazlarda Ayarlar kısmında “Parolalar Ve Hesaplar” seçeneği bulunmakta ilk önce o kısma tıklayın. Ardından karşınıza Hesaplar diye bir kısım çıkacak. Hesaplar kısmı altında cihazınızda aktif durumda olan tüm hesaplar gözükecektir. 

Eğer Hesaplar kısmında bir Gmail Hesabınız aktif olarak varsa ;

Gmail hesabının Üzerine tıklayıp yedeklenmesini istediğiniz Kişiler kısmını seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede de kullandığınız Gmail hesabı da cihazınızın Kişiler kısmını yedeklemiş olacaktır ve otomatik olarak senkronizasyon gerçekleştirdiği için Gmail hesabınıza nereden giriş yaparsanız yapın kişiler kısmını görebileceksiniz.

Eğer Hesaplar kısmında bir Gmail Hesabınız yoksa;

Hesap ekle kısmına tıklayın. Hesap ekle kısmına tıkladıktan sonra karşınıza birçok bulut servisi hizmeti çıkacaktır onlar arasından Google‘ı seçin ve ardından Gmail hesabınız ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra cihazınızda ki hangi verilerin yedeklenmesini istediğiniz panel karşınıza çıkacaktır.

Panelden Kişiler kısmını seçerek Telefonunuzun ,Rehber kısmını yedeklemiş olacaksınız. Yedekleme işlemi gerçekleştikten sonra Gmail hesabınıza giriş yaptığınız her cihazdan rehberinize ulaşabileceksiniz.

Eğer Hesaplar kısmında bir Gmail Hesabınız yoksa ve Sizin Kullandığınız bir Gmail Hesabınız da yoksa;

Böyle bir durumda ilk yapacağınız iş kesinlikle bir Gmail hesabı açmak olacaktır. Gmail hesabı açmayı bilmiyorsanız direk üye olmanız için gereken sayfaya buradaki kısma tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu sayede 3 Adımda İcloud Kişileri Gmail Aktarma yöntemini de sizlere anlatmış olduk. Bu yaptığımız senkronizasyon işlemi aktarma işlemi olarak gözükse de aslında bir yandan da “iphone gmail rehber yedekleme” özelliği olarak geçmekte çünkü aslında Iphone cihazınızın rehberini gmail’in rehber kısmına yedeklemiş oluyorsunuz.

Ayrıca Google Drive servisini merak ediyorsanız ve detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız buradaki yazımızı kesinlikle okumalısınız.

İcloud Rehber Yedekleme

iphone-kişiler-yedekleme
İphone rehber yedekleme işlemi

Yazımızda sizlere “3 Adımda İcloud Kişileri Gmail Aktarma” yönteminden bahsettim ancak İcloud Hesabı aktif olarak gözükmeyen kullanıcılar yada sadece İphone cihazlarında yedekleme almak isteyen kullanıcılar yedekleme nasıl alacaklar?

Ayarlar kısmına gidin. Ardından “Parolalar Ve Hesaplar” kısmına tıklayın. Ardından Hesaplar kısmı altından İcloud kısmı gözükmüyorsa Hesap ekle kısmına tıklayın ve bir İcloud hesabı ekleyin.

Eğer sizin karşınıza İcloud hesabı çıkıyorsa üzerine tıklayın. Ardından “Yedeklemeler” kısmına tıklayın ve karşınıza çıkan panelde yedeklenmesini istediğiniz özellikleri seçin. 

Rehber yedeklemesi gerçekleştirebilmeniz için Kişiler kısmını aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde İcloud hesabınıza otomatik olarak Telefonunuzdaki rehber yedeklenmiş olacaktır.

İcloud Rehber Yedekleme işlemini bu şekilde çok basit adımlarla gerçekleştirebilirsiniz. Iphone cihaz kullanan birçok kullanıcı Iphone servislerini kullansa da aralarında belkide sizlerinde olduğu Googler servislerini kullanmayı seven ve Google servislerini daha çok öğrenmek isteyenler kişilerden birisi olabilirsiniz.

Eğer Google servislerinden Google Fotoğraflar servisinin detaylı bir anlatımını okumak isterseniz buradaki yazımı atlamadan hepsini okumanız gerekmekte.

Google Fotoğraflar hizmetine üye olmak için bir Google hesabınızın olması yeterli olacaktır yazımızın en başında verdiğin kayıt olma linkinden yada buradaki kayıt olma linkinden yeni bir Google hesabı oluşturabilirsiniz.

3 Adımda İcloud Kişileri Gmail Aktarma” adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Web Sitemizde ki diğer yazılarımıza da göz atmayı lütfen unutmayın.

“3 Adımda İcloud Kişileri Gmail Aktarma” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir