Google Arama Geçmişi Silme 2021

google-arama-gecmisi-silme
Abone Ol 

Google yada diğer adıyla Google Chrome kullanan kullanıcılar Google’ın kendileri hakkında topladığı bilgilerden zamanla rahatsız olabilir. Böyle bir durumda da genelde Google arama geçmişlerini silerek kurtulmak isterler ancak ne yazık ki Google dan bilgi silme diye bir şey yoktur sadece birkaç güvenlik ayarı ile Google da artık bilgilerinizin alınmasına engel olabilirsiniz.

Google bu durumu farketmiş olacak ki Google arama geçmişini silme konusuna dikkatini verip Google arama geçmişi silme özelliğini geliştirdi.

 Google internet geçmişi temizleme konusunda değişikliklere gitmeye karar verdi.Bildiğiniz üzere Google da aradığınız herşey google tarafından Google hesabınızda saklanıyor yani internet geçmişinizi silsenizde aslında silmemiş oluyorsunuz Google bu durum için güzel bir adım atmış gibi gözüküyor.

Google Arama Geçmişi Silme

Aradıkları şeylerin tam olarak temizlenmesi isteyen kullanıcılar için Google yeni bir değişikliğe gitti. Bundan böyle kullanıcılar arama geçmişlerini Google’ın arama sayfası üzerinden görebilecek ve silebilecek. Reklamları özelleştirme kapatılmasından sonra  Google sitelerinin hareket  kayıtlarının durdurulmasına kadar uzanan pek çok ayara daha hızlı erişim sağlanacak.

Bu değişiklikler sayesinde Google kullanıcıları hesapları üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak. Google arama geçmişinin temizlenmesine yönelik değişikliklerini ilk olarak Masaüstünde ve Mobil Web üzerinde kullanıma sundu. Google Haritalar gibi servislerde de bu tarzda değişikliklerin yapılabiliyot.

Google arama geçmişi değişikliğini tam da dünya devlerinin gizlilik sorunları ile boğuştu zamanda değişikliğe gitti. Facebook skandallarından sonra Teknoloji Devleri başka güvenlik seçeneklerine yönelmeye başladılar.

Geçmişinizi artık daha kolay silebilirsiniz. Bunun için Google Hesap Güvenlik bağlantısına tıklayarak hesabınızın güvenlik kısmına ulaşabilirsiniz.

Chrome Arama Geçmişi Otomatik Silme

Google Chrome hala geçmişi otomatik olarak normalde silmiyor. Google arama geçmişinin otomatik silinmesini isteyen kullanıcı sayısı fazla olduğu halde bu konuda bir seçenek sunmuş durumda değiller eğer arama geçmişinizin silmek istiyorsanız yukarıda paylaştığım bağlantıdan hesabınıza giriş yapın. Google arama geçmişi kısmına girdikten sonra aradığınız tüm kelimeler gözükmektedir.

İstediğiniz şekilde ayarlayarak arama geçmişinizi kontrol altına alabilirsiniz. Google arama geçmişi silme 2021 adlı yazıma yorum yapmayı lütfen ihmal etmeyin.

“Google Arama Geçmişi Silme 2021” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir