Exocad DentalCad Sistem Gereksinimleri – 2023

Exocad sistem gereksinimleri veya DentalCad sistem gereksinimleri. Google’da 2 cümle ile de aynı konu arandığı için ikisini de makalemize dahil etmek istedik ancak öğrenilmek istenen konu aynı. Exocad dental teknikler ve klinikler için yazılımlar üreten şirketin ismi iken, DentalCad ise Exocad şirketinin ürettiği yazılımın ismidir ancak tam isim olarakta Exocad DentalCad ismini kullanıyorlar.

Exocad DentalCad sistem gereksinimleri her programda olduğu gibi eğer kullanmayı düşündüğünüz bir program ise yüklemeden veya satın almadan önce sistem gereksinimlerini bilmeniz çok önemlidir. Bu makalemizde sizlere Exocad DentalCad minimum sistem gereksinimleri, Exocad DentalCad önerilen sistem gereksinimleri, Exocad DentalCad kaç GB yer kaplıyor, kaç GB RAM ister, kaç GB dosya boyutu ister ve kaç GB ekran kartı ister gibi konuları detaylı bir şekilde anlatacağız.

Exocad DentalCad Nedir?🟢

exocad sistem gereksinimleri
exocad sistem gereksinimleri

Exocad DentalCad nedir konusuna az önce biraz değinmiştik, şimdi de detaylı bir şekilde sizlere anlatalım. Exocad dental teknikler için, klinikler için ve sistem entegrasyonları için özel yazılım ve hizmetler sunan bir şirkettir.

Exocad DentalCad programı ise Exocad şirketinin dental restorasyon çalışmaları için üretmiş olduğu bir programdır. Exocad DentalCad programı klinikler için ihtiyaç duyulan yazılım çözümleri geliştirmeyi hedeflemiştir.

Exocad DentalCad Minimum Sistem Gereksinimleri🟠

Exocad DentalCad minimum sistem gereksinimleri kullandığınız cihazın en düşük sahip olması gereken donanımı göstermektedir. Exocad DentalCad minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • İşlemci: Quad Core 2.8 GHZ
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: En az 1 GB VRAM değerine sahip Nvidia GTX ekran kartı veya AMD Radeon serisi
 • Minimum Çözünürlük: %100 DPI ayarı kullanılırsa 1080p (1920×1080) . Daha yüksek bir DPI ayarı kullanırsanız, daha yüksek bir çözünürlük gerekir!
 • Güç: 450 Watt

Exocad DentalCad Önerilen Sistem Gereksinimleri🟡

Exocad DentalCad önerilen sistem gereksinimleri kullandığınız cihazda olması önerilen donanımı göstermektedir. Exocad DentalCad önerilen sistem gereksinimleri şu şekildedir;

 • İşlemci: İntel Core-i9 11900k / AMD Ryzen 9 5900X
 • RAM (Bellek): 16 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia RTX 2060 (6GB GDDR6) veya RTX 3070 / AMD Radeon RX 5600 XT veya 6700XT (6 GB GDDR6)
 • Ekran çözünürlüğü: WQHD (2560×1440), önerilen: UHD (3840×2160)
 • Güç: 750+ Watt

Exocad DentalCad 3.1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri🔵

dentalcad sistem gereksinimleri
dentalcad sistem gereksinimleri

Yukarıdaki genel Exocad DentalCad sistem gereksinimleri dışında 3.1 sürümü için ihtiyaç duyulan bazı özellikler şu şekildedir;

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11
 • .Net Gereksinimleri: Microsoft .NET Framework 2.0, Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 ve üstü, Microsoft .NET Framework 4.8

Exocad DentalCad 3.0 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri🟣

Exocad DentalCad 3.0 minimum ve önerilen sistem gereksinimleri için genel sistem gereksinimlerini kullanabilirsiniz, bunun dışında 3.1 sürümünün ihtiyaç duyduğu gereksinimleri yine 3.0 sürümü de istemektedir.

Exocad DentalCad Kaç GB?📩

Exocad DentalCad programının yüksek bir boyutu bulunmamaktadır.

Sistem Özelliklerini Öğrenme📃

exocad sistem gereksinimlerini öğrenme
exocad sistem gereksinimlerini öğrenme

Exocad DentalCad programının en güncel sistem gereksinimlerini ve Exocad DentalCad Kaç GB boyuta sahip olduğunu öğrendikten sonra mevcut bilgisayarınızın özelliklerini öğrenmek için Windows arama kısmına “Aygıt Yöneticisi” yazın ve açın. Aygıt yöneticisi kısmında tüm donanımlarınızı öğrenebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisi kısmı bilginizin olmadığı bir panel ise asla donanımları kurcalamayın veya değiştirmeyin. Bilgisayarınızda ciddi sorunlara yol açabilirsiniz!

Sitemizde yer alan bazı içerikler;

Exocad DentalCad Sistem Gereksinimleri ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Exocad Programını Bilgisayarım Kaldırır Mı?

Exocad DentalCad programını bilgisayarınızın kaldırabilmesi için makalemizde yer alan önerilen sistem gereksinimlerini bilgisayarınızın karşılıyor olması gerekmektedir. Programın çalışabilmesi içinde minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor.

Exocad Sistem Gereksinimleri adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Teknoloji bağlantısını, Exocad hakkında daha fazla bilgi öğrenmek içinde Exocad sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org