En iyi Dijital Pazarlama Ajansı Nasıl Seçilir?

En iyi dijital pazarlama ajansı nasıl seçilir? adlı makalemizde sizlere ilk olarak dijital pazarlama ajansı nedir? sorusunu cevaplayarak ilk önce dijital pazarlama ajansının tam olarak ne hizmeti verdiğini anlamanızı sağlayacağız.

Ardından da dijital pazarlama ajansı ne işe yarar? ve dijital pazarlama ajansı nasıl seçilmeli? konularını anlatarak dijital pazarlama ajansı seçimi konusunda daha doğru sonuçlar almanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Şimdi ilk olarak dijital pazarlama nedir? sorusu ile başlayalım.

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

en iyi dijital pazarlama ajansı nasıl seçilmeli
en iyi dijital pazarlama ajansı nasıl seçilmeli

Dijital pazarlama ajansları, markaların internet ortamındaki mecralarda yer alan dijital pazarlama faaliyetlerini yürüten bir ajans türüdür. Bu ajanslar, müşterilerine dijital pazarlama stratejileri oluşturan içlerinde genelde dijital pazarlama uzmanlarından oluşan ekiplerin bulunduğu kuruluşlardır.

Dijital pazarlama ajansları, müşterilerinin internet ortamındaki varlıklarını yönetir ve bu varlıkların daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlamak için çeşitli dijital pazarlama teknikleri kullanır.

Bu teknikler arasında SEO (arama motoru optimizasyonu), SEM (arama motoru pazarlaması), sosyal medya yönetimi, e-posta pazarlaması ve içerik pazarlaması, e-ticaret gibi teknikler de yer almaktadır.

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İşe Yarar?

dijital pazarlama ajansı ne işe yarar
dijital pazarlama ajansı ne işe yarar

Dijital pazarlama ajansının ne olduğunu anladığımıza göre şimdi de sizlere dijital pazarlama ajansı ne işe yarar? konusundan bahsedeceğiz. Tabi ki bu noktada dijital pazarlama ajanslarının işe yaradığı konularda en iyi hizmetleri veren ajanslara da doğal olarak en iyi dijital pazarlama ajansı denilmektedir.

Dijital pazarlama ajansının hizmet verdiği konular ise şu şekildedir:

 • Marka&Kimlik
 • E-Posta Pazarlama
 • Web Hizmetleri (SEO, Web Sorunları gibi.)
 • Web Tasarım ve Geliştirme
 • Sosyal Medya
 • İçerik Üretimi
 • Dijital Reklam Hizmetleri (Reklam Oluşturma, Reklam Optimizasyonları)
 • İçerik Hizmeti
 • E-Ticaret

Dijital Pazarlama Ajansı Nasıl Seçilmeli?

türkiye'nin en iyi dijital pazarlama ajansları
türkiye’nin en iyi dijital pazarlama ajansları

Dijital pazarlama ajansı nasıl seçilmeli? Dijital pazarlama ajansı seçiminin müşteriler için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok, bir müşteri olarak kendiniz için ne kadar uygun bir ajans tercihinde bulunursanız o kadar verimli ve sağlıklı bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Bir müşteri olarak Dijital pazarlama ajansı seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken kriterler ise şu şekildedir:

 • İhtiyaç belirleme.
 • İhtiyacınıza yönelik hizmet veren ajansları araştırma.
 • İhtiyacınıza yönelik fiyat araştırması.
 • Referans incelemesi.
 • Profesyonel iş süreci.
 • İletişim kalitesi testi.

Yukarıdaki kriterlerde bahsettiğimiz gibi ilk olarak ihtiyacınızı çok iyi belirleyin, ardından ihtiyacınıza yönelik hizmet veren ajansları araştırın ve ajanslardan hizmet almak istediğiniz konuya dair benzer yapılmış hizmet referanslarını ve fiyat/süre bilgisini talep edin.

Referans, fiyat ve süre konuları incelendikten sonra profesyonel iş süreci ve iş süreci esnasında dijital pazarlama ajansının sizinle kurduğu iletişimin kalitesini inceleyin. Böylece kriterleri dikkate alarak kendiniz için en iyi dijital pazarlama ajansı seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek olarak; bir e-ticaret ajansı arıyorsanız, e-ticaret ajanslarına yönelik araştırma yapmanız gerekecektir.

Fiyat konusunda genel olarak şirketlerin çok altında teklif veren ajanslara karşı daha temkinli olmalısınız. Özellikle almak istediğiniz hizmete yönelik referans çalışmaları detaylı inceleyin.

Böylece sizlere detaylı bir şekilde dijital pazarlama ajansı nasıl seçilmeli? , en iyi dijital pazarlama ajansı nasıl seçilir? konularını da anlatmış olduk. Böylece kendiniz için en uygun ajansı kriterlere göre değerlendirerek seçebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizde yer alan benzer içeriklerimiz;

Dijital Pazarlama Ajansı ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Dijital Ajans Hizmetleri Nelerdir?

Dijital ajans hizmetleri: web site hizmetleri, grafik tasarım hizmetleri, dijital reklam stratejileri geliştirme hizmetleri’dir. Müşterilerden gelecek talebe göre sıfırdan da bir marka oluşturma hizmeti vermektedirler.

En iyi dijital pazarlama ajansı nasıl seçilir? adlı makalemize benzer içerikleri incelemek için Teknoloji bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (6 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org