Carbonplus ile Sıfır Karbon Yolcuğuna Hazır Mısınız?

Carbonplus, enerji, karbon yönetimi, karbon ayak izi azaltma projeleri ve daha yeşil, yenilenebilir teknolojiler ve güvenilir enerji kaynakları konusunda yol gösterecek ve bu konudaki bilgilerinizi güncel tutarak tedarikini sağlayacak çevreye dost bir danışman olarak işletmenize fayda sağlayan değerli bir markadır.

Karbon Yönetimi Neden Önemlidir?

Karbon yönetimi, yaşadığımız havayı, çevreyi kirleten karbondioksit miktarının azaltılmasının stratejik avantajlarını sağlayan organize bir yaklaşımdır. Kurum ve kuruluşların stratejik olarak karbon ayak izi azaltılmasına öncülük ederek çevresel performansı yükseltip sera gazı emisyonlarını düşürmeye yönelik pratik, uygun maliyetli yaklaşımları birleştirir. Kurum ve kuruluşların karbon yönetim stratejilerini nasıl benimsediğini artık Carbonplus sayesinde daha güvenli ve emin olarak öğrenebilirsiniz.

Karbon Ayak İzi Nedir?

Karbon ayak izi, insan ve insan kaynaklı faaliyet veya olayların atmosfere salınan toplam karbondioksit emisyon miktarıdır. İklim değişikliği ve küresel ısınma ile mücadele konusunda birçok insan, kurum ve kuruluşun çevresel etkilerini ölçmek ve bu değerlere göre karbondioksit miktarını azaltmak için de kullanılan bir araçtır.

Karbon Ayak İzi Nasıl Hesaplanır?

Öncelikle doğrudan ve dolaylı emisyonlar belirlenir. Belirlenen bu emisyonlar, karbondioksit eşdeğerlerine dönüştürülerek toplam emisyon miktarının hesaplanmasında ana rol teşkil eder. Karbon ayak izi hesaplama için birçok hesaplayıcı mevcuttur, ancak hesaplamaların doğruluğu ve güvenilirliği için devreye bizler için carbonplusapp girmektedir.

Carbonplusapp Nedir?

Bir emisyon yönetim ve raporlama sistemi olan Carbonplus kolay yapısı ile mevcut iş birimlerinizin yapısını basit bir şekilde meydana getirerek kurumsal emisyon hesaplarınızı rahatlıkla yapmanıza, emisyon kaynaklarınızı analiz ederek uluslararası kabul görmüş değerlere uygun olarak raporlamanıza imkân verir.

Kuruluşlarınızın yer bilgisi ve istediğiniz kullanıcı sayılarına göre üyelik oluşturabileceğiniz bu uygulamaya giriş yaptıktan sonra verilerinizi girerek karbon ayak izi hesaplama işleminizi rahat, güvenilir ve kolayca hesaplayabilirsiniz.

Carbonplusapp Uygulaması ile Neler Yapılabilir?

Aktivite izleyici ile emisyona sebep olan karbon ayak izi faaliyetlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

  • Kuruluşunuza bağlı alt birimlerinizin ya da diğer departmanlarınızın emisyonlarını ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz.
  • ISO 14064 ve GHG Protocol standartlarına uygun bir şekilde raporlama yapabilirsiniz.
  • En güncel şekilde hazırlanan emisyon faktörü verileriyle sağlam ve güvenilir sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Sade ve anlaşılabilir bir ara yüzü olan carbonplusapp uygulaması ile emisyonlarınızı istediğiniz yerde cebinizden 7/24 takip edebilirsiniz. 
  • Web tabanlı uygulama ile verilerinizi bulut platformlarında güvenle tutabilirsiniz.

Tüm süreçler boyunca alanında uzman ekip ile 7/24 destek alabilirsiniz ayrıca sitemizde yer alan bazı içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz:

5/5 - (8 votes)

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org