Ücretsiz Ofis Programları(En İyi 7 Program)

ucretsiz-office-programlari

Ücretsiz Ofis Programları bir çok kullanıcının radarında olan bir program türüdür. Ofis Programları çok geniş özelliklere sahip oldukları için bir çok sektöre ve bir çok kullanıcıya hitap etmektedirler ancak popüler ofis programlarının hepsi ücretli olarak piyasada satılmakta ve herkesin bu fiyatları ödeyecek durumu olamayabiliyor.

Ücretsiz Ofis Programları bilinenin aksine çok iyi özelliklere sahip ofis programlarıdır. İnsanlar tamamen ücretsiz olarak sunulduğu için ofis programlarına önyargılı yaklaşabiliyorlar ve böyle bir durumda ücretli bir programı tercih etmek istiyorlar ancak işin teknik kısmına girdiğimiz de piyasada çok iddialı ve çok iyi özellikler sunan bir çok ücretsiz ofis programları olduğunu fark ettim.

Bu yazımızda da sizlere “Ücretsiz Ofis Programları” listesi oluşturarak piyasada ki en iyi ücretsiz ofis programları hakkında bilgi sahibi olmanızı ve istediğiniz ofis programını bilgisayarınıza ücretsiz indirmenizi sağlayacağız.

Ücretsiz Ofis Programları Nelerdir?

ucretsiz-ofis-programlari-nelerdir

Ücretsiz Ofis Programları Nelerdir

Öncelikle sizlere ofis programının tanımını yapayım. Ofis programları genel olarak ofis işlerini karşılamak için hazırlanmış program paketleridir. Dünyada bir çok ofis programları bulunmaktadır. Şirketler seçtikleri gelir modellerine göre ücretli veya ücretsiz olarak ofis programlarını piyasaya sürebilmektedirler. Ücretsiz ofis programları da bilinen ofis programlarının aksine ekstradan bir istekte bulunan ya da bir çok eksik özellikler sunan programlar değillerdir. 

Ücretsiz ofis programları listesini düzenli olarak güncellemekteyim. Bu yazıyı hangi tarihte okuyor olursanız olun en güncel şekilde ücretsiz ofis programlarını öğrenebileceksiniz.

Ofis Programları İndir Ücretsiz

ofis-programlari-indir-ucretsiz

ofis-programlari-indir-ucretsiz

Ofis programları indir ücretsiz. Piyasada kaliteli ve özellikleri iyi olan Office Programları bulmak uğraştırıcı bir iş aslında. Bende hepsini bir liste haline getirerek ofis programlarına daha rahat ulaşmanızı sağlamayı hedefledim. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan alternatif ofis programları şu şekilde;

 1)Free Office – Ofis Programları:

free-office-indir-ucretsiz

free-ofis-indir-ucretsiz

Free Office ücretsiz ofis programları listemiz de ilk tanıtacağım program.  Free Office  ev ve iş yeri kullanımı için ücretsizdir. Free Office , Microsoft Office  benzerleri ile uyumlu olmak üzere sözcük işlemci, elektronik tablo uygulaması ve sunum programı içeren tam bir ofis paketidir. Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Kullanımı da gayet basittir. Bilgisayarlarda fazla bir yerde kaplamıyor.

Linux, Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.

Free Office programının resmi sayfasına buradan giderek inceleyebilir ve  indirebilirsiniz.

2)Google Dökümanlar – Ofis Programları:

google-dokumanlar-indir

ucretsiz-google-dokumanlar-indir

Google Dökümanlar , metin ve paragrafları kolayca biçimlendirmenize yardımcı olacak akıllı düzenleme ve biçimlendirme araçları ile dokümanlarınıza canlılık kazandırır. Yüzlerce yazı tipi arasından seçim yapabilir , bağlantı, resim ve çizim ekleyebilirsiniz. Online Ofis programıdır indirmeden kullanabilirsiniz.

Google dökümanlar online olduğu için bilgisayarınızda bir yavaşlamaya da sebep olmayacaktır sadece internetinizin olması yetiyor. Eğer internetiniz iyiyse ve bu tarzda bir program arıyorsanız tam size göre diyebilirim.

Google Dökümanlar çok kaliteli oldukları için bir program olmasa bile işinize çok yarayacağı için Ücretsiz Ofis Programları listemize almak istedim.

Google Dökümanlar ofis programları ücretsiz indir.

3)Libre Office – Ofis Programları:

libre-office-indir-ucretsiz

Libre Office Ucretsiz İndir

LibreOffice , ücretsiz ofis programları listemizde ki en iddialı programlardan bir tanesidir. . Temiz ara yüzü ve güçlü araçları, yaratıcılığınızı en üst seviyeye çıkaracak ve üretkenliğinizi arttıracaktır. Libre Office, pazardaki en güçlü Özgür ve Açık Kaynaklı Ofis setini oluşturmayı sağlayan birçok uygulama dahil etmektedir.

Türkçe dil seçeneği dışında düşük boyutu olması kullanımı bakımında Microsoft Office programına çok benzemesi ve desteklediği özellikler ile  Microsoft Office programıyla yarışması sayesinde globalde iyi başarı yakalamış bir programdır.

Libre Office programları indir ücretsiz.

4)Open Office – Ofis Programları:

Apache , Open Office lider olan açık kaynak ofis yazılım paketi için kelime işlem , elektronik, tablolar , sunumlar , grafikler , veritabanları ve daha birçok özellik mevcuttur. Birçok dili mevcuttur. Tüm verilerinizi uluslararası açık standart bir formatta saklar ve ayrıca diğer ortak ofis yazılım paketlerinden dosyaları okuyabilir ve yazabilir. Herhangi bir amaç için tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanabilirsiniz. Ücretsiz Office Programları listemizde ki bir çok program gibi Open Office programı da açık kaynak kodludur.

Open Office programını indirmek için resmi internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

5)Wps Office – Ofis Programları:

wps-office-indir-ucretsiz

wps-office-ucretsiz-indir

WPS Office , bir ofis paketinde ihtiyacınız olan her şey var ekstradan PDF dönüştürme gibi ekstra özellikleri de mevcuttur. Sadece Dezavantaj olarak ücretsiz sürümünde reklam bulunmaktadır!

Reklam bulunması yüzünden pek tutulmasa da ücretsiz bir şeyden hiç gelir elde edilmezse sürekli de geliştirebileceğiniz bir proje olarak kalamıyor ne yazık ki. Geliştiriciler açısından reklamlarla gelir elde etmeye çalışmak en azından işlerine daha fazla odaklanmalarını sağlayacak diye düşünüyorum. Özelliklerine bakmadan es geçmeyin derim.

Wps Office programının resmi internet sitesine buradan giderek ücretsiz indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

6)Only Office – Ofis Programları:

only-office-indir-ucretsiz

Ucretsiz-Only-Office-İndir

Only Office Programı , “Microsoft Office gibi güçlü, LibreOffice gibi özgür.sloganıyla yola çıkan yeni rekabetçi özgün bir ofis programıdır. Kendilerine çok güvenen bir ekibin ortaya çıkardığı bir ürün aslında. Ücretsiz ofis programları arasında en iyi özelliklere sahip programlardan bir tanesidir. İleri de ücretli bir program olarak satılmaya başlanırsa şaşırmamamız gerekir. 

GÜNCELLEME: Only Office programı artık 180 günlüğüne ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu süre dışında artık ücretli olarak kullanıcılara sunulan bir program olmuştur.

Only Office programını incelemek isterseniz sitesine buradan gidebilirsiniz.

7)Polaris Office – Ofis Programları:

Polaris Office bir çok işletim sisteminde çalışan bir ofis programıdır. Özellikle Windows işletim sistemlerinde ve android işletim sistemlerinde popüler olmaya başlamış bir ücretsiz ofis programıdır. Bütün belge formatları ile uyumlu olduğu için önceden hangi programı kullanıyor olursanız olun rahat bir şekilde Polaris office programı ile belge kullanımına devam edebilirsiniz.

Polaris Office programını indirmek ve incelemek için sitesine gidebilirsiniz.

 

Microsoft Office alternatifi uygulamaları beğenmediyseniz yada eski bir bilgisayara sahipseniz bilgisayarınızın yavaşlamasını istemediğiniz için programlar kullanamıyorsanız sadece internet ile dünyanın en popüler Office programı olan Microsoft Office programını nasıl ücretsiz ve orijinal bir şekilde kullanabileceğinizi anlattığım “Microsoft Office” adlı yazıma kesinlikle bakmalısınız.

Ücretsiz Ofis Programları bu yıl için güncellediğim yazımda Microsoft Office’e alternatif olabilecek bedava ama kaliteli Office Programlarını sizler için karışık olarak derledim.

Ücretsiz Ofis Programları(En İyi 7 Program) adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmından  listede olması gerektiğini düşündüğünüz ücretsiz ofis programları var ise belirtebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir