office-programları-2020

Ücretsiz Office Programları(En İyi 6 Program)

Ücretsiz Office Programları ile alakalı  yazı yazmayı düşünürken bir kelime analizi gerçekleştirdim ve kelime analizi gerçekleştirirken Ücretsiz Ofis Programları arayan kullanıcıların bir çoğu aradığı programları google da nasıl bulabileceğini bilmediğiniz farkettim. Google da bu konuda arama yapmak isteyen bir çok kullanıcının “Ücretsiz ofis programı indir,ofis programları ücretsiz,bedava office programı,ofis programı indir ücretsiz” gibi aramalar gerçekleştirdiğini farkettim.

Öncelikle bir Ücretsiz Office Programı ararken Ücretsiz Ofis Programı yazarsanız karşınıza çok farklı programların çıkma ihtimali çok yüksek olacaktır. Sırf başka size yarardan çok zararı dokunacak programlar karşınıza çıkmasın diye bu kelimelerde de yazıma yer verdim.Aslında sizin aradığınız programlar yazımızın içeriğinde geçen programlardır.

Günümüzde dünyada  en popüler olan ve en çok kullanılan Office Programları, Microsoft Office Programlarıdır.Microsoft Office Programları ülkemizde çok yüksek fiyatlara satıldığı için herkes satın alıp kullanamamakta ve alternatif office programlarına yönelmekteler.

Ücretsiz olarak çok kaliteli ofis programları mevcut. Bazı programlar Türkçe dil desteğinin yanında Microsoft Office ‘i aratmayacak özellikler de sunmakta.

Ücretsiz Office Programları İndir

Office Programları Ücretsiz İndir. Piyasada kaliteli ve özellikleri iyi olan Office Programları bulmak uğraştırıcı bir iş aslında. Bende hepsini bir liste haline getirerek ofis programlarına daha rahat ulaşmanızı sağlamayı hedefledim. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan alternatif ofis programları şu şekilde;

ucretsiz-office-programlari-indir
office-programlari-ucretsiz-indir

 1)Free Office:

free-office-indir-ucretsiz
free-ofis-indir-ucretsiz

Ücretsiz Office Programları listemiz de ilk tanıtacağım program Free Office. Free Office  ev ve iş yeri kullanımı için ücretsizdir. FreeOffice , Microsoft Office  benzerleri ile uyumlu olmak üzere sözcük işlemci, elektronik tablo uygulaması ve sunum programı içeren tam bir ofis paketidir. Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Kullanımı da gayet basittir. Bilgisayarlarda fazla bir yerde kaplamıyor.

Linux,Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir. Free Office programının resmi sayfasına buradan giderek indirebilirsiniz.

2)Google Dökümanlar:

google-dokumanlar-indir
ucretsiz-google-dokumanlar-indir

Google Dökümanlar , metin ve paragrafları kolayca biçimlendirmenize yardımcı olacak akıllı düzenleme ve biçimlendirme araçları ile dokümanlarınıza canlılık kazandırır. Yüzlerce yazı tipi arasından seçim yapabilir , bağlantı, resim ve çizim ekleyebilirsiniz. Online Ofis programıdır indirmeden kullanabilirsiniz.

Google dökümanlar online olduğu için bilgisayarınızda bir yavaşlamaya da sebep olmayacaktır sadece internetinizin olması yetiyor. Eğer internetiniz iyiyse ve bu tarzda bir program arıyorsanız tam size göre diyebilirim.

Google Dökümanlar çok kaliteli oldukları için bir program olmasa bile işinize çok yarayacağı için Ücretsiz Ofis Programları listemize almak istedim.

Google Dökümanlar sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

3)Libre Office:

libre-office-indir-ucretsiz
Libre Office Ucretsiz İndir

LibreOffice Ücretsiz Office Programları listemizde ki en iddialı programlardan bir tanesidir. . Temiz arayüzü ve güçlü araçları, yaratıcılığınızı en üst seviyeye çıkaracak ve üretkenliğinizi arttıracaktır. LibreOffice, pazardaki en güçlü Özgür ve Açık Kaynaklı Ofis setini oluşturmayı sağlayan birçok uygulama dahil etmektedir.

Türkçe dil seçeneği dışında düşük boyutu olması kullanımı bakımında Microsoft Office programına çok benzemesi ve desteklediği özellliklerin Microsoft Office programıyla yarışması sayesinde globalde iyi başarı yakalamış bir program Libre Office İndirmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

4)OPEN OFFİCE

Apache , Open Office lider olan açık kaynak ofis yazılım paketi için kelime işlem , elektronik, tablolar , sunumlar , grafikler , veritabanları ve daha birçok özellik mevcuttur. Birçok dili mevcuttur. Tüm verilerinizi uluslararası açık standart bir formatta saklar ve ayrıca diğer ortak ofis yazılım paketlerinden dosyaları okuyabilir ve yazabilir. Herhangi bir amaç için tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanabilirsiniz.Ücretsiz Office Programları listemizde ki bir çok program gibi Open Office programı da açık kaynak kodludur.

Open Office programını indirmek için resmi internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

5)Wps Office:

wps-office-indir-ucretsiz
wps-office-ucretsiz-indir

WPS Office , bir ofis paketinde ihtiyacınız olan her şey var ekstradan PDF dönüştürme gibi ekstra özellikleri de mevcuttur. Sadece Dezavantaj olarak ücretsiz sürümünde reklam bulunmaktadır!

Reklam bulunması yüzünden pek tutulmasa da ücretsiz bir şeyden hiç gelir elde edilmezse sürekli de geliştirebileceğiniz bir proje olarak kalamıyor ne yazık ki.Geliştiriciler açısından reklamlarla gelir elde etmeye çalışmak en azından işlerine daha fazla odaklanmalarını sağlayacak diye düşünüyorum.Özelliklerine bakmadan es geçmeyin derim.

Wps Office programının resmi internet sitesine buradan giderek ücretsiz indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

6)Only Office:

only-office-indir-ucretsiz
Ucretsiz-Only-Office-İndir

Only Office Programı , “Microsoft Office gibi güçlü, LibreOffice gibi özgür.sloganıyla yola çıkan yeni rekabetçi özgün bir office programıdır. Kendilerine çok güvenen bir ekibin ortaya çıkardığı bir ürün aslında. Ücretsiz Office Programları arasında en iyi özelliklere sahip programlardan bir tanesidir. İleri de ücretli bir program olarak satılmaya başlanırsa şaşırmamamız gerekir. O yüzden indirme

GÜNCELLEME: Only Office programı artık 180 günlüğüne ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu süre dışında artık ücretli olarak kullanıcılara sunulan bir program olmuştur.

Microsoft Office alternatifi uygulamaları beğenmediyseniz yada eski bir bilgisayara sahipseniz bilgisayarınızın yavaşlamasını istemediğiniz için programlar kullanamıyorsanız sadece internet ile dünyanın en popüler Office programı olan Microsoft Office programını nasıl ücretsiz ve orijinal bir şekilde kullanabileceğinizi anlattığım “Microsoft Office” adlı yazıma kesinlikle bakmalısınız.

Ücretsiz Office Programları bu yıl için güncellediğim yazımda Microsoft Office’e alternatif olabilecek bedava ama kaliteli Office Programları’nı sizler için karışık olarak derledim.

Ücretsiz Office Programları(En İyi 6 Program) adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlar kısmından görüşlerinizi belirterek bizi desteklemeyi umarım çok görmezsiniz. 

 

Yazar Hakkında
Toplam 129 yazı
Muhammed Ç.
Muhammed Ç.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara