Oyunlar için Gerekli Programlar 2023 *Güvenli

Oyunlar için Gerekli Programlar. Bilgisayar oyunlarının bilgisayarınız da daha iyi çalışması veya çalışması için bilgisayarınızda yüklü olması gereken programlar vardır, eğer bu programlar bilgisayarınızda yüklü değilse bilgisayarınızın donanımları oyunu ne kadar iyi kaldırıyor olursa olsun, gerekli olan programlar yüklü olmadığı için açılış esnasında hatalar veya oyunu oynarken çökmeler gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

PC de oyun oynamak için gerekli programlar, bilgisayarınızda düzenli olarak oyun oynayacaksanız her zaman yüklü olarak bulunması gereken programlar diyebiliriz. Bilgisayarınızda ki oyunların hatasız çalışmasını istiyorsanız yada DLL hatası gibi oyun açılırken hatalar alıyorsanız bu yazımızı okuyarak hatayı ortadan kaldırabilirsiniz. Öncelikle sizlere aşağıda bahsedeceğimiz programların hepsinin bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Bu programların hepsi oyunların ihtiyaç duyduğu programlardır.

Oyunlar için Gerekli Programlar Listesi

oyunlar için gerekli programlar
oyunlar için gerekli programlar

PC oyun oynamak için gerekli programlar listemize geçmeden önce bilmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Aşağıdaki programlar Steam, Ubisoft, Epic Games gibi oyun dağıtım platformları çıkmadan önce CD, DVD dediğimiz disklerle oyunların oynandığı zamanlarda bir oyun açabilmemiz için kesinlikle yüklememiz gereken programlardı.

O zamanlarda oyuncular bu programların yüklenmesi gerektiğini çok iyi biliyordu ancak günümüzde bahsettiğim Steam, Epic Games gibi platformlar bu programları arka planda otomatik olarak yüklediği için günümüz oyuncuları bilmiyor ve bu da çok normal bir durumdur.

Steam platformundan oyun oynayacağınız zaman genelde Steam otomatik olarak oyun açılışı esnasında gerekli olan programları yükler ancak tabiki nadirde olsa belirli hatalardan kaynaklı yine hatalar alabilirsiniz.

Oyuncular bilgisayarlarda bir oyun oynayacağı zaman oyuna özel veya uygulamaya özel programlar aramaktadır ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Her oyun için gerekli olan temel programlar bulunmaktadır. Çoğu oyuncu Google’da aşağıdaki gibi aramalar yapmaktadır;

  • Gameloop için gerekli programlar
  • Legend Online oynamak için gerekli programlar
  • Windows 7 yüklenmesi için gerekli programlar
  • Oyun programları
  • 3d oyunlar için gerekli programlar
  • Online oyunlar için gerekli programlar
  • Oyun için gereken programlar

Makalemizdeki programların doğru kurduğunuzdan emin olunuz. Şimdi sırasıyla sizlere oyunlar için gerekli olan programlar listesini gösterelim.

1)Vcredist (Microsoft Visual C++)🟢

oyunlar için gerekli visual c
oyunlar için gerekli visual c

Oyunlar için gerekli programlar listemizdeki ilk programımız VCredist programıdır. Günümüzde VCredist programının ismi Visual C++ programı olarak geçmektedir. Çoğu oyuncu isim farklılığından dolayı farklı programlar sansa da günümüzde Microsoft sadece isim değişikliği yaparak aynı programın yeni versiyonlarını kullanıcılara sunmaya devam ediyor.

Visual C++ ve Visual C# paketleri olarak bildiğimiz paketler aslında bir VcRedist Paketleridir. Bu programların 2005 Sürümünden son sürümüne kadar hepsi Bilgisayarınızda kurulu olmalıdır. Bazı arkadaşlarımız benim bilgisayarım 64 bit  işletim sistemine sahip, 32 bit olanı silmeliyim yada son sürümü yüklü zaten 2008 , 2012 sürümü bilgisayarda durmasın, bilgisayarı yavaşlatır diye hataya düşüyorlar. Buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar çok yanlış düşüncelerdir asla ve asla bu programların hiçbiri bilgisayarınızdan silinmemeli ve hepsi de yüklü olmalıdır. Visual Paketi özellikle DLL Hatası veren oyunlar içindir.

UYARI: Eğer çok eski oyunları bilgisayarınızda çalıştırmaya çalışıyorsanız 2005 sürümünü kesinlikle hem 32 bit hem de 64 bit olan programını bilgisayarınıza kurmak zorundasınız çünkü eski yapım oyunların bir çoğunda 64 bit desteği bulunmuyor.

2)Net Framework🟡

pc de oynamak için gerekli programlar
pc de oynamak için gerekli programlar

PC de oynamak için gerekli programlar listemizdeki 2.programın ismi: Net Framework. Net Framework programı da Microsoft tarafından geliştirilen bir programdır. Net Framework programı listemizde ki çoğu program gibi sadece oyunlar için kullanılması gereken bir program değildir, belirli bilgisayar programları veya uygulama geliştirmek isteyen kullanıcılar içinde bilgisayarlarında yüklü olması gereken programlardan bir tanesidir.

Net Framework programının  2.0 versiyonundan,  4.8 versiyonuna kadar olan versiyonlar x86-x64 olarak hepsi bilgisayarınızda yüklü olmalıdır ancak benim tavsiyem 4.8 versiyonundan başlamanız olacaktır. İlk olarak 4.8 versiyonunu yükledikten sonra hala hata almaya devam ederseniz, diğer versiyonları deneyebilirsiniz.

Oyun bileşenleri yükleme çok hassas bir konudur ve çok önemlidir.Oyun bileşenleri yükleme programlarından bir tanesini bile es geçmeniz bilgisayarınızda oyun oynayamamanıza sebep olabilir. Bu yüzden doğru sürümü bulana kadar diğer versiyonları deneyebilirsiniz.

3)DirectX🟠

directx
directx

DirectX, 2005 yıllarında bana oyun açma programı hangisi? diye sorsalardı, düşünmeden direkt cevap vereceğim programdır, açıkçası ömrüm bu programı bilgisayarıma yüklemekle geçti diyebilirim, çünkü o zamanlarda hem ev interneti diye bir teknoloji daha bizim eve girmemişti hem de DirectX sürekli yeni sürüm çıkartıyordu, şuan günümüzde bu dertleri yaşamamak altın değerinde bir fırsat diyebilirim.

DirectX programını da şaşırmayacağınız üzere Microsoft şirketi geliştirmektedir. DirectX programı diğer programlar gibi değildir sadece oyunlar için geliştirilmiş bir programdır. 1990’lı yıllardan beri yeni sürümleri çıkmaya devam eden DirectX programı günümüzde hala desteklenmekte ve hala yeni çıkan oyunlarda kullanılmaktadır, önemini de buradan anlayabilirsiniz, teknoloji çok değişmesine rağmen hala DirectX teknolojisi oyunlarda sıkça kullanılıyor.

DirectX programının çok farklı versiyonları bulunuyor, eğer bilgisayarınızda DirectX programı yüklü değil ise yükleyerek sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Google’da makalemizde yer alan programları attığınızda bir çok farklı web sayfası karşınıza çıkabilir, Google’da karşınıza çıkan sayfalardan rastgele olarak çıkan sitelerden asla programları indirmeyin! Sadece ve sadece programların yapımcılarının, resmi web sayfalarından indirin çünkü diğer sitelerde virüs riski ihtimali her zaman bulunacaktır, buna çok dikkat ediniz!

Oyunlar için gerekli programlar listemiz bu şekildeydi ayrıca uygulamalı olarak izlemek isterseniz de aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube video

Sitemizdeki bazı içeriklerimiz;

Oyunlar için Gerekli Programlar ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Oyunlar için Gerekli Programlar Hangileridir?

Oyunların çalışması için bilgisayarlarda yüklü olması gereken programlar DirectX, Net Framework ve Vcredist programlarıdır.

Oyunlar için gerekli programlar adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Programlar bağlantısından sitemizde yer alan benzer içerikleri de inceleyebilirsiniz.

5/5 - (12 votes)

“Oyunlar için Gerekli Programlar 2023 *Güvenli” üzerine 10 yorum

Yorum yapın

Kombicozum.com smm panel Arizacozum.com Cozum10.com burun estetiği düğün davetiyesi mizah.org