oyunların-çalışması-için-gerekli-programlar

Oyunlar için Gerekli Programlar 2020

Oyunlar için Gerekli Programlar 2020. Bilgisayar Oyunları’ nın Bilgisayarınız da daha iyi çalışması veya çalışması için Bilgisayarınızda yüklü olması gereken programlar vardır. Bu yazımızda sizlere bu yazılardan bahsedeceğim.

oyunlar-için-gerekli-programlar-2020
oyunlar-için-gerekli-programlar-2020

Bilgisayarınızda ki Oyunların hatasız çalışmasını istiyorsanız yada DLL hatası gibi oyun açılırken hatalar alıyorsanız bu yazımı okuyarak hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

Öncelikle sizlere aşağıda bahsedeceğim Programlar’ın hepsi Bilgisayarınızda yüklü olmalı ki Oyunlarınız açılabilsin. Sırasıyla Programlar şu şekilde ;

VCREDİST

Visual C++ ve Visual C# paketleri olarak bildiğimiz paketler aslında bir VcRedist Paketleridir. Bu Programların 2005 Sürümünden son Sürümüne kadar hepsi Bilgisayarınızda kurulu olmalıdır.

Bazı arkadaşlarımız benim Bilgisayarım 64 bit  İşletim Sistemine sahip 32 bit olanı silmeliyim yada son sürümü yüklü zaten 2008 , 2012 sürümü falan Bilgisayarda durmasın Bilgisayarı yavaşlatır diye düşünen bazı arkadaşlarımız var.

Bunlar çok yanlış düşüncelerdir asla ve asla bu Programların hiçbiri Bilgisayarınızdan silinmemeli ve hepsi de yüklü olmalıdır. Visual Paketi özellikle DLL Hatası veren oyunlar içindir.

Microsoft kendi Sitesinden VCREDİST Paketlerini ücretsiz olarak indirmenizi sağlamaktadır. İndirme linki aşağıdadır ;

VCREDİST

Net Framework

.Net Framework Programı’nın  2.0 versiyonundan  4.8 versiyonuna kadar olan versiyonlar x86-x64 olarak hepsi Bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

Oyun oynamak için gerekli Yazılımlar olarak bir tanesini bile es geçmeniz Bilgisayarınızda Oyun oynayamamanıza sebep olabilir. Bu yüzden tüm Versiyonları indirip Bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

.Net Framework Programı’nı indirmek için gerekli bilgilere aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz ;

Net Framework

DİRECTX

DirectX , Programı’nı eğer çok eski bir Oyuncu iseniz çok iyi biliyorsunuzdur. Eskiden bir Oyunun Setup Dosyasını yüklerken Direct X Dosyasının da yanında yüklenmesini isterdi.

DirectX ile çalışan Oyunları bu Program Bilgisayarınızda yüklü olmadan asla açamazsınız o yüzden yüklü olup olmadığını kontrol edin.

DirectX Programını indirmek için aşağıdaki butondan Microsoft’un kendi sitesine giderek ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz ;

DİRECTX

Oyunlar için gerekli Programlar adlı yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Görüşleriniz yorum kısmında belirtebilir Yazının üst kısmından da yazıya puan verebilirsiniz.

 

Yorumlar (2 yorum)
Emre G
Emre G Cevapla

Dostum emeğine sağlık. Çok yararlı bir konu olmuş gerçekten.

    Muhammed Ç.
    Muhammed Ç. Cevapla

    Güzel düşüncelerin için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara


Programlar ›