En İyi İnternet Hız Testi Servisleri

internet-hiz-testi-araclari
4 dakika 24 saniye okunma süresi.
Abone Ol 

En İyi İnternet Hız Testi Servisleri. Günümüzde kullandığımız İnternetin anlık ve güncel hız testini gerçekleştirerek doğru sonuçlar almak çok önemli bir hale gelmiş durumdadır. İnternet paketimizin vaat ettiği hızları gerçekten de aldığımızı test edebileceğimiz yöntem İnternet hız testi servislerini kullanmaktır.

İnternet hız testi servisleri kendi sunucularını kullanarak mevcut İnternetinizin testini gerçekleştirmektedir bu sayede de test yaptığınız cihazda mevcut İnternet hızınızı detaylı bir şekilde (yükleme, indirme, ping) öğrenebileceksiniz.

İnternet Hız Testi Servisleri

Günümüzde İnternetinizin hız testini gerçekleştirebileceğiniz bir çok alternatif hız testi servisi bulunmaktadır. Hepsinin de amacı mevcut kullandığınız İnternetin hız sonuçlarını kullanıcılarına bildirmektir ancak her hız testi servisi doğru sonuç vermemektedir.

Hız testi işlemi gerçekleştirilirken İnternet hız testi gerçekleştirdiğiniz servis sizin İnternetinizi en yakın sunucusunda test etmektedir yani sunucuları sizin İnternet servisinize ne kadar uzak ise İnternet hız sonucu olarak ta o kadar yanıltıcı sonuçlar alacaksınız demektir.

SpeedTest

Merkezi Seattle/ABD de bulunan Şirket uluslararası alanda hız ölçme konusunda zirve yarışında bulunmaktadır. Türkiye de  kullanım kitlesi yüksek olan SpeedTest verdiği gerçekçi hız testleri sayesinde popüler olmuş bir servistir.

SpeedTest bağlantısından siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Fast

Fast de ABD Merkezli bir hız ölçme sitesidir ancak Fast’in farkı yapımcılarının dünyanın en popüler film izleme servisi olan Netflix‘tir. Siteye girdiğinizde otomatik olarak size hızınızı göstermeye başlıyor ayrıca alt kısmında ki daha fazla bilgi kısmına tıklayarak da İnternetiniz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Fast’in aynı zamanda mobil uygulaması da bulunmaktadır.

Fast bağlantısından siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Türk Telekom Hız Testi

Türk Telekom’un kendisinin yapımcılığı üstlendiği yerli bir İnternet hız ölçme analiz sitesidir. Türk Telekom’un hız testi için piyasanın en iddialı hız ölçme sitelerinden olan SpeedTest’in yapımcısı OOKLA nın lisansı altında bunu gerçekleştirdiklerini söylüyorlar.

Yani bir nevi anladığım kadarıyla OOKLA ya para ödeyip onların servisini kullanıyorlar. Türk Telekom İnternet Hız Testi Sayfasına gitmek için Türk Telekom Hız Testi bağlantısını kullanabilirsiniz.

İnternet hızımızda çoğu kullanıcının bilmediği ve atladığı bir nokta var o nokta ise “Upload” dediğimiz kısımdır. Bir İnternette download yani indirme hızı dışında upload yani yükleme hızı da çok önemlidir. İndirme hızınız ne kadar yüksek olursa olsun Upload hızınız düşük ise bu durum canını sıkacaktır.

İnternetlerimizde Upload özelliğini ücretsiz bir şekilde yükseltebileceğimiz teknikler bulunmaktadır.Upload Hızlandırmaadlı rehber niteliğinde ki yazıma bakmalısınız.

TestMy

TestMy web sitesine girdiğinizde size indirme hızını mı , upload hızını mı ölçmek istediğinizi soruyor. web site hız ölçmeyi random olarak İnternetinizi kullanarak İndirme hızını ölçüyor ve size bu hız testini gösteriyor. TestMy İnternet sitesine gitmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İnternet Hızınızı ölçtükten sonra İnternet hızınızdan memnun kalmadıysanız ücretsiz bir şekilde İnternetinizin hızını arttırma rehberimizi okumanızı tavsiye etmekteyim.  “İnternet Hızlandırma” kısmına tıklayarak yazıma ulaşabilirsiniz.

SpeedOf

SpeedOf alternatif olarak görebileceğimiz bir İnternet hızı ölçme sitesidir çünkü web site yaptığı sonuçları otomatik olarak yapıyor ve kullandığı sunucunun hangi ülkenin sunucusu olduğunu yazmıyorlar ayrıca sitede reklamlarda bulunmaktadır.

SpeedOf İnternet Sitesine gitmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

SpeedCheck

SpeedCheck bir site değil mobil android ve IOS uygulamasıdır. Bu yazıyı okuyan mobil telefon kullanan arkadaşlarımızı üzmemek, onlarında nasıl İnternet hızlarını ölçecekleri konusunda  yardımcı olmak istedik .Android pazarda özellikle çok popüler olan ve 5 yıldız üzerinden 4.5 yıldız alan bir uygulamadır.

Android için: SpeedCheck

İOS için: SpeedCheck

Kullandığınız İnternet Sağlayıcıları için söylüyorum ;

 • Türk Telekom Hız Testi
 • TTNET Hız Testi
 • Türknet Hız Testi
 • SuperOnline Hız Testi
 • Millenicom Hız Testi
 • Vodafone Hız Testi
 • ADSL Hız Testi

servislerinden hangisini kullanıyor olursanız olun istediğiniz hız testi sorgulama aracını kullanarak İnternet hızınızı test edebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz tüm internet hızı ölçme siteleri İnternet hız testi konusunda en popüler servislerdendir.

En İyi İnternet Hız Testi Servisleri adlı yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Zamanınızı ayırıp yorumlar kısmında görüşlerinizi belirtmeniz dileğiyle.

“En İyi İnternet Hız Testi Servisleri” hakkında 5 yorum

 1. örnek site ile test ediyorum ama Vaad edilenden çok ve çok az. Ne yapabilirim?
  Bu sonuclarla yola cikilabilir mi?

  1. İçeriğimizdeki sitelerin hepsinden ayrı ayrı testler gerçekleştirerek en yakın sonuçları öğrenebilirsiniz.

 2. Türk telekom speedtest ile aynı altyapıyı kullanıyor. Alternatif olarak nperf sitesini önerebilirim. Türkiyede birçok 10 gbps sunucusu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.