En İyi İnternet Hız Ölçme Siteleri

hız-ölçme

İnternet Hız Ölçme Siteleri

EN İYİ İNTERNET HIZ ÖLÇME SİTELERİ. Sizlere bu yazımızda İnternet hızınızı ölçebileceğiniz en iyi Web Siteleri ve Uygulamaları tanıtmaya çalıştım. Yazımızda ki Sıralama’nın bir önemi yoktur karışık olarak yaptım aşağıdan tek tek hepsini inceleyebilirsiniz ;

SpeedTest

speed-test-logo

speed-test-logo

Merkezi Seattle/ABD de bulunan Şirket uluslararası alanda hız ölçme konusunda zirve yarışında bulunmaktadır. Türkiye de  kullanım kitlesi yüksek olan SpeedTest verdiği gerçekçi hız testleri sayesinde popüler olmuş bir şirket.

SpeedTest Sitesine gitmek için buraya tıklayın.

Fast

,

fast-logo

fast-logo

Fast de ABD Merkezli bir hız ölçme sitesidir ancak Fast’in farkı yapımcılarının Dünyanın en popüler film izleme servisi olan Netflix‘tir. Siteye girdiğinizde otomatik olarak size hızınızı göstermeye başlıyor ayrıca alt kısmında ki daha fazla bilgi kısmına tıklayarak da İnternetiniz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.Fast’in aynı zamanda mobil uygulamasıda bulunmaktadır.

Fast Sitesine gitmek için buraya tıklayın.

Türk Telekom Hız Testi

türk-telekom-hız-testi

türk-telekom-hız-testi

Türk Telekom’un kendisinin yapımcılığı üstlendiği yerli bir İnternet hız ölçme analiz sitesidir.Türk Telekom’un Hız Testi için piyasa’nın en iddialı hız ölçme sitelerinden olan SpeedTest’in yapımcısı OOKLA nın Lisansı altında bunu gerçekleştirdiklerini söylüyorlar.

Yani bir nevi anladığım kadarıyla OOKLA ya para ödeyip onların servisini kullanıyorlar. Türk Telekom İnternet Hız Testi Sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

İnternet hızımızda çoğu kullanıcının bilmediği ve atladığı bir nokta var o nokta ise “Upload” dediğimiz kısım. Bir İnternette download yani indirme hızı dışında upload yani yükleme hızı da çok önemlidir. İndirme hızınız ne kadar yüksek olursa olsun Upload hızınız düşük ise bu durum canını sıkıcaktır.

İnternetlerimizde Upload özelliğini ücretsiz bir şekilde yükseltebileceğimiz teknikler bulunmakta. “Upload Hızlandırma” adlı rehber niteliğinde ki yazıma bakmalısınız.

TestMy

testmy-logo

testmy-logo

TestMy Websitesi’ne girdiğinizde size indirme hızını mı , upload hızını mı ölçmek istediğinizi soruyor. Website hız ölçmeyi random olarak İnternetinizi kullanarak İndirme hızını ölçüyor ve size bu hız testini gösteriyor. TestMy İnternet Sitesine gitmek için buraya tıklayın.

İnternet Hızınızı ölçtükten sonra İnternet hızınızdan memnun kalmadıysanız ücretsiz bir şekilde İnternetinizin hızını arttırma rehberimi okumanızı tavsiye etmekteyim.  “İnternet Hızlandırma” kısmına tıklayarak yazıma ulaşabilirsiniz.

SpeedOf

speedof-logo

speedof-logo

SpeedOf alternatif olarak görebileceğimiz bir İnternet Hızı Ölçme Sitesi çünkü Web site yaptığı sonuçları otomatik olarak yapıyor ve kullandığı Server’ın hangi Ülkenin Sunucusu olduğunu yazmıyorlar ayrıca sitede reklamlarda bulunmaktadır.

SpeedOf İnternet Sitesine gitmek için buraya tıklayın.

 

SpeedCheck

SpeedCheck-logo

SpeedCheck-logo

SpeedCheck bir site değil Mobil Android ve IOS uygulamadır. Bu yazıyı okuyan Mobil Telefon kullanan arkadaşlarımızı üzmemek onlarında nasıl İnternet Hızlarını ölçeceklerinde yardımcı olmak istedik .Android pazarda özellikle çok popüler olan ve 5 yıldız üzerinden 4.5 yıldız alan bir uygulama.

Android için: SpeedCheck

İOS için: SpeedCheck

Kullandığınız İnternet Sağlayıcıları için söylüyorum Türk Telekom Hız Testi ,TTNET Hız Testi , Türknet Hız Testi, SuperOnline Hız Testi, Millenicom Hız Testi, Vodafone Hız Testi, ADSL Hız Testi yapıcak olun farkeden hiçbirşey yok yazımızda bahsettiğimiz tüm internet hızı ölçme siteleri size doğru bilgiyi vermeye çalışacaktır.

En İyi İnternet Hız Ölçme Siteleri 2020 adlı yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir