Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar 2020

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Listesi(10 Liste)

Her Bilgisayarda Olması Gereken Program Listesi bir çok kullanıcının hayatını kurtaracak bir liste çünkü herkes bilgisayara çok iyi hakim olacak diye bir konu yok.Kullandığımız bilgisayarlarda kesinlikle olması gereken belirli programlar vardır ancak bu programlar bilgisayarlarımıza yüklü olarak gelmez onları bizim yüklememiz gereklidir.

Bu noktada da size yardımcı olarak bizim listemiz devreye girmekte. Bir bilgisayarda hangi programlar olmalı , bilgisayarda olmazsa olmaz programlar nelerdir gibi bir çok soruna çözüm bulacaksınız.

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Listesi

bilgisayarda-olmasi-gereken-programlar
Bilgisayarda olmasi gereken programlar listesi

Her bilgisayarda olması gereken programlar , bilgisayarda olmazsa olmaz programlar dediğimiz programlar bilgisayarımızda yüklü olmalı diyoruz ama bunlar hangi programlar onları daha sizlere söylemedim çünkü bu yazımda çok şaşıracağınız bir liste mevcut olacak.

Bir çok bilgisayarda olması gereken programlar listesi hazırlayan içerik üreticileri eskide kalmış herkesin bildiği programları yazarak bunları kullanın demişler. Ben bu yazımda özel olarak araştırdığım ve çok beğenip uzun yıllardır kendi kullandığım programlardan tavsiyeleri içeren bir liste sunuyorum sizlere.

Her bilgisayarda olması gereken programlar listesi şu şekilde ;

1)En İyi İnternet Tarayıcıları:

bilgisayar-icin-olmazsa-olmaz-programlar
bilgisayarda-olmazsa-olmaz-programlar

Her Bilgisayarda olması gereken programlar listemizde ki ilk başlık olarak En İyi İnternet Tarayıcıları konusunu ele alalım.En  İyi İnternet Tarayıcıları arasında ülkemizde en çok kullanılan  İnternet Tarayıcıları yer bile alamadılar çünkü o kadar iyi özelliklere sahip İnternet tarayıcıları mevcut ki popüler İnternet tarayıcıları listemizde ki İnternet tarayıcılarının çok gerisinde kalmış durumda.

1)Brave İnternet Tarayıcısı:

Brave  İnternet tarayıcısı bana göre bilgisayarda olmazsa olmaz programlar dan bir tanesidir.Ben kendi bilgisayarımda en çok Brave İnternet tarayıcısını kullanmaktayım.Türkiye de pek popüler olan bir Tarayıcı değildir. Brave İnternet tarayıcısı kullandığınızda Otomatik olarak tüm reklamları engellemektedir.

Bu sayede de reklamlar sayfalarda yüklenmeyeceği için İnternet te gezinirken çok daha hızlı gezinecek ve reklamlarla karşılaşmayacaksınız. çok daha hızlı çalışmaktadır. Bu hız  Türkiye de en çok kullanılan İnternet Tarayıcısı olan Google Chrome’a göre  tam 3 kattır.

Ancak Brave İnternet tarayıcısı sadece hızlı çalışmıyor aynı zamanda engellediği Google reklamları yerine arada kendi reklamlarını size bildirim olarak gönderiyor ve siz o reklamları izlerseniz kendi Kripto Para Birimi olan BAT‘ı belli bir miktar olarak size veriyor. Bizim ülkemizde de genelde aslında Brave para verdiği için kullanılıyor.Son zamanlarda reklam izleyerek para kazanma özelliğine Türkiye’yi de dahil edince iyice bizim ülkemizde popülerleşmeye başladı.

BAT‘ı size çok kolay veriyor ama o parayı çekmeniz o kadar kolay değil haberiniz olsun.Öyle çok uğraştırıyor ki sizi bir sürü Banka doğrulamaları kayıtları vs… işin içine girdiğinizde çok uzun bir süreç ancak Referans linki ile de insanları getirebiliyorsanız gerçekten çok ciddi kazandıran bir sistem.

Tabi ki de ki de Brave İnternet tarayıcısını kullanacaksanız illa ki para alacaksınız diye bir şey yok benim çok kullanışlı bulduğum ve uzun yıllardır bilgisayarlarımda kullandığım favori İnternet tarayıcısı.

Brave İnternet Tarayıcısı” hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz çok detaylı inceleme yaptığım bu yazımı kesinlikle okumalısınız.

Her bilgisayarda olması gereken programlar listesi‘nde , En İyi İnternet Tarayıcıları arasında benim favorim Brave İnternet tarayıcısıdır.Brave İnternet Tarayıcısı indirmek için resmi sitesine buradan gidebilirsiniz.

2)Opera GX:

Her bilgisayarda olması gereken programlar arasında en sevdiğim 2.İnternet tarayıcısıdır. Opera Gx 2019 yılında çıkış yapmış daha çok bilgisayar yada mobil oyun severlere hitap eden bir tarayıcı ancak tabi ki de oyunsever olmayanlarında kullanabileceği bir Tarayıcı.

Opera GX hala yeni özellikler duyurmaktadır. Oyuncular için Popüler Oyun Siteleriyle anlaşarak indirim kuponu alıp bunları kullanıcılarına ücretsiz olarak duyurmaya başladılar ve bu sayede de Ücretli Oyun alan Kullanıcılar paralarından tasarruf sağlamış oluyorlar.

Bunların dışında normal Opera da bulunan Ücretsiz Reklam engelleme özelliği ve Ücretsiz VPN eklentileri de Opera Gx de bulunmaktadır. Twitter ve Twitch entegrasyonu özellikleri de mevcut bu sayede Opera GX tarayıcısında Twitter’a yada Twitch’e girmeden kullanabiliyorsunuz.

Opega GX İnternet tarayıcısının kullanacağı işlemci miktarı ve ram miktarını ayarlayabiliyorsunuz.Opera GX ile indirme yapıyorsanız internetinizin yavaşlamaması için indirme hızını sınırlama özelliği de mevcut.

Opera GX anasayfasını tamamen özelleştirebilmenize imkan tanıyor nelerin olacağından tutun da hangi Renk yada hangi Temanın olacağına kadar seçebiliyorsunuz. Bunlar dışında Anasayfa da Yakında ve Yeni Çıkacak Oyunlar diye bir kısım bulunmaktadır.Bu sayede yeni çıkacak tüm Oyunları görebiliyorsunuz.

Fırsat Toplayıcı diye bir kısımda oluşturdu Opera GX.Bu sayede de Tüm Oyun Satan Platformlarda ki en iyi İndirimleri yada ücretsize düşen oyunları direk size gösteren bir ekran oluşturulmuş oldu. Bu ekranın alt kısmında da Günlük Haberler diye bir kısım bulunmaktadır.Bu Haber kısmını istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Hangi konulardan haber görmek istiyorsanız seçebiliyorsunuz.

Hız konusunda da Chrome dan geriye kalan bir tarafı yok. Normal Opera İnternet tarayıcısından ise daha kullanışlı bir Tarayıcıdır. Ram ve GPU Sınırlandırma özellikleri ile arka planda açık bile tutsanız sınır koyarak bilgisayarınızı zorlamamasına sağlayabiliyorsunuz.

Opera Gx programının resmi İnternet sitesine buradan giderek indirebilirsiniz.

Sizlere önerdiğim İnternet tarayıcıları dışında diğer İnternet tarayıcılarını da merak ediyorsanız sürekli güncel tuttuğumEn İyi İnternet Tarayıcıları yazıma buradan gidebilirsiniz.

2)En İyi Antivirüs Programları:

bilgisayar-icin-olmazsa-olmaz-program
bilgisayar-icin-olmazsa-olmaz-programlar

Her Bilgisayarda olması gereken programlar listemizde antivirüs programları bilgisayarda olmazsa olmaz programlardan bir tanesidir. Hangi işletim sistemini kullanıyor olursanız olun mevcut işletim sistemlerinin sunduğu antivirüs programları çok yetersizdir. 

Bazı kullanıcılar da ben bilgisayar konusunda bilinçli biriyim  o yüzden bilinçli birisinin bilgisayarına antivirüs yüklemesine gerek yoktur şeklinde ne yazık ki düşünceler mevcuttur. Bu düşünceler çok büyük bir yanlıştır.

Bazen çok basit bir hata bile bilgisayar kullanırken başınıza büyük sorunlar getirebiliyor.Bu zamana kadar böyle bir sorunla karşılaşmamış olmanız karşılaşmayacağınız anlamına gelmemektedir. Tedbir almak çok önemlidir. Kullandığınız bilgisayarlarda kesinlikle antivirüs programı bulunmalıdır.

Piyasada bir çok antivirüs programı mevcut ancak en iyi antivirüs programları güncel olarak hangileri bunları bilmemiz gerekiyor. En iyi Antivirüs programları listemizde sizlere piyasada ki orijinal alabileceğiniz en iyi antivirüs programlarını listeledim.

1)Avast Antivirüs:

Öncelikle baştan şunu söyleyeyim bir Programın Premiumunu ücretsiz kullanmak için korsan sitelerden indirme yapıp o programda bir sorun olduğunda da bu programda iş yokmuş ya demek kibar tabirle cahilliktir.

Şimdi crack dediğimiz olay sadece hayır işi için yapılıp yapılan bir iş değil insanlarımız umarım bir gün bunu anlayacak. Neden bunları dediğime gelince 2019 ve 2018 yılında Avast’ı ne kadar korsan kullanan insan varsa yok bilgisayarı yavaşlatıyor yok işte silinmiyor yok işte doğru düzgün çalışmıyor gibi komik açıklamalar yapıldığını gördüm.

Avast‘ı Orijinal olarak 4 senedir Bilgisayarımda kullanmaktayım Bilgisayarımda her zaman sürekli açık olan bir Antivirüs Programıdır Özellikle 2020 yılında kendini çok iyi geliştirerek En İyi İlk 2 Antivirüs arasına girmeyi başarmış bir Antivirüs Programıdır.

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Listesi(10 Liste) 1 – avast kullandığı ram miktarı
avast-kullandığı-ram-miktarı

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi Avast Programı çalışır haldeyken Bilgisayarımda kullandığı Ram Miktarı Toplamda Sadece 97 MB. Çok az miktarda Ram tüketmesi çok iyi bir özelliktir.

Bunların dışında tabi ki Virüs Odası , Temel Kalkanlar , Wİ-Fİ Denetleyici , Gerçek Site , Güvenlik Duvarı , Fidye Yazılım Kalkanı , Korumalı Alan gibi daha bir çok özelliği bulunmaktadır.Çok başarılı bir Virüs Taraması özelliği dışında İnternet Tarayıları için ücretsiz Avast Antivirüs eklentisi vererek sizi Sahte Sitelerden Tehlikeli Sitelerden korumaktadır.

Her bilgisayarda olması gereken programlar listemiz de benim uzun yıllardır kullandığım ve sizlere de kesinlikle ister ücretsiz versiyonu olsun ister ücretli versiyonu olsun tavsiye ettiğim bir antivirüs programıdır. Avast antivirüs programının resmi İnternet sitesine buradan giderek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2)Karspersky Antivirüs:

Karspersky Antivirüs yıllar boyu En İyi Antivirüsler arasında yerini aldı ve hala almaktadır.Çok başarılı bir Antivirüs programıdır.Ben kendim çok eskiden kullanıyordum ancak Fiyatları bizim ülkemize göre biraz pahalı olmaya başlayınca bırakmak zorunda kaldım. Gidip korsanını indireceğinize Windows’un kendi orijinal Antivirüsünü kullanın daha iyi arkadaşlar haberiniz olsun.

Karspersky Antivirüs diğer Antivirüslere kıyasla Bilgisayarınızı neredeyse hiç yormaz Virüs Taramalarında ise her zaman en başarılı Antivirüs Programları arasında kendisine yer buldu. Bunlar dışında İnternetten Güvenli Ödeme yapabilmeniz için kendi güvenlik sistemi de bulunmaktadır. Piyasada antivirüs programları arasında her zaman en iyi sonuçlardan bir tanesi Karspersky Antivirüs programında çıkmaktadır.

Eğer fiyatı sizin için bir problem oluşturmuyorsa her bilgisayarda olmazsa olmaz diyeceğimiz programlardan bir tanesi diyebilirim.

Karspersky Antivirüs programının resmi internet sitesine buradan gidebilirsiniz.

Piyasada alternatif bir çok antivirüs programı bulunmaktadır eğer diğer antivirüs programlarını ve özelliklerini merak ediyorsanız kesinlikle “En İyi Antivirüs Programları yazımı okumalısınız.

3)En İyi Sıkıştırma Programları:

bilgisayar-programları-ismi
bilgisayar-programlari-isimleri

Her Bilgisayarda olması gereken programlar listemizde ki en kolay anlatacağım konu olacaktır.  Bilgisayarım da RAR Sıkıştırma Programı ne işe yarayacak demeyin  İnternet te en az bir kez bile bir şey indirecekseniz kesinlikle ihtiyacınız olan bir program olacaktır.

İsmi Sıkıştırma Programları olarak geçse de genel olarak işinize sıkıştırılmış dosyaları açmak için yarayacaktır.Büyük boyutlara sahip bütün uygulama ve oyunlar rar dosyalarına sıkıştırılmaktadır o yüzden her bilgisayarda bulunması gereken programlar dan bir tanesidir.

1)Winrar:

Bilgisayarınız üzerinde ki dosyaları sıkıştırdığınız yada sıkıştırılan dosyaları açtığınız ücretsiz bir programdır. İsterseniz bir Klasörü sıkıştırarak Boyutunu azaltırsınız isterseniz İnternet ten İndirdiğiniz bir RAR Dosyasını Klasöre çıkartırsınız tabi ki de bunlar dışında başka özellikleri de bulunmaktadır .Ücretsizdir , kullanımı çok basit ve çok hafif bir Programdır. Arayüzü de Türkçedir. 

Kesinlikle bana göre Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar arasında yerini hak etmekte.

Winrar programını indirmek için resmi İnternet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

NOT: Winrar gözümde piyasanın açık ara lideri ve her işinizi görebileceğiniz Ücretsiz , Türkçe bir araç olduğu için başka bir öneri de bulunmayacağım!

4)En İyi Ekran Alıntısı Araçları:

en-iyi-ekran-alıntısı-araçları
en-iyi-ekran-alıntısı-araçları

Ekran Alıntısı araçları Her Bilgisayarda olması gereken Programlar içerisinde en kolay edinebileceğiz ve kullanabileceğiz programdır aslında. Çünkü kullandığınız işletim sistemi hangisi olursa olsun genel olarak işletim sistemleri ile beraber bilgisayarımıza yüklü olarak gelen bir programdır.

1)Windows Ekran Alıntısı Aracı:

Windows İşletim Sistemi özellikle Windows 10‘a sürekli yenilikler , güncellemeler getirerek daha kullanışlı bir Bilgisayar deneyimi oluşturmamıza yardımcı olmaya çalışıyor.

Windows 10 Pro Sürümü ile beraber Windows’un kendi araçlarından biri olarak otomatik Bilgisayarımıza yüklenen Ekran Alıntısı aracı gayet kullanışlı ve Bilgisayarınıza ekstradan bir yük oluşturmamak için Bilgisayarınızda zaten yüklü olan bir Aracı kullanmak güzel bir avantaj.

Şimdi gelelim Ekran Alıntısı Aracını nasıl kullanacağınıza;

windows-ekran-alıntısı-aracı
windows-ekran-alıntısı-aracı

Arama kısmına Ekran Alıntısı Aracı yazın ve sağ kısımdaki Dosya Konumunu aç kısmına tıklayın.

windows-ekran-alıntısı-aracı-görev-çubuğuna-sabitleme
windows-ekran-alıntısı-aracı-görev-çubuğuna-sabitleme

Dosya Konumunu açtıktan sonra Ekran Alıntısı Aracına Sağ tıklayın ve Görev Çubuğuna Sabitle kısmına tıklayın. Ardından Görev çubuğu kısmından her zaman bu araca ulaşabilir olacaksınız. ( Saatin yazdığı hiza olan sol kısımlar)

2)LightShot

Bilgisayarınızda ekran alıntısı (ss) alarak anlık görüntü yakalayabileceğiniz ayrıntılı basit türkçe dile sahip hafif bir Program. .Özellikle oyuncular için Oyun içi  ss yani Ekran Alıntısı almak için kullanışlı bir programdır. İndirmek için LightShot resmi İnternet sitesine buradan gidebilirsiniz.

 

5)En İyi İndirme Programları:

en-iyi-indirme-programları-2020
en-iyi-indirme-programları-2020

Bu kısımda Dünyaca en popüler olan hemen hemen Türkiye de ki insanlar hariç herkesin kullanabildiği bir Program olan IDM ‘yi hariç tutarak anlatacağım bir kısım olacak çünkü bizim ülkemizde insanlar o Programa o kadar para veremeyebilirler.

1)Free Download Manager: 

Bu Program için IDM den hiçbir farkı yok fazlası var desem inanır mısınız? Zamanında bu konuda çok araştırma yaptım bir sürü Program denedim yazılarını yazdım kullandım ancak şuan benimde kullandığım Program Free Download Manager Programıdır. Program ücretsiz Türkçe arayüzü mevcuttur.

İsterseniz neredeyse tüm Tarayıcılarda çalışan Eklentisini kurarsınız otomatik indirme yaparsınız isterseniz de indirmek istediğiniz video  yada film artık neyse onun linkini kopyalar programa yapıştırır ve o şekilde istediğiniz çözünürlükte indirirsiniz. 

IDM de olmayan bir özellik olarak bir Videonun sadece sesini de indirebilirsiniz. İndirme Hızı IDM ile yarışır durumda ücretsiz ve açık kaynak kodlu olduğu için sürekli geliştirilen bir program zaten ayarlar kısmından güncelleştirmeleri kontrol et diyerek  her zaman en güncel versiyonunu kullanabilirsiniz. 

İşte bu yüzden Her Bilgisayarda olması gereken Programlar arasında yer almayı hak eden bir Program kendisi.

Bilgisayarınızda fazla bir yük oluşturmuyor bu sayede Bilgisayarınız da rahatça kullanabiliyorsunuz isterseniz hız sınırlandırma yaparsınız isterseniz şu uzantıları indirme diyerek İnternet Tarayıcısı kendi indirme aracıyla indirsin diye ayar yaparsınız ve kullanırsınız bir çok özelliği ve ayarı var anlatmaya kalksam çok uzun bir yazı olur bu yüzden detaylı bilgi almak için Free Download Manager hakkında yazdığım bu yazıyı kesinlikle okumalısınız.

Programı indirmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

NOT: Bu kısımda başka alternatif sunmayacağım çünkü bu programla kıyaslayacağım piyasa da başka bir program bulunmamakta olursa eğer güncelleyeceğim zaten yazıyı.

6)En İyi Program Kaldırma Araçları:

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Listesi(10 Liste) 2 – en iyi program kaldırma araçları 2020
en-iyi-program-kaldırma-araçları-2020

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar arasında En iyi Program Kaldırma Araçları çok gerekli hale geldi çünkü Windows’un kendi işletim sisteminde kullandığı Program kaldırma aracı çok işlevsiz durumda ve programın tüm her şeyini bilgisayardan silmediği içinde bilgisayarlarımızda gereksiz boyutlar kalmakta kullanmadığımız halde.

Tabi ki bilgisayarlarda Program Kaldırma İşlemi için Windows’un kendi Program EKLE/KALDIR seçeneğini kullanarak da silme işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz mantıken neden yeni bir Program indirerek Bilgisayarıma yeni bir Yük bindireyim diyebilirsiniz.

1)Iobit Uninstaller:

IOBİT Uninstaller Aracı Bilgisayarınızda yüklü olan tüm Programları sizlere otomatik olarak sıralamakta kaldırmak istediğiniz bir Programı seçtiğinizde Kaldır tuşuna tıkladığınızda O Programın Bilgisayarınızda yüklü olan tüm dosyalarını taramaya başlıyor ve hepsini kaldırıyor.

Kaldırma İşlemi konusunda çok başarılı bulduğum bir araç bende kullanmaktayım bu Programı. Arayüzü Türkçedir. Pro versiyonludur ücretlidir ancak İnternet te Ücretsiz hediye lisans dağıtan insanların sayısı çok biraz bi araştırmayla Serial Key de bulabilirsiniz. Yanlış anlaşılmasın gidip Crack indirmeye kalkmayın sakın!

Iobit Uninstaller programını resmi İnternet sitesinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ayrıca kendi kullandığım lisansı da yardımcı olması açısından sizlerle paylaşmaya karar verdim. Iobit Uninstaller lisansını buradan takip edebilirsiniz.

 

7)En İyi Video Oynatıcısı Programları:

en-iyi-video-oynatıcısı-programları
en-iyi-video-oynatıcısı-programları

Her Bilgisayarda olması gereken programlar listemizdeki en önemli konulardan birisi tabi ki de Video Oynatma Programlarıdır. Hangimiz film izlemeyi, video izlemeyi sevmiyoruz ki. En azından genel olarak sevildiğini düşünüyorum.

1)VLC Media Player:

VLC Media Player ücretsiz bir program. Bilgisayarı fazla yormayan bir program. Türkçe arayüze sahip. Birçok Video formatını desteklemektedir ve en önemlisi son zamanlarda özellikle Gom Player ve KM Player‘ın yaptığı reklam özelliği yok. Yani size reklam göstermiyor tek amacı istediğiniz videoyu oynatması işte aradığımız özellik bu.

VLC Media Player programının resmi İnternet sitesine buradan giderek programı indirebilirsiniz.

2)Filmler Ve TV:

Windows 10 ile beraber gelen Filmler ve TV adlı Video Oynatıcısı dışında Windows’un birde Windows Player adlı bir video oynatıcısı bulunmakta. Gayet kullanışlı ve güzel bir Program aslında ikiside ve zaten Windows 10 ile entegre geldiği için fazladan bir yükleme yapmanıza gerek yok size yeterli geliyorsa kesinlikle fazladan bir program yüklemeyin bunu kullanın.

8)En İyi Disk İmaj Programları:

en iyi disk imaj programları 2020
en iyi disk imaj programları 2020

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar arasında Disk İmaj Programları gerekli programlardandır yani kısacası kimsenin bu aralar kullanmak ve indirmek istemediği uzantı olan .İSO yüzünden bilgisayarlarımıza indirmek zorunda kaldığımız ve Bilgisayarlarımızı çok güzel yavaşlatan ve yoran programlar oldukları için herkesin başına bela oldular.

Şimdi bunları okurken zaten .İSO uzantısı ile şuan işim yok gerek yok diyip geçmeye çalışabilirsiniz ancak artık işi olanında işi yok bu Programlara.

Yazımın başında dediğim gibi Windows 10 sürekli kendini yenilemekte ve bizi şu .ISO sorunundan aslında çoktan kurtardı. ISO programlarını artık Windows 10 ile programsız açabiliyorsunuz bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız “ISO UZANTILI DOSYA NASIL AÇILIR” adlı yazımı kesinlikle okuyun derim.

9)En İyi Office Programları:

en-iyi-office-programları
en-iyi-office-programları

Gelelim yazımızın son konusu olan Office Programlarına merak etmeyin size yok şu Office Programı ücretsiz şunu indirin yok şu bu kadar para bunu indirin kullanın demeyeceğim artık bu devirler kapandı bitti. 

Artık eskisi gibi 20 GB yada 30 GB lık Office Programları kurup Bilgisayarımızı yorup ta birde üstüne para ödemeye çalışma devri bitti. 

Artık İnternetiniz olsun yeter ki bu yazıyı okuyabildiğinize göre büyük ihtimal İnternetiniz mevcut.

Microsoft Office kendi Programlarını artık ücretsiz olarak eklenti şeklinde İnternet Tarayıcılarına entegre etmiş durumda. Tek yapacağınız o eklentiyi kurduktan sonra bir Microsoft Hesabı oturumu açmak ve kullanmak bu kadar kolay oldu artık bu işler. Hesabı da ücretsiz açabiliyorsunuz. “Microsoft Office İndir” adlı yazımı okuyarak çok kolay bir şekilde Microsoft Office programlarını edinebiliyorsunuz.

Her Bilgisayarda olması gereken programlar adlı yazımı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorumlar kısmından görüşlerinizi belirtmeyi lütfen ihmal etmeyin.

Yazar Hakkında
Toplam 129 yazı
Muhammed Ç.
Muhammed Ç.
Yorumlar (3 yorum)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara