Google Fotoğraflar

google-fotoğraflarım

Google Fotoğraflar hakkındaki tüm konulara sırasıyla başlıklar halinde değinerek anlatacağım. Bu sayede de Google Fotoğraf konusunda ki sorununuzu daha kolay ve anlaşılır şekilde çözmenizi yada kolay bir okuma sağlamanıza çalışacağım.

google-fotoğrafları-bilgisayara-aktarma
google-fotoğrafları-bilgisayara-aktarma

Öncelikle Google Fotoğraf uygulamasına cihazlardan nasıl erişeceksiniz onu anlatayım.

-Reklam-

Google Fotoğraflar İndir

Google Fotoğraf İndir. Google Fotoğraf’ı aşağıdaki butonlardan kullandığınız cihaza indirebilirsiniz. Bilgisayar için ise durum farklı Google Hesabınızla giriş yaptığınızdan direk kullanabilme imkanı sunmakta websitesi tarzında. 

Androd için indirmek isterseniz buradan , IOS için indirmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

-Reklam-

 

Bilgisayar için ise buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Google Fotoğraf Yedekleme

Google Fotoğraf yedekleme işlemi yapmayı önce Bilgisayar kullananlar için anlatayım ;

Google-Fotoğraf-resim-yedekleme
Google-Fotoğraf-resim-yedekleme

Ardından da Bilgisayardan mı Google Driver hesabınızdan mı yüklemek istediğinizi soracaktır. İstediğiniz yöntemi seçerek yüklemek istediğiniz dosyayı seçip Google Fotoğraf hesabınıza yüklemiş oluyorsunuz yada direk yüklemek istediğiniz Fotoğraf’ı tutup sürükle bırak yöntemiyle yükleyebilirsiniz bu şekilde de resimlerinizi depolamış olursunuz.

-Reklam-

Google Fotoğraf Bilgisayara Aktarma

fotoğraflarınızı-bilgisayarınıza-aktarın
fotoğraflarınızı-bilgisayarınıza-aktarın

Google Fotoğraf ile Telefonunuzdaki Resimleri Bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Aslında çok basit bir Uygulama. Öncelikle Telefonunuzda ki aktarmak istediğiniz resimleri yukarıda da anlattığımız şekilde Google Fotoğraf Uygulaması’na yükleyin.

Ardından Bilgisayarınızdan Google Fotoğraf’ın Sitesine gidin Yazının en başında linkler verilmiştir direk tıklayarak gidebilirsiniz. Website den Resimleri Bilgisayarınıza  indirmek için üstlerine tıklayaraktam ekran moduna alın ardından sağ üst kısımda üç nokta olacak.

Üç noktaya tıkladıktan sonra indir seçeneği ile karşılaşacaksınız bu şekilde Fotoğraflarınızı Bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

-Reklam-

google-fotoğraf-indir-pc
google-fotoğraf-indir-pc

Yüklediğiniz Fotoğrafları Silme

Yüklediğiniz Fotoğrafları silmek için Öncelikle sileceğiniz Resimler’in sol üst kısmındaki sönük renkte bir tik işareti var ona tıklayın.

google-fotoğraf-silme
google-fotoğraf-silme

Tik İşaretlerini koyduktan sonra Bilgisayar kullananlar için diyorum sağ üst kısımda Çöp Kutusu simgesi olacaktır ona tıkladığınızda Çöp Kutusuna Taşınmakta.

fotoğraf-çöp-kutusuna-taşıma
fotoğraf-çöp-kutusuna-taşıma

Fotoğrafları Kalıcı Silme

NOT: Çöp Kutusuna taşıdığınızda Çöp Kutusundan 60 içinde geri getirme işlemi yapmazsanız kalıcı olarak silinmektedir.

-Reklam-

Ancak ben hemen silmek istiyorum diyorsanız Bilgisayar kullananlar için göstereyim Telefonda da arayüzü biraz farklı ama yöntem aynı.

Öncelikle sol üst kısımda ki Üç Çizgi’ye tıklayarak Menü kısmına gelin.

google-fotoğraf-çöp-kutusu
google-fotoğraf-çöp-kutusu

Çöp Kutusu sayfasına gittikten sonra Sildiğiniz Resimler karşınıza çıkacaktır. Yine aynı şekilde Kalıcı olarak silmek istediğiniz resimlerin Sol Üst kısmında ki Sönük Tiklere tıklayalım. Ardından Sayfa’nın Sağ üst kısmında Kalıcı olarak Sil Seçeneğini seçerek silmiş olacaksınız.

-Reklam-

fotoğrafları-kalıcı-olarak-silme
fotoğrafları-kalıcı-olarak-silme

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Bir Fotoğrafı sildiğiniz de bildiğiniz üzere Çöp Kutusu‘na taşınmakta eğer Kalıcı olarak silmemişseniz yada 60 gün geçmemişse silmeniz üzerinden sildiğiniz resim Çöp Kutusunda gözükmekte.

Geri Getirmek istediğiniz Resmin yine Sol Üst kısmındaki tike tıklayın bu sefer Sayfanın Sağ Üst kısmındaki Geri Yükle seçeneğini seçin.

silinen-fotoğrafları-geri-getirme
silinen-fotoğrafları-geri-getirme

Google Fotoğraf Uygulamasında ki genel sorunları , merak edilenleri sizlere anlatmış bulunmaktayım. Eğer aklınıza takılan başka bir sorun i merak ettiğiniz başka birşey varsa yorum yapmaktan çekinmeyin lütfen.

-Reklam-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir