Free Download Manager 2022

free-download-manager-nasil-kullanilir
Abone Ol 

Free download manager 2022. Ücretsiz hızlı dosya indirme programı Free Download Manager 2022 cihazlarımızdan indirme yaparken indirme hızımızın daha yüksek olmasını hepimiz istiyoruz. Bu yazımızda İnternet indirme hızınızı sonuna kadar kullanarak en hızlı indirmeyi nasıl yapacağınızı anlatacağım.

dosya-download-resmi
dosya-download-resmi

Bilgisayarlarımızda kullandığımız normal indirmenin normal internet download’ınıza göre ne kadar yavaş olduğunu fark etmişsinizdir. Şuan en popüler olarak kullanılan indirme programı IDM olsa da ücretli olması yüzünden çoğumuz bu programı Orijinal olarak kullanamıyoruz.

Bu yazımızda sizlere indirme hızınızı sonuna kadar kullanabileceğiniz Free Download Manager‘ı kullanarak en hızlı şekilde nasıl indirme yapacağınızdan bahsedeceğim.

Free Download Manager programı tamamen ücretsiz ve reklamsız bir program bu sayede reklamlarla boğuşmak istemeyenler için tam bir ihtiyaç.

Free Download Managerın genel özellikleri şu şekilde ;

  • BitTorrent Desteği bulunmakta. Bu sayede Torrent Dosyalarını rahatlıkla indirebilirsiniz.
  • Tamamen Ücretsiz
  • Tamamen Reklamsız
  • İnternet Hızınızı Sonuna kadar kullanarak indirme yapabiliyor
  • Video Ve Ses Dosyalarının hepsini indirebilme yeteneğine sahip
  • İndirmeleri kaldığı yerden devam ettirme özelliği mevcut
  • Zaman Özelliği bulunmakta bu sayede şu saatten sonra indir diye bir komut verebiliyorsunuz.
  • İnternetini’zi kullanırken İndirme yapacaksanız internetinizi tamamen yavaşlatmaması için Hız sınırlandırma Özelliği mevcut.
  • Türkçe Dil Desteği bulunmakta
  • Windows dışında Mac OS Desteği de bulunmaktadır.

Şimdi gelelim bu programı nasıl indirip kuracağınıza öncelikle Free Download Manager bağlantısına tıklayın. Ardından Windows Kullanıcısı iseniz hemen karşınıza çıkan Free Download for Windows butonuna tıklayarak setup programını indirin.

NOT: Setup Dosyası yaklaşık 50 MB falan

Bilgisayarınızın 32 bit İşletim Sistemine sahip ise Free Download Manager 32 bit bağlantısına tıklayın. Setup kurma işlemi oldukça basit Next tuşlarına tıklayarak setup’ı kurabilirsiniz.

Yükleme işlemi tamamladıktan sonra Program kendisine ait olan bir Chrome eklentisini indirmek isteyip istemeyeceğinizi soruyor İnternette indir tuşuna tıkladığınızda otomatik programın indirmesini istiyorsanız kesinlikle İnternet tarayıcınıza bu eklentiyi ekleyin.

İnternet Tarayıcıları için Eklentilerin linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz;

GOOGLE CHROME: GİT

MOZİLLA FİREFOX: GİT

OPERA: GİT

Eğer Opera kullanıyor iseniz de Google Eklenti Mağazasını kullanarak eklentinizi Opera da kullanabilirsiniz. Bunun içinde Opera Chrome Mağazası Eklenti Ekleme adlı yazımı okumanız gerekmektedir.

Eklentinizi de İnternet Tarayıcınıza ekledikten sonra program nasıl çalışır ve free download manager nasıl kullanılır biraz da bunlardan bahsedelim.

Free Download Manager Nasıl Kullanılır?

Programımızın arayüzü bu şekilde Sade Ve Türkçe’dir. İndirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayarak yukarıdaki resimde de gördüğünüz sol üstteki Mavi + tuşuna tıklayarak kopyaladığınız linki yapıştırın ve İndir tuşuna tıklayın.

free-download-manager-indirme-resmi
free-download-manager-indirme-resmi

Karşınıza yukarıda ki resimdeki gibi bir kısım çıkacak Save to bölümünden videonun nereye inmesini,  Dosya Adı bölümünden dosyanın hangi isimle inmesini istediğinizi, Kalite bölümünden de hangi kalite de indirmek istediğinizi seçebilirsiniz sadece sesini indirmek ve Podcast şeklinde dinlemek isteyenler içinde seçenek mevcuttur. Zamanlayıcı kısmından da şimdi indirmek yerine daha uygun bir zaman da insin diyorsanız o günü ve saati seçebilirsiniz.

Gelelim torrent dosyalarını nasıl indireceğinize;

Free-download-manager-torrent-indirme-resmi
Free-download-manager-torrent-indirme-resmi

Öncelikle yukarıda ki resimdeki gibi sağ üstteki Üç çizgili kısma tıklayın ve ardından Torrent dosyasını aç kısmına tıklayın. Ardından bilgisayarınızdan inmesini istediğiniz Torrent dosyasını seçiyoruz ve İndir tuşuna tıklıyoruz.

Şimdi gelelim işin daha eğlenceli kısmına biliyorum uzun bir yazı oldu ve sıkıldınız ancak yazıyı okumayı bitirdiğinizde çok mutlu olacaksınız.

Resimde gördüğünüz gibi Üç Çizgi kısmına tıklayın ve ardından Seçenekler kısmına tıklayın.

Genel ayarlar kısmından Temayı seçebilirsiniz ayrıca işaretlemenizi kesinlikle önerdiğim varsayılan ayarlarda işaretli olmayan İndirme listesinden otomatik olarak silinmiş dosyaları kaldır seçeneğine tik atın derim.

free-download-manager-trafik-limitleri-resmi
free-download-manager-trafik-limitleri-resmi

Bir diğer önemli olan ayar ise Trafik Limitleri kısmı bu kısımda İndirme hızına istediğiniz şekilde ayar çekebilirsiniz. Bunların dışında program sadece link kopyala yapıştır indir mantığıyla çalışmamaktadır.

 Normalde indir butonu olan yani İnternet tarayıcınızda inen bir programı otomatik tespit edip kendisi indirmektedir yani  tarayıcınız yerine kendisi daha hızlı bir şekilde otomatik olarak indirmektedir.

Bu şekilde artık ücretsiz hızlı dosya indirme nasıl yapılır sorunu çözülmüş oldu bence bizler için.  Free Download Manager 2022 adlı yazımız için yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir